Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pałacu w Choczewie

Pałac w Choczewie

Choczewo to dosyć niewielka gmina znajdująca się w województwie pomorskim, a jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w tym miejscu jest zabytkowy pałac, który wraz z parkiem został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa pomorskiego.

Historia

Pałac w 1823 roku został nabyty od rodziny von Roschutz przez inżyniera Rantsa, który postanowił urządzić w tym miejscu folwark z dosyć małym dworkiem, natomiast wraz z biegiem czasu rozpoczęta została budowa dosyć interesującego pałacu. W 1864 roku majątek po inżynierze przejął jego zięć, który oddał w dzierżawę wydzielone gospodarstwa, jednak po jego śmierci wszystko zostało sprzedane. W kolejnych latach majątek przechodził z rąk do rąk, w 1924 roku pałac trafił w ręce rodziny Jungow, która aż do 1945 roku była właścicielem obiektu. W tym czasie w pałacu powstała sieć wodno-kanalizacyjna, a także zainstalowano w nim elektryczność, natomiast przed budynkiem postawiono fontannę. Pod koniec II wojny światowej pałac został opanowany przez Rosjan, którzy stacjonowali w budynku przez 3 lata. Cały majątek w 1948 roku przeszedł w ręce Skarbu Państwa, który przekazał pałac w użytkowanie Wojskom Ochrony Pogranicza. W 1963 roku nowym gospodarzem budynku stała się Fabryka Opakowań Blaszanych, która w przerobiła pałac na ośrodek wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży. W tym samym czasie przeprowadzono gruntowny remont budynku, natomiast w 1990 roku pałac został przez ówczesnego gospodarza przekazany gminie Pruszcz Gdański, która następnie przekazała go gminie Choczewo.

Wygląd pałacu

Choczewski pałac to dwupiętrowy budynek, który został wzniesiony w kształcie prostokąta. Cały budynek wznosi się nad piwnicami, które wybudowano z kamienia łupanego o grubości około jednego metra, dzięki czemu stanowią obecnie bardzo dobry schron przed atakiem oraz doskwierającym upałem. Zwiedzając ten pałac, warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawe klatki schodowe oraz balkony, które prezentują się niezwykle ciekawie i pięknie. W najbliższej okolicy pałacu znajduje się całe zaplecze gospodarcze, w skład którego wchodzi: chlew, obora, spichlerz, a także stodoła i stajnia. Posiadłość otoczona jest przepięknym parkiem, który stylizowany jest na angielskich ogrodach.

Polecane obiekty w pobliżu Pałacu w Choczewie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!