Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Palmiarnia Miejska w Gliwicach to idealne miejsce do wypoczynku. W obiekcie o powierzchni 2 tys. m2 rośnie 6 tys. różnych roślin. Obiekt zarządzany jest przez Miejski Zakład Komunalny i został przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Palmiarnia mieści się w sercu malowniczego parku Chopina przy ulicy Fredry.

Gatunki roślin

Palmiarnia Miejska podzielona jest na cztery strefy: tropikalną, historyczną, roślin użytkowych i sukulentów. Odwiedzający mogą zobaczyć wiele interesujących roślin, takich jak palmy podzwrotnikowe i kanaryjskie palmy daktylowe. Znajdują się tutaj również egzotyczne papugi i kanarki, gady w terrariach oraz akwaria z żółwiami. Na terenie palmiarni rosną rośliny, które mają nawet 100 lat. Ekspozycja jest nieustannie uzupełniana o nowe, interesujące i rzadkie gatunki. Wygląd przestrzeni zmienia się w o każdej porze roku, kiedy kwitną i owocują inne rośliny.

Pawilon akwarystyczny

Pawilon został niedawno otwarty. Można tutaj zobaczyć ryby żyjące w czterech różnych zbiornikach. Każdy zbiornik odzwierciedla inne środowisko naturalne – rzeki Azji południowo-wschodniej, rzeki Polski, Tanganikę i Amazonię. Największą atrakcją tej części obiektu są ryby arapaimy. Jest to gatunek pochodzący z Ameryki Południowej, który uznawany jest za żywe skamieniałości. Te niezwykłe ryby oddychają powietrzem atmosferycznym.

Idealne miejsce na relaks

Palmiarnia Miejsca w Gliwicach to obiekt, który cieszy się niezmiennym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta oraz turystów. Jest to idealne miejsce, żeby zapoznać się z florą i fauną pochodzącą z różnych części świata, a także rozluźnić się i wypocząć z dala od miejskiego zgiełku. W Palmiarni można spędzić przyjemne i ciekawe popołudnie w towarzystwie całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdują tutaj atrakcje dla siebie. Jest to świetny sposób na oderwanie się od codzienności, a także poszerzenie swoje wiedzy w przyjemnym otoczeniu w czasie relaksującego spaceru wśród pięknych roślin.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: sobota-niedziela 10:00 - 18:00, wtorek-piątek 9:00 – 18:00. Ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł.

Polecane obiekty w okolicy Palmiarni Miejskiej w Gliwicach