Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Zoologiczny w Opolu

Noclegi w okolicy Ogrodu Zoologicznego w Opolu

Ogród Zoologiczny w Opolu

Niesamowitym miejscem w Opolu, do którego warto jest wybrać się całą rodziną, jest Ogród Zoologiczny umieszczony na Wyspie Bolko przy ulicy Spacerowej 10. Zajmuje powierzchnię jednego hektara, na której można spotkać się z niezwykłymi atrakcjami w postaci różnych gatunków fauny. Choć powstał w latach trzydziestych ubiegłego wieku, to podczas II wojny światowej wszystkie zwierzęta z tego zoo zostały wywiezione do Niemiec, a samo miejsce uległo poważnym zniszczeniom. Ogród ponownie został otwarty dopiero w 1952 roku i od tego momentu cieszy zwiedzających go turystów swoimi atrakcjami.

Mieszkańcy zoo

Wśród ssaków, które możemy podziwiać w Ogrodzie Zoologicznym, należy wymienić między innymi australijskie kangury, bolity południowe, pancernika włochatego, wiele różnych gatunków małp takich jak kapucynka czubata, ponocnicę lemurową, saki białolicą. Są też tam prawdziwie wyjątkowe okazy takie jak białe króliki, ryś karpacki, pantera śnieżna, tapiranty, alpaki czy bongo. To oczywiście nie wszystkie zwierzęta, jakie możemy zobaczyć, ale wyżej wymienione należą do rzeczywiście rzadko występujących okazów zarówno w innych ogrodach zoologicznych, jak i w naturalnym środowisku.

Nie brakuje też wyjątkowych okazów płazów (wszelkiego rodzaju i koloru jaszczurek i żab), ptaków (między innymi nandu szare, emu, ibis purpurowy, kilka rodzajów pelikanów), gadów (ogród jest domem dla wielu gatunków żółwi, kameleonów, gekonów i innych), a nawet bezkręgowców. Taki zestaw zamieszkujących tutejsze zoo gatunków sprawia, że ogród jest jedyny w swoim rodzaju i zapewnia niesamowite wrażenia podczas zwiedzania.

Atrakcje dla najmłodszych

Dodatkowo, na terenie Ogrodu Zoologicznego znajdują się dodatkowe atrakcje, które będą wspaniałą rozrywką nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Na terenie zoo mieści się park linowy, w którym zabawa dzieci będzie w 100% bezpieczna. W specjalnym Mini Zoo najmłodsze pociechy będą mogły liczyć na bezpośredni kontakt z niektórymi zwierzętami – dozwolone będzie dotykanie i głaskanie przez nich zwierzątek, co z pewnością ucieszy niejednego malucha. W wielu miejscach napotkamy tabliczki dokładnie opisujące dane miejsce oraz gatunek zwierzęcia, zachowując funkcję edukacyjną.

Godziny otwarcia

Ogród Zoologiczny na Wyspie Bolko otwarty jest od 1 marca do 30 kwietnia w godzinach 9:00 – 16:00, od 1 maja do 30 września w godzinach 10:00 – 18:00, od 1 października do końca listopada 9:00 – 16:00, a od początku grudnia w godzinach 9:00 – 15:00. Przebywając na terenie zoo możemy zwiedzać zwierzęta do godziny po zamknięciu obiektu.

Aktualny cennik oferuje bilety normalne za 18 złotych, ulgowe za 12 zł, przy czym dzieci do lat 3 mają prawo wejść na teren obiektu za darmo z opiekunami. W ofercie zoo dostępne są też bilety wstępu roczne – ulgowe za 60 zł i normalne za 100 zł. Dla rodziców z trójką dzieci pod opieką przewidziane są bilety zbiorowe w cenie 50 zł.

Z szczegółowymi informacjami na temat obiektu można zapoznać się na www.zoo.opole.pl

Polecane obiekty w okolicy Ogrodu Zoologicznego w Opolu