Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zagroda Żubrów w Muczem

Noclegi w pobliżu Zagrody Żubrów w Muczem

Zagroda Żubrów w Muczem

Pokazowa Zagroda Żubrów to projekt realizowany w ramach ochrony tych zwierząt w Polsce. Lasy Państwowe przy wsparciu Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej starają się utrzymać hodowlę żubrów w naturalnych warunkach. Poza aspektami ekologicznymi inicjatywa ta cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów. Do Muczne przyjeżdża co roku coraz więcej turystów, chcących zobaczyć majestatyczne żubry w ich naturalnym środowisku.

Żubry w Bieszczadach

Pokazowa Zagroda Żubrów w Bieszczadach znajduje się na terenie nadleśnictwa Muczne – 2 kilometry od miejscowości o tej samej nazwie przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna. Zagroda jest doskonale oznakowana znakami informacyjnymi, wiec nie ma problemu z dotarciem do celu. Żubry w Bieszczadach to nie nowość. Obecny projekt to kontynuacja hodowli założonej w tych okolicach w roku 1963 nad potokiem Zwir w Nadleśnictwie Stuposiany. Wokół Zagrody Lasy Państwowe budują cała infrastrukturę turystyczną.

Żubr w naturze

Teren zagrody obejmuje ponad 7 ha lasów porośniętych świerkami i starymi jodłami. Przez środek przepływa potok Czerwony, który dostarcza żyjącym w rezerwacie żubrom wody. Okazy, które można oglądać w Mucznem to żubry z linii białowiesko-kaukaskiej. W zagrodzie od 2014 kilku sezonów na świat przychodzą młode żubry.

Dla zwiedzających przygotowane są trasy widokowe i stanowiska obserwacyjne, które zapewniają możliwość podglądania zwierząt w ich codziennych zwyczajach. Zwiedzający mogą oglądać także całe zaplecze zagrody z magazynem na karmę i paśnikiem. Poza tym w kompleksie znajduje się wiele tras spacerowych. Można tu przyjemnie spędzić dzień nie tylko wypatrując żubrów przy pasiece czy wodopoju.

Kiedy oglądać?

Oglądać żubrów w naturalnym środowisku można codziennie w godzinach 9:00 – 19:00, a wstęp jest bezpłatny. Grupy zorganizowane lub zainteresowani historią bieszczadzkich żubrów turyści mogą liczyć na zwiedzanie zagrody w asyście przewodnika.

Polecane obiekty w pobliżu Zagrody Żubrów w Muczem


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!