Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Słowiński Park Narodowy

Noclegi w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy, który słynie ze swoich piaszczystych wydm, położony jest w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. Teren, na jakim jest położony park należy do gminy Smołdzino. Swoim obszarem o powierzchni 32 tyś. ha obejmuje Nizinę Gardnieńsko-Łebską, Mierzeję Łebską oraz wiele jezior. Jest to jeden z dwóch parków nadmorskich na terenie Polski.

Kilka faktów historycznych

Najistotniejszą datą w historii parku jest 1 stycznia 1967 roku, ponieważ jest to data utworzenia tego chronionego obszaru. Dziesięć lat później, Słowiński Park Narodowy został włączony przez UNESCO do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery. Stało się tak za sprawą programu „Człowiek i biosfera” propagującego prawidłowe relacje człowieka z biosferą. Bardzo ważny w historii parku jest rok 1995, kiedy to zostaje wpisany na listę terenów chronionych konwencją ramsarską o obszarach wodno-błotnych o międzynarodowym znaczeniu przyrodniczym. Znaczącym wydarzeniem jest powiększenie parku o część Bałtyku w roku 2004, w którym uzyskuje swoja obecną powierzchnię 32 744 ha.

Wędrujący piasek wśród jezior i bagien

Piaszczyste połacie, jakimi są wydmy to największa atrakcja Słowińskiego Parku Narodowego. Wędrujący piasek, jak nazywane są wydmy zajmuje większą części Mierzei Gardnieńsko-Łebskiej i należy do największych w Europie Środkowej. Poza wydmami park posiada bardzo bogatą florę i faunę. Liczne zbiorowiska bagienne, torfowe, łąkowe oraz leśne są idealnym miejscem zamieszkania dla ponad 260 gatunków ptaków, które stanowią najliczniejsza grupę zwierząt. Poza licznym ptactwem w Słowińskim Parku Narodowym zobaczyć można sarny, jelenie, łosie, dziki oraz mniejsze okazy, jak gronostaje, borsuki, piżmaki czy bobry.

Turysta wśród dzikiej natury

Moc atrakcji wśród dzikiej natury skusić może każdego turystę. Słowiński Park Narodowy posiada w swojej palecie atrakcji wieżę widokową, liczne muzea, platformy widokowe oraz szereg budowli do zwiedzania w swoim sąsiedztwie. Zaliczyć do nich można Twierdzę Ustka, parki rozrywki oraz kościoły. Park to nie tylko turystyka, ale także aktywna rekreacja. Międzynarodowy szlak rowerowy oraz liczne szlaki kajakowe i piesze zaspokoją gusta bardziej aktywnych odwiedzających.

Kilka ważnych wskazówek

Słowiński Park Narodowy udostępniany jest dla turystów cały rok od świtu do zmierzchu. Opłaty za wstęp są pobierane od 1 maja do 30 września. Opłata za wstęp jednodniowy wynosi 6 zł oraz 3 zł ulgowo. Wstęp do obiektów na terenie parku jest także płatny.

Więcej informacji można uzyskać na stronie slowiński.parknarodowy.com

Polecane obiekty w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!