Dom Wczasów Dziecięcych

Telefon
698 30...
adres
ul. Potockich, Rymanów-Zdrój, podkarpackie
liczba miejsc
60

O nas

Dom Wczasów Dziecięcych jest placówką, która zapewnia opiekę oraz wychowanie uczniom, którzy przyjeżdżają do Rymanowa-Zdroju w celach zdrowotnych. Nasz ośrodek nastawiony jest przede wszystkim na promocję zdrowia dzieci. Wspieramy także rodziców w wychowaniu dziecka i nauce otwartości i wrażliwości na innych ludzi. Chcemy, aby ten młody człowiek wyrósł na osobę tolerancyjną i umiejącą dokonywać właściwych wyborów życiowych.

Naszym organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński, a nadzór pedagogiczny sprawuje nad nami Podkarpacki Kurator Oświaty. Program pracy placówki może przebiegać w formie ścieżek edukacyjnych, prozdrowotnych i regionalnych. Nauka w systemie klasowo-lekcyjnym (lub pozaklasowym) obejmuje treści polonistyczno-historyczne, kulturowo-regionalne, przyrodniczo-ekologiczne, matematyczne, artystyczne i prozdrowotne. Nasz ośrodek organizuje kilku lub kilkunastodniowe turnusy, tzw. białe lub zielone szkoły w trakcie roku szkolnego, a także kolonie i zimowiska w okresie wakacji i ferii zimowych.

Dom Wczasów Dziecięcych zlokalizowany jest w Rymanowie-Zdroju, na ulicy Potockich. Rymanów-Zdrój jest to niewielka wieś uzdrowiskowa, położona w województwie podkarpackim, nad rzeką Tabor. Miejscowość ta leży na pograniczu Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego. Odkrycie źródeł mineralnych w Rymanowie-Zdroju nastąpiło w 1876 roku. Wody dostępne w rymanowskiej pijalni noszą nazwę: Tytus, Celestyna i Klaudia. W okolicy naszego ośrodka jest wiele szlaków turystycznych wiodących do Iwonicza-Zdrój. Można także udać się na spacer ścieżką zdrowia. Powodzeniem cieszą się również dobrze przygotowane ścieżki rowerowe. Na ulicy Parkowej, w odległości około 500 m od naszej placówki, znajduje się tężnia solankowa, która pełni funkcję naturalnego inhalatora. Będąc w naszej miejscowości można również udać się na zwiedzanie okolicy, na przykład zwiedzić Iwonicz-Zdrój (4 km), Krosno (15 km) czy Sanok (25 km).

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe
pokoje3 osobowe
pokoje4 osobowe

Obiekt

do dyspozycji gości: świetlica z TV-SAT, kino domowe, radiola, tenis stołowy, plac zabaw, sanitariaty ogólnodostępne; organizujemy również zimowiska i zielone szkoły; obiekt całoroczny

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Dla dzieci
przyjazny dzieciom
plac zabaw
Organizacja imprez
zielone szkoły
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single
podobne w okolicy
ośrodki wypoczynkowe w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Zamczyska ~ 1.17 km
- Wyciąg Narciarski Rymanów Zdrój ~ 1.22 km
- Mogiła ~ 1.62 km
- Dział nad Desznem ~ 2.51 km
- Kopiec ~ 2.69 km
- Sucha Góra ~ 2.95 km
- Przymiarki ~ 2.97 km