Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kąpielisko Bolko w Opolu

Noclegi w okolicy kąpieliska Bolko w Opolu

Kąpielisko Bolko w Opolu

Sezon letni sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Ludzie szukając ochłody latem, chętnie odwiedzają kąpieliska, gdzie mogą nacieszyć się słońcem i kąpać się w chłodnej wodzie. Bardzo popularne w Opolu jest kąpielisko Bolko, które znajduje się przy alei Przyjaźni. Tuż obok znajduje się przejazd kolejowy na Nowej Wsi Królewskiej. To jedno z największych i najbardziej popularnych kąpielisk w tym rejonie, do którego można się dostać samochodem, autobusem, pieszo a także rowerem, bo prowadzą do niego specjalnie stworzone ścieżki rowerowe.

Letnia atrakcja

Kąpielisko to ma wiele zalet, które sprawiają, że mieszkańcy i turyści szczególnie chętnie je odwiedzają. Przede wszystkim można tu znaleźć piaszczystą plażę i czystą wodę, co jest najważniejsze w tego typu miejscach. Teren jest otoczony zielonym pasem trawników, gdzie można rozłożyć swoje koce piknikowe, leżaki i ekwipunek. Bez problemu znajdzie się tu miejsce na mały namiot.

Dodatkowe rozrywki

Kąpielisko Bolko jest strzeżone przez wielu pełnoetatowych ratowników, dzięki temu można mieć pewność, że nad bezpieczeństwem urlopowiczów czuwają kompetentne i wykwalifikowane osoby. Na terenie obiektu znajdują się toalety i prysznice natryskowe oraz przebieralnie, co pozwala zadbać o higienę. Nad wodą można sobie wypożyczyć rowerek wodny albo kajak do pływania. Ponadto można tu znaleźć wiele atrakcji dla dzieci, małe zjeżdżalnie wodne, pola do siatkówki plażowej, wspaniały piasek, z którego można budować zamki i inne budowle piaskowe. Na terenie kąpieliska znajduje się też kilka punktów gastronomicznych, gdzie można przekąsić coś dobrego i zaspokoić głód. Oczywiście nie może też zabraknąć tu budek z lodami i watą cukrową, na którą skuszą się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Kąpielisko Bolko jest stale unowocześniane i bardzo drobiazgowo przygotowywane na każdy nowy sezon. Przygotowania do sezonu polegają na czyszczeniu plaży, jej otoczenia i oczywiście wody. Czystość jest tu na pierwszym miejscu. Kąpielisko to zdobyło wiele odznaczeń za czystość, dlatego wypoczynek nad tym wodnym akwenem jest wyjątkową przyjemnością.

Godziny otwarcia kąpieliska: 1 czerwca - 4 września godziny od 11.00-19.00.

Polecane obiekty w okolicy kąpieliska Bolko w Opolu