Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Gorącego Potoku w Białym Dunajcu

Gorący Potok w Białym Dunajcu

Biały Dunajec jest to wieś położona na Podhalu w województwie małopolskim. Na jej terenie znajduje się kompleks z kąpieliskami i wodami termalnymi – Gorący Potok. Jest to wymarzone miejsce do odpoczynku o każdej porze roku. Wykorzystywane tutaj są właściwości wody termalnej, która wypływa z gorącego źródła. Unikalny skład wody, która posiada wysokie stężenie siarki sprawia, że kąpiel to nie tylko relaks, ale i lecznicze właściwości. W basenach wypełnionych wodą termalną nie stosuje się żadnych chemicznych uzdatniaczy, dzięki czemu nie ma charakterystycznego dla takich obiektów zapachu chloru.

Zdrowotne właściwości kąpieli siarkowych

Kąpiele w Gorącym Potoku zalecane są całym rodzinom, zarówno osobom starszym jak i najmłodszym dzieciom. Cały kompleks to nie tylko baseny, ale i tereny parkowe, miejsca do zabaw i do aktywnego spędzania czasu. Na terenie obiektu organizowane są imprezy okolicznościowe, imieniny, urodziny, czy wieczory panieńskie. Cały kompleks został oddany do użytku w 2015 roku i od tego czasu cieszy się wielka popularnością. Na obiekt składa się kilka basenów wypełnionych wodą o temperaturze od 32 stopni do 39. Bardzo ciekawie wygląda połączenie kamienia z drewnem, z których kompleks został wybudowany. Warto dodać, że baseny znajdują się na zewnątrz, a mimo to można z nich korzystać również zimą. Wody siarkowe mają wyjątkowe właściwości zdrowotne. Warto dodać, że kąpiel w tak fantastycznym otoczeniu, z widokiem na górskie szczyty jest wielką przyjemnością. Dla chętnych atrakcyjna może być wizyta w Spa albo w saunie.

Na pewno nikogo nie trzeba namawiać na przyjazd do Białego Dunajca. Jest to park rozrywki na miarę XXI wieku. Jest tu pełne zaplecze gastronomiczne i wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Punkty odnowy biologicznej oferują nowoczesne zabiegi z użyciem profesjonalnego sprzętu. Po weekendzie spędzonym w Gorącym Potoku każdy poczuje przypływ sił witalnych i wróci do domu odprężony.

Informacje dla turystów

Pobyt tutaj to rozrywka dla wszystkich na wiele godzin. Kompleks basenów czynny jest codziennie od 9.00 do 22.00. Jest to miejsce na Podhalu najczęściej oraz najchętniej odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Bardzo łatwo do niego trafić, ponieważ widoczny jest już z samej „zakopianki”, a kłęby pary śmiało mogą posłużyć za drogowskaz.

Polecane obiekty w okolicy Gorącego Potoku w Białym Dunajcu