Schronisko PTTK Na Szyndzielni

Telefon
698 30...
adres
ul. Szyndzielnia, Bielsko-Biała, śląskie
za nocleg od
21 PLN
liczba miejsc
56

O nas

Nasze schronisko jest najstarszym w Beskidach, pochodzi z 1897 r., a architektura budynku przypomina schronisko alpejskie (zwieńczone wieżyczką). Dawniej, na parterze budynku mieściła się winiarnia, obok był tor saneczkowy i skocznia narciarska. To tu w 1907 r. powstał ogród roślin skalnych, a turyści mogli podziwiać ich kilkaset gatunków. Weranda schroniska to miejsce skąd goście podziwiają malowniczą panoramę Babiej Góry, Tatr i Bielska-Białej. Po rozbudowie schroniska w latach 50-tych dobudowano skrzydło, gdzie obecnie znajduje się kuchnia (108 miejsc siedzących i jadalnia).

Schronisko Szyndzielnia zapewnia nocleg dla 49 osób, posiadamy pokoje 2,3,4,6,8 i 10-osobowe. Podczas pobytu oferujemy dla naszych gości domową kuchnię (w celu zamówienia posiłków prosimy o kontakt telefoniczny, by ustalić szczegóły). Turyści mogą korzystać z telewizji i bezprzewodowego internetu. Najmłodsi chętnie pograją w sali do ping-ponga lub na boisku do siatkówki. Oferujemy także wynajem sali z nagłośnieniem do zorganizowania imprez okolicznościowych - można spędzić u nas Sylwestra, zorganizować dyskotekę, imprezę firmową a nawet przyjęcie weselne. Każdy turysta może zakupić u nas pamiątki. Na terenie schroniska znajduje się taras, stoły i ławki, gdzie można w spokoju odpoczywać. Organizujemy także pobyty dla grup zorganizowanych. Młodzież może bawić się przy ognisku, które przygotujemy za dodatkową opłatą. Zielone i białe szkoły to pobyty min. 3-dniowe. Podczas zielonej szkoły w ofercie znajduje się nocleg, wyżywienie, dowóz bagaży z kolejki gondolowej i wycieczka z przewodnikiem. Białe szkoły mają dodatkowo w cenie karnet na wyciąg narciarski.

Do atutów schroniska należy powstała przy nim w 1953 r. kolejka gondolowa, która dziś jest jedną z najpopularniejszych w Polsce. W odległości 50 m od schroniska funkcjonuje stok narciarski, z którego chętnie korzystają początkujący narciarze. Pomagamy w zorganizowaniu instruktora jazdy, a dyżurujący ratownik GOPR zapewnia bezpieczeństwo podczas zimowego szaleństwa. 

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe560/pokój
pokoje4 osobowe3100/pokój
pokoje6 osobowe2126/pokój
pokoje8 osobowe1168/pokój
pokoje10 osobowe1210/pokój

Doba hotelowa od 12.00.

Obiekt

Do dyspozycji gości: sala z TV, sala dydaktyczna. Na terenie obiektu także kiosk.

Wyjazd na Szyndzielnię kolejką gondolową.

Imprezy i konferencje

Doskonale organizujemy: ogniska z pieczeniem barana. Dla zainteresowanych organizujemy: wycieczki piesze.

Gastronomia

liczba miejsc: 100, lokal czynny: 8.00 - 19.00, dań do wyboru: 10, średnia cena obiadu: 20 PLN, całodzienne wyżywienie: 43 PLN

Zapraszamy

ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK!!!

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje czteroosobowe
pokoje wieloosobowe
Ogólnodostępne
miejsce na ognisko
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Ważne informacje

podobne w okolicy
noclegi w okolicy

Ciekawe miejsca w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Kolej Linowa Szyndzielnia ~ 1.60 km
- Hala Kamienicka ~ 1.93 km
- Wyciąg Narciarski Dębowiec ~ 2.25 km
- Wyciąg Narciarski Polana przy schronisku na Klimczoku ~ 2.60 km
- rezerwat przyrody Stok Szyndzielni ~ 2.79 km
- rezerwat przyrody Jaworzyna ~ 2.96 km