Twierdza Toruń Fort IV

Restauracja Fortu IV
adres
ul. Chrobrego, Toruń, kujawsko-pomorskie
za nocleg od
19 PLN
liczba miejsc
138
Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 698 304 930

O nas

Jeśli szukasz właśnie noclegu w Toruniu, serdecznie zapraszamy do nas. Jesteśmy pewni, że nie spałeś jeszcze w takim obiekcie. Nasz toruński Fort IV to dawny fort artyleryjski, wykorzystywany prze pruskie wojska. Obecnie nasz obiekt pełni funkcje noclegowe. Tylko u nas możesz liczyć na noclegi w dawnych kazamatach, które urządzone są w stylu koszar wojskowych. Chcielibyśmy podkreślić, że naszą ofertę kierujemy zarówno do turyt sów, jak i do firm, które szukają miejsca do zorganizowania konferencji, spotkania biznesowego czy też imprezy integracyjnej dla pracowników. Nasz obiekt może zostać z powodzeniem wykorzystany do urządzenia eventu, w którym będzie uczestniczyć nawet do 1500 osób. Fort IV w Toruniu może zaoferować niestandardowy nocleg, zarówno dla osób podróżujących w grupach, jak i indywidualnych turystów. Oferujemy pokoje jedno-, dwu- orz trzyosobowe, sale wieloosobowe oraz apartamenty. Wszystkie pokoje w naszym obiekcie urządzone są w przyjemnej, ciepłej kolorystyce. Ze względu na specyfikę obiektu nie wszystkie pokoje mają łazienki. Zapewniamy naszym gościom pościel, akceptujemy w naszym obiekcie zwierzęta domowe. Pokoje dla gości zlokalizowane są w budynku, gdzie dawniej znajdowały się obszary wojskowe. Dlatego nie wszystkie dysponują oknem. Pokoje, w których nie ma okien, mają świetliki nad drzwiami. Jeśli chcecie dobrze poznać realia fortecznych kazamat, zapraszamy do rezerwacji. W wyznaczonych miejscach w obiekcie można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Podczas pobytu u nas zachęcamy do zwiedzenia fortu. Nasi goście mogą wybrać się na nocne zwiedzanie z przewodnikiem, który opowie o historii Fortu IV. Możecie także zwiedzić nasz obiekt na własną rękę, oczywiście otrzymacie mapy, które ułatwią takie zwiedzanie. Zachęcamy Was także do zwiedzenia Torunia. Miasto ma bardzo długą historie i obfituje w zabytki różnego typu. Zespół Staromiejski Torunia jest zabytkiem, który od roku 1997 figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Układ urbanistyczny miasta pochodzi z XIII wieku.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje1 osobowe829-31/osoba
pokoje2 osobowe1329-42/osoba
pokoje3 osobowe829-42/osoba
pokoje20 osobowe419-25/osoba

Dodatkowe informacje: ceny zależne od standardu pokoju, ceny zależne od terminu pobytu (sezonu).

Niższe ceny dotyczą noclegu w pokoju bez łazienki. Niższa cena noclegu w sali wieloosobowej dotyczy noclegu bez pościeli.

Pokoje

Pokoje o zróżnicowanym standardzie.

Pokoje 3-osobowe i wieloosobowe posiadają okno, pokoje 1- i 2-osobowe mają nad drzwiami świetlik.

Obiekt jest dwupoziomowy.

Na poziomie I znajduje się 17 pokoi o zróżnicowanym standardzie i wielkości, damska łazienka (prysznice +WC), łazienka pojedyncza (z prysznicem), świetlica z TV.

Na poziomie II znajduje się 16 pokoi o zróżnicowanym standardzie i wielkości, męska łazienka (prysznic + WC), świetlica z TV i czajnikiem elektrycznym.

Dodatkowo istnieje możliwość odpłatnego wynajmu kuchni turystycznej - 5 PLN osoba indywidualna, 15 PLN grupy.

Obiekt

Oryginalny XIX-wieczny fort pruski.

Oferujemy liczne atrakcje: zwiedzanie Fortu IV (również nocne), zwiedzanie Fortu z przewodnikiem w mundurze, zwiedzanie Torunia, zajęcia edukacyjne, podchody nocne w Forcie, pakiet gier i zabaw w Forcie, Nordic Walking w Forcie, ognisko z pieczeniem kiełbaski, gry i zabawy w plenerze (strzelanie z łuku, gra w bulle, rzut podkową, dart, siłowanie na rękę, strzelanie z karabinku pneumatycznego), survival, degustacje win lub nalewek, imprezy stylizowane i wiele innych.

Imprezy i konferencje

Obiekt dysponuje salami: konferencyjnymi. Doskonale organizujemy: imprezy integracyjne, bankiety, konferencje, szkolenia, kursy, wesela, chrzciny, przyjęcia komunijne, urodziny, bale, bale sylwestrowe, studniówki, przyjęcia jubileuszowe, imprezy rodzinne.

Dysponujemy 6 salami:
* Sala Restauracyjna - na ok. 100 osób, z barem.
* Sala Myśliwska - na ok. 30 osób, kominek, trofea łowieckie.
* Sala Sztabowa - na ok. 100 osób.
* Kazamata Winna - na ok. 40 osób, wystrój winiarski.
* Prochownie - 2 sale, każda na ok. 100 osób.
* Poterna Główna.

Ponadto oferujemy dwa majdany (dziedzińce) forteczne, doskonałe miejsce na imprezy plenerowe.
Doskonale organizujemy: imprezy integracyjne, bankiety, konferencje, szkolenia, kursy, wesela, chrzciny, przyjęcia komunijne, urodziny, bale, bale sylwestrowe, studniówki, przyjęcia jubileuszowe, imprezy rodzinne.

Gastronomia

Czynne 8.00-20.00. Prowadzimy działalność cateringową.

Czynne 8.00-20.00. Prowadzimy działalność cateringową. Oferujemy: śniadania, obiady, kolacje, dania jarskie, napoje zimne i gorące, desery.

Dla grup zorganizowany powyżej 15 osób - zniżki.

Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Miejsca ogólnodostępne
kuchnia ogólnodostępna
czajnik
miejsce na ognisko
Typ pomieszczeń
pokoje dwuosobowe
pokoje jednoosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje wieloosobowe
Oferta dla
grupy
pary
rodziny
single
W pokojach
łazienka

Zadowoleni klienci o nas


Fantastyczne miejsce dla osób, które szukają ciekawych miejsc w Polsce. Pachnie historią /dosłownie/, ale oferuje przyjemny nocleg w przyzwoitej cenie. Dziękujemy za niezapomniane zwiedzanie fortu z pochodniami panu przewodnikowi/historykowi z wykształcenia, bo imienia nie znam, który pokazał nam nie tylko fort, ale również miasto.
podobne w okolicy
schroniska w okolicy
noclegi w okolicy

Ciekawe miejsca w okolicy