Dom na Starym Gościńcu TISZYNA

Dom na Starym Gościńcu TISZYNA

Obiekt wiarygodny - Serwis METEOR gwarantuje bezpieczeństwo każdej wpłaty na jego konto.

adres
Rutka 23a, Dubicze Cerkiewne, podlaskie
za nocleg od
40 PLN
liczba miejsc
12

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
pokoje2 osobowe380-90/pokójmożliwość dostawek
pokoje3 osobowe2135-150/pokój

Ceny są uzależnione od terminu i długości pobytu oraz liczby osób.


Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 25% wartości kosztu pobytu, płatnej do 3 dni od dnia rezerwacji.

Pokoje

Gościom oferujemy 5 pokoi z łazienkami.

Dane do przelewu:

Odbiorca: Katarzyna Panfiluk, Piotr Panfiluk

Nr konta: 97 1030 0019 0109 8518 0620 3178 (PLN)

Obiekt

Do dyspozycji gości: salon z kominkiem (40 m2), samodzielna w pełni wyposażona kuchnia, piec chlebowy. Na terenie obiektu także: miejsce na ognisko, możliwość grillowania.

Atrakcje w obiekcie

Dla dzieci: huśtawki, piaskownica, mini piłka nożna, badminton.

Do dyspozycji gości altana na 30 osób stylizowana na podlaską chatę.

Położenie

Nasz dom znajduje się na Podlasiu, we wsi Rutka, w gminie Dubicze Cerkiewne, na skraju Puszczy Białowieskiej.

hobby

grzybobranie
Las mieszany znajduje się około 1 km od domu. Najczęściej można tu zebrać podgrzybki, kozaki, rydze, borowiki, kurki i maślaki. Około 8 km od nas jest las, w którym można zbierać jagody. Grzyby można suszyć na piecu w altanie. Jest też możliwość przygotowania pysznych potraw z zebranych grzybów.

jazda konna
W pobliżu naszego domu (11 km) jest stadnina koni i kucyków z możliwością jazdy. Istnieje możliwość nauki jazdy dla dzieci pod okiem trenera.

spływy kajakowe
OFERTY SPŁYWÓW KAJAKOWYCH: Spływy 1-dniowe Spływ 2,3,4 - dniowy Kajakiem do pustelni o.Gabriela, Kajakiem przez Nadbużańskie Podlasie, Kajakiem do pierwszej stolicy Podlasia, Kajakiem przez Polską Amazonię, Kajakiem przez Puszczę Knyszyńską, Kajakiem przez największe bagna Europy, Szkoła Turystyki Kajakowej "Rzeki Podlasia" Kajakowy Obóz Wędrowny, "Narewka – Narew" Kanał Augustowski - wodny cud natury, Dekalog kajakarza, Zimowe kajakowanie.

lokalizacja

blisko jeziora
ODPOCZYNEK NA ŁONIE NATURY: - na łące nad rzeką Orlanką, w sąsiedztwie naszego domu, gdzie można spotkać bobra, - na kajaku lub rowerze wodnym po zalewie „Bachmaty” – tylko 3 km od Tiszyny, - na piaszczystym brzegu zalewu „Repczyce” znajdującym się na rzece Nurzec – około 13 km od nas, - na desce surfingowej na Siemianówce (trzeci pod względem wielkości zalew na terenie Polski, wymarzone miejsce dla wędkarzy i ornitologów).

blisko lasu
Las mieszany znajduje się około 1 km od domu. Nasz dom znajduje się na skraju Puszczy Białowieskiej. Można w nim zbierać grzyby, jagody i inne dary lasu.

położony ustronnie
Rutka położona jest w najpiękniejszym zakątku Powiatu Hajnowskiego, należącego do Białowieskiego Parku Narodowego, którego krasa i różnorodność urzeka przybyszów. Od nas niedaleko do Hajnówki, Białowieży, Rezerwatu Żubrów i Świętej Góry Grabarki. Nasz region charakteryzuje się wielokulturowością. Mieszkają tu od wieków ludzie różnych wyznań i narodowości: polskiej, białoruskiej, ukraińskiej, tatarskiej, żydowskiej, litewskiej i rosyjskiej. Największą siłą naszego regionu jest malowniczość, a Hajnówka - stolica powiatu jest ośrodkiem kulturalnym białoruskiej mniejszości narodowej i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej. Będąc w rejonie Hajnówki na urlopie, koniecznie należy zobaczyć liczne cerkwie, kapliczki przydrożne, krzyże wotywne, chaty z otwartymi okiennicami, charakterystyczne dla Podlasia. Warte odwiedzenia są: Izba Tradycji i Kultury OSP w Dubiczach Cerkiewnych; drewniany dwór z I połowy XIX w. i Spichlerz z II połowy XIX w. (Szczyty Nowodwory); Dąb „Car” w Puszczy Białowieskiej (Łozice, ok. 12 km od nas); kamienna figura św. Jana Nepomucena z 1758r., pierwotnie przeznaczona dla otoczenia pałacu Branickich w Białymstoku (Szczyty Dzięciołowo); Muzeum Wsi (Narew); Kraina Otwartych Okiennic (Trześcianka, Soce i Puchły); Muzeum Kultury Białoruskiej (Hajnówka); Leśna Kolejka Wąskotorowa (Hajnówka-Topiło); Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach (Bielsk Podlaski), Jurta tatarska w Kruszynianach, Skansen „Zagroda Stefana” (Nowoberezowo) i wiele innych. Zapraszamy do nas – do Rutki!

udogodnienia

aneks kuchenny
Do dyspozycji Gości jest ogólnodostępny aneks kuchenny, który jest wyposażony w lodówkę, kuchenkę i wszystkie potrzebne naczynia. Sklep spożywczy znajduje się ok. 4 km od Tiszyny.

grill
Podlaska chata, czyli nasza altana pomieści około 30 osób. Są w niej piec dwufajerkowy, wędzarnia i grill. W okresie letnim organizujemy imprezy okolicznościowe oraz robimy warsztaty robienia kiełbasy (cena uzależniona od ilości uczestników). W naszej altanie znajduje się grill stały, z którego można korzystać bezpłatnie (należy tylko zorganizować sobie opał). Mamy też do dyspozycji grill przenośny.

kominek
Dla wygody naszych Gości oferujemy ogólnodostępny salon z kominkiem, który pomożemy rozpalić.

miejsce na ognisko
Do dyspozycji Gości jest wydzielone miejsce na ognisko, opał jest płatny, ewentualnie można zorganizować go sobie samodzielnie.

przyjazny dzieciom
Wolna i bezpieczna przestrzeń, huśtawki, piaskownica, bramka do piłki nożnej, badminton, rowerki. Dzieci mogą korzystać ze stolika, krzesełek i zabawek. Dzieci nie będą się u nas nudziły!

wypożyczalnia rowerów
W naszym obiekcie jest możliwość wypożyczenia dwóch rowerów za dodatkową opłatą. Jest możliwość przechowywania rowerów w drewutni. Posiadamy skrzynkę narzędziową do naprawy rowerów. Do wyboru jest duża ilość tras: asfaltowe, leśne, wzdłuż zalewu. Jesteśmy Miejscem Przyjaznym Rowerzystom na szlaku Green Velo.

wyżywienie w obiekcie
Podlaskie rozkosze podniebienia: babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, czebureki, pielmieni (małe pierożki), warenyki (pierogi), rudnicka wyżerka z kwaśnym mlekiem, tołkanica, żarena kartoszka, deruny z mięsem lub grzybami (placki ziemniaczane), borszcz, mlincy (racuchy), nalesnyki, bułoczki z syrom, smalec podlaski, słoninka z cebulą, swojski chleb, bułoczki i syr, swojskie wędliny. Przyjedź i spróbuj!

wyślij e-mail

SPRAWDŹ WOLNE MIEJSCA

Video