Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Księży Młyn w Łodzi

Noclegi w pobliżu Księżego Młyna w Łodzi

Księży Młyn w Łodzi

Łódź jest to miasto, które warto zobaczyć. Posiada kilka miejsc wartych poznania. Jednym z najbardziej wyjątkowych i inspirujących miejsc, posiadających specyficzny klimat jest Księży Młyn. Jest to miejsce tajemnicze i niezwykłe. Podczas spaceru pośród budynków z cegieł możemy na chwilę przenieść się do dziewiętnastowiecznej Łodzi. Miejsce to ukazuje jak wyglądało miasto w dawnych czasach, miejsce, gdzie rozwijał się łódzki przemysł. Księży Młyn to jeden z najbardziej wartościowych zabytków Łodzi.

Wyjątkowe miejsce

Miejsce to jest mieszkaniowo-fabryczną dzielnicą Łodzi. Rozciąga się pomiędzy kilkoma ulicami: ulicą Piłsudskiego, Przędzalnianą, Tymienieckiego i Kilińskiego. Nazwę zawdzięcza młynowi, który powstał w XV wieku. Młyn dodawał uroku tamtejszej okolicy i wspomagał mielenie zboża przez mieszkańców. Dopiero w XIX wieku, kiedy okolica stała się przemysłowa młyn zmienił swoją funkcję i zaczął służyć jako źródło napędzania przędzalni oraz bielników.

Księży Młyn posiada kilka budynków, które należy zobaczyć będąc w tym miejscu. Jednym z nich jest odremontowana straż pożarna znajdująca się przy ulicy Tymienieckiego 30. Wcześniej służył jako najlepiej wyposażona straż fabryczna, w dzisiejszych czasach znajdują się tam biura. Atrakcją w tym miejscu jest żeliwna maszyna parowa znajdująca się przed dawną strażnicą. Po drugiej stronie ulicy znajduje się ogromny budynek pokryty czerwoną cegły. Są to mieszkania urządzone w stylu dziewiętnastowiecznej fabryki.

Wyjątkowe obiekty

Na rogu ulicy Tymienieckiego oraz Przędzalnianej znajduje się wybudowany w latach siedemdziesiątych Pałac Herbsta. Będąc w Księży Młynie warto zatrzymać się na chwilę i pozwiedzać tą rezydencję. W Pałacu zobaczyć można salon lustrzany, salę balową, salon myśliwski oraz wystawę przybliżającą historię tego miejsca. Ciekawym miejscem jest również willa Ludwika Grohmana znajdująca się na ulicy Tylnej. Jest to budynek w stylu włoskiego renesansu. Miejsce to zachwyca przepychem i bogactwem. Zobaczymy tam różne rzeźby oraz dekoracje.

Spacerując po Księży Młynie miejscem odpoczynku i wyciszenia może być znajdujący się nieopodal Park Źródliska. W dawnych czasach było to miejsce odpoczynku tamtejszych robotników. Obecnie jest to jeden z najładniejszych ogrodów w Polsce. Park posiada piękne alejki, plac zabaw, stawy oraz klomby z kwiatami. Znajduje się tam również palmiarnia i kaktusiarnia z tropikalnymi roślinami.

Polecane obiekty w pobliżu Księżego Młyna w Łodzi