Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Drawskiego Parku Krajobrazowego

Drawski Park Krajobrazowy

Drawsko Pomorskie słynie z malowniczych i zachwycających krajobrazów. To idealne miejsce umożliwiające podziwianie wszystkich walorów przyrodniczych Pojezierza Drawskiego. Na terenie miasteczka znajduje się kilka malowniczych jeziorek, z których największe jest Jezioro Lubie o powierzchni niespełna 1500 ha, jednak kwintesencją uroku tego regionu jest Drawski Park Krajobrazowy.

Informacje o parku

Położony we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego park został utworzony w 1979 roku w celu ochrony cennych pod względem przyrodniczym, kulturowym, ale również historycznym obszarów Pojezierza Drawskiego. Na powierzchni ponad 38 tys. ha turyści mają możliwość podziwiać unikatową działalność rzeźbotwórczą lądolodu. Rzeźba terenu na północy kraju obfituje we wzniesienia morenowe, natomiast na południu przeważają jeziora. Urok parku kryje się przede wszystkim w malowniczych rzekach, małych potokach, mokradłach, torfowiskach, dziewiczych ekosystemach oraz cennych i rzadkich gatunkach roślin, a także zwierząt.

Wodne królestwo

Przeważający obszar parku położony jest w zlewni Drawy – największej rzeki pojezierza, którą odbywają się słynne w całym kraju spływy kajakowe. Przez wielu szlak im. Karola Wojtyły uważany jest za najpiękniejszy w Polsce ze względu na niezwykle atrakcyjnie urozmaiconą linię brzegową. Na terenie parku znajduje się 47 jezior, natomiast w jego otulinie – 30. Największym spośród nich jest Drawsko o powierzchni 1871 ha, który jest drugim najgłębszym jeziorem w Polsce (maksymalna głębokość wynosi 79,7 m). Innymi sporymi zbiornikami równie pięknymi są: Siecino, Komorze i Krosino, natomiast Czarnówek i Łęka to cenne pod względem przyrodniczym akweny z endemiczną roślinnością.

Nie tylko przyroda

Park jest również cenny pod względem kulturowym. Podczas spacerów znajdziemy zabytkowe i wiejskie parki, stare cmentarze, kościoły, pałace, budynki mieszkalne oraz zabytki archeologiczne jak chociażby pozostałości dawnych grodzisk. Na terenie kompleksu wytyczono wiele ścieżek turystycznych, z których największą popularnością cieszą się szlak jezior, leśno-widokowy zwany solnym oraz przyrodniczy. Na terenie parku znajduje się wiele urokliwych i cennych zakątków. Jednym z nich jest z pewnością Wyspa Bielawa położona na jeziorze Drawsko, Dolina Pięciu Stawów, gdzie swoja źródła w malowniczym otoczeniu ma Drawa, a także Jezioro Czarnówek niezwykle barwne i cenne pod względem florystycznym.

Drawski Park Krajobrazowy to fantastyczne miejsce do aktywnego spędzania czasu na łonie natury o każdej porze roku. Miłośnicy przyrody więcej szczegółowych informacji znajdą na: www.zpkwz.pl/parki-krajobrazowe/drawski-park-krajobrazowy/

Polecane obiekty w pobliżu Drawskiego Parku Krajobrazowego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!