Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Szklanej Kuźni w Świeradowie Zdroju

Szklana Kuźnia w Świeradowie Zdroju

Pomimo, że kuźnia kojarzy się raczej ze stalą, a szkło z czymś bardzo misternym i delikatnym w Świeradowie Zdroju można odwiedzić szklaną kuźnię. Ta zręczna gra słów oznacza wyjątkową pracownię, w której tworzone jest szkło za pomocą metody zwanej „fusingiem”.

Pracownia i warsztaty

Sama pracownia położona jest w bardzo malowniczych okolicznościach Gór Izerskich, co dodatkowo sprzyja relaksowi, kreatywności i pełnemu wypoczynkowi w tym wyjątkowym miejscu. Pomysłodawczynią i prowadzącą pracownię jest Magda Kuźniarz – pasjonatka wyrobów szklanych i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Poza możliwością nabycia cennych, unikatowych i wyjątkowych wyrobów ze szkła wykonanych rękami pani Magdy możemy sami spróbować swoich sił w produkcji takich cudeniek, biorąc udział w interesujących warsztatach kreatywności prowadzonych przez samą założycielkę Szklanej Kuźni.

Rękodzieło ze szkła

Warsztaty dobierane są pod uczestników w taki sposób, by zachęciły i wspomogły zainteresowanych w sztuce wyrabiania prawdziwych i misternych unikatów. Dzięki tym warsztatom można nauczyć się, jak tworzyć wyroby szklane za pomocą już wspomnianej metody fusingu, jak tworzyć oryginalną, szklaną i ekologiczną biżuterię z gotowych szklanych fragmentów, można także nauczyć się pięknie malować na szkle, tworzyć monotypy oraz udoskonalić posiadane umiejętności malarskie lub nauczyć się malować. W tym miejscu panuje prawdziwie artystyczny duch… Co ważne, warsztaty organizowane są w niewielkich grupach, dzięki czemu prowadząca może skupić swoją pełną uwagę na wszystkich uczestnikach tak, aby każdy wyniósł z tych warsztatów jak najwięcej.

Możliwość zwiedzania

Szklaną Kuźnię w Wolimierzu można odwiedzić w dowolnym momencie w ciągu dnia. W celu wzięcia udziału w oferowanych warsztatach należy bezpośrednio skontaktować się z właścicielką Szklanej Kuźni, której namiary można znaleźć na stronie internetowej. Wiele cennych informacji, artykułów prasowych i internetowych oraz portfolio pani Magdy i informacje kontaktowe są pod adresem: www.szklanakuznia.pl.

Polecane obiekty w okolicy Szklanej Kuźni w Świeradowie Zdroju


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!