Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo w Rucianem-Nidzie

Noclegi w pobliżu Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo w Rucianem-Nidzie

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo w Rucianem-Nidzie

Mazury w lecie są przepiękne, ale też wyjątkowo oblegane. Jeśli poczujemy się więc zmęczeni atmosferą zatłoczonych mazurskich kurortów, warto wybrać się do znajdującego się niedaleko miejscowości Ruciane - Nida Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo.

Czym jest Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Na terenie Puszczy Piskiej zorganizowano Park Dzikich Zwierząt będącym miejscem zamieszkania gatunków występujących tutaj naturalnie, ale też okazów z całego świata. Możemy zobaczyć m. in. rysie, wilki, cietrzewie, puchacze, jastrzębie, głuszce czy jarząbki. Dzięki troskliwej opiece i stworzeniu im odpowiednich warunków, na terenie Parku Dzikich Zwierząt udało się doprowadzić do rozmnażania nawet gatunków, którym grozi wyginięcie, jak w przypadku rysi nizinnych czy kuraków leśnych.

Patronem Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo został Benedykt Dybowski – przyrodnik polski, zesłany za działalność patriotyczną na Syberię, gdzie prowadził badania nad gatunkami zwierząt występującymi na tamtych terenach. To z tego względu na terenie Parku znajdziemy gatunki zwierząt pochodzące z Syberii.

Dzikie zwięrzęta, które można głaskać

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo jest wyjątkowym miejscem dla miłośników zwierząt, bowiem większość z gatunków występujących tutaj jest na tyle oswojona z obecnością ludzi, że można je nawet pogłaskać. Jednak ze względu na bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i zwierząt, zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikami pracującymi tutaj na stałe. Dzięki ich obecności można dowiedzieć się więcej o specyfice życia poszczególnych gatunków oraz potrzebie ich ochrony. Poza informacjami biologicznymi zwiedzający park zyskują także poszerzoną świadomość ekologiczną.

Zwiedzanie

W sezonie letnim (od majówki do końca września) Park jest czynny od godziny 9:30 do 18:00

Cennik

Turyści indywidualni: od 3 do 16 lat: 10 zł powyżej 16 lat: 20 zł (do 3 lat bezpłatnie) Grupy zorganizowane (min. 20 osób, wcześniej umówione): od 3 do 16 lat: 8 zł powyżej 16 lat: 16 zł (do 3 lat bezpłatnie). Grupy zorganizowane prosimy o uprzednią rezerwację mailow lub telefoniczną. Uwaga! Płatność tylko gotówką. Bilety można nabyć w kasie, która znajduje się na jednym z parkingów.

Szczegółowe informacje do znalezienia na stronie www.kadzidlowo.pl

Polecane obiekty w pobliżu Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo w Rucianem-Nidzie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!