Bursa i Szkolne Schronisko Młodzieżowe

Bursa i Szkolne Schronisko Młodzieżowe
Telefon
698 30...
za nocleg od
21 PLN
liczba miejsc
110
adres
ul. Obornicka, Szamotuły, wielkopolskie

O nas

Bursa szkolna i Schronisko Młodzieżowe w Szamotułach to absolutnie wyjątkowe miejsce. Są to nie tylko szczególne noclegi dla uczęszczających do pobliskiej szkoły dzieci i młodzieży. Organizując szkolną wycieczkę warto zastanowić się nad noclegami w tym właśnie miejscu. Korzystna lokalizacja sprawia, że jest to miejsce absolutnie konkurencyjne dla pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Gdzie położona jest Bursa Szkolna w Szamotułach? Gmina Szamotuły leży w dorzeczu Warty, w przepięknych okolicach. Odległość od Poznania to jedynie 35 km na północny zachód. W okolicy, oprócz zabytkowego Poznania znajduje się mnóstwo ciekawych obiektów. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na bogactwo natury w tych okolicach - zwłaszcza Puszczę Notecką i położone nieopodal zbiorniki wodne. W okolicy można zwiedzać również zabytkowe zamki i spichlerze czy Muzeum Archeologiczne. W przypadku organizowania wyjazdów dla kilkunasto- czy nawet kilkudziesięcioosobowych grup bardzo ważne są nie tylko odpowiednie noclegi, ale i wyżywienie. Jest ono sporym atutem wypoczynku w Bursie Szkolnej i Schronisku Młodzieżowym w Szamotułach. Do dyspozycji gości przebywających w bursie szkolnej jest spora świetlica wyposażona w odbiornik telewizyjny. Oprócz tutejszej kuchni można skorzystać również ze specjalnego miejsca do samodzielnego przygotowania posiłków - na przykład śniadań czy kolacji. Polecamy jednak wyżywienie na stołówce - niezwykle smaczne i chwalone przez wszystkich korzystających ze znajdującej się przy bursie stołówki. Na zainteresowanych szczegółowych poznawaniem okolicy czeka także podręczna biblioteczka. Na terenie ośrodka można także korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu. Nauczyciele czy wychowawcy, którzy organizują dla dzieci i młodzieży wypoczynek w okolicach Poznania mogą skorzystać także ze specjalnej okazji - na wniosek do Dyrektora Bursy Szkolnej i Schroniska Młodzieżowego w Szamotułach można obniżyć ceny noclegu nawet o 20 procent. W przypadku większych grup jest to bardzo korzystna oferta.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
apartamenty2 pokojowe940/osoba
pokoje3 osobowe121-31/osoba
pokoje4 osobowe1821-31/osoba
pokoje6 osobowe121-31/osoba

Uczniowie, studenci, nauczyciele, opiekunowie grup zorganizowanych:
- I doba: 21 PLN/osoba (członkowie PTSM 18 PLN/osoba);
- kolejne doby: 16 PLN/osoba/doba (członkowie PTSM 13 PLN/osoba/doba).
Osoby indywidualne (pozostali obywatele polscy, cudzoziemcy):
- I doba: 31 PLN/osoba (członkowie PTSM 24 PLN/osoba);
- kolejne doby: 26 PLN/osoba/doba (członkowie PTSM 21 PLN/osoba/doba).
Pokoje o podwyższonym standardzie (łazienka i aneks kuchenny):
- I doba: 40 PLN/osoba (uczniowie, studenci, nauczyciele, opiekunowie grup zorganizowanych, pozostali obywatele polscy, cudzoziemcy, członkowie PTSM);
- kolejne doby: 40 PLN/osoba/doba (uczniowie, studenci, nauczyciele, opiekunowie grup zorganizowanych, pozostali obywatele polscy, cudzoziemcy, członkowie PTSM).

Pokoje

Do dyspozycji gości oddajemy 110 miejsc noclegowych (w roku szkolnym ta liczba jest mniejsza i wynosi 45 miejsc) w pokojach 4-osobowych ze wspólnym węzłem sanitarnym, a także w pokoju 2-osobowym i 4-osobowym o podwyższonym standardzie z łazienką i aneksem kuchennym.

W naszej ofercie możliwość dostawek.

Obiekt

Zespół Placówek Bursa i Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Szamotułach

Obiekt jest schroniskiem stałym, prowadzącym działalność w ciągu całego roku kalendarzowego.

Do dyspozycji gości: świetlica z TV, sala komputerowa, bezprzewodowy internet (Wi-Fi), ogólnodostępna kuchnia samoobsługowa. Na terenie obiektu parking dla samochodów osobowych i autokarów.
Ponadto zorganizowane grupy mogą korzystać z sali sportowo-widowiskowej "Nałęcz", mieszczącej się w pobliżu schroniska oraz z kompleksu sportowego (pływalnia, hala, siłownia, stadion), znajdującego się w Szamotulskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Staramy się, aby pobyt w naszym schronisku był zawsze miłym wspomnieniem.

Gastronomia

Grupy mogą korzystać z całodziennego wyżywienia w stołówce, bądź też z samoobsługowej, wyposażonej kuchni, przystosowanej do samodzielnego przygotowywania posiłków.

Śniadanie 8 PLN. Obiad 12 PLN. Kolacja 8 PLN.
Podane stawki żywieniowe dotyczą osób indywidualnych.

Położenie

Schronisko położone jest obok Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, w pobliżu Zespołu Szkół nr 1 i nr 3 oraz Hali "Nałęcz".
Z dworca PKP do schroniska najlepiej dojechać ul. Jana Pawła II, około 1,5 km. Z dworca PKS ulicą Obornicką, około 100 m.

Zapraszamy

Organizujemy i zapraszamy na: zimowiska, zielone szkoły, obozy sportowe. Serdecznie zapraszamy gości indywidualnych oraz grupy zorganizowane przez cały rok.

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
pokoje wieloosobowe
Obiekt
internet
parking
W pokojach / domkach
łazienka
aneks kuchenny
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Organizacja imprez
zielone szkoły
Oferta dla
grupy
rodziny

Ważne informacje

Pobliskie miejscowości

Poznań ~32.6 km

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Szpital Powiatowy w Szamotułach ~ 441 m
- Kościół Matki Bożej Pocieszenia i Św. Stanisława Biskupa w Szamotułach ~ 651 m
- Sąd Rejonowy w Szamotułach ~ 747 m
- Kościół Świętego Krzyża w Szamotułach ~ 810 m
- Stacja Kolejowa Szamotuły ~ 1.16 km