Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Babiogórski Park Narodowy

Noclegi w pobliżu Babiogórskiego Parku Narodowego

Babiogórski Park Narodowy

Wycieczkę po Babiogórskim Parku Narodowym każdy turysta powinien mieć na uwadze przebywając w Zawoi – dużej wsi położonej na południu Polski przy granicy ze Słowacją. Przede wszystkim dlatego, że jego fauna i flora to coś, co trudno spotkać w innych zakątkach naszego kraju. Jak sama nazwa wskazuje, park ten obejmuje obszar Babiej Góry – stanowiącej najwyższe wzniesienie Beskidów Zachodnich.

Babia Góra

Przebywając w tej partii gór łatwo zauważyć to wzniesienie, dzięki jego specyficznemu kształtowi – Babia Góra posiada bardzo strome stoki północne i wypłaszczone stoki południowe. Jej wysokość to 1725 metrów n.p.m. – z jej szczytu możemy podziwiać przepiękne, roztaczające się na całą okolicę widoki. Dzięki specyficznemu klimatowi obszar ten jest miejscem występowania rzadko spotykanych i interesujących gatunków, zarówno zwierzęcych jak i roślinnych. Cały teren parku zamieszkiwany jest głównie przez takie okazy flory i fauny, które z różnych przyczyn musiały „uciekać” przed działalnością człowieka w miejsca mniej dla niego dostępne.

Mieszkańcy parku

Na Babiej Górze najliczniejszą grupą istnień ją zamieszkujących są ptaki – na całym terenie parku zamieszkuje go ponad 127 gatunków np. skowronek, trznadel, bocian biały, czajka, myszołowy i wiele innych. Spośród ssaków schronienie znalazły tutaj jeże wschodnie, krety, ryjówki, zębiełek karliczek, nietoperze, niedźwiedzie brunatne, lisy, rysie, wydry, wilki, tchórze czy gronostaje. Oczywiście, to tylko przykłady, ponieważ występujących gatunków zwierząt jest tutaj na szczęście dużo więcej, jakkolwiek – żeby je zaobserwować – niejednokrotnie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wybierając się do tego parku na wycieczkę należy pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu regulaminu, z którym zapoznać możemy się przed wejściem do Babiogórskiego Parku Narodowego. Przez park prowadzą szlaki o różnym stopniu trudności.

Godziny otwarcia i cennik

Park możemy zwiedzać w ciągu dnia, dodatkowo można wybrać się na podziwianie przygotowanych przez zarząd parku wystaw związanych z tutejszą przyrodą. Ceny biletów: normalny jednodniowy 5 zł, ulgowy 3 zł. Więcej informacji na temat Babiogórskiego Parku Narodowego można uzyskać na stronie www.bgpn.pl

Polecane obiekty w pobliżu Babiogórskiego Parku Narodowego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!