Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Noclegi w pobliżu Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Orawski Park Etnograficzny położony jest w Zubrzycy Górnej nieopodal Zawoi. Pozwala zapoznać się z nietypowym budownictwem oraz kulturą mało docenianego i znanego regionu w naszym kraju, którym jest Orawa. U stóp Babiej Góry możemy w malowniczych okolicznościach przyrody dowiedzieć się wielu interesujących faktów bezpośrednio dotyczących życia chłopów orawskich o różnorodnym statusie materialnym. Oprócz tego park pokazuje, jak niegdyś wyglądało życie prowadzone przez szlachciców.

Życie dawnych mieszkańców Orawy

Wśród atrakcji Orawskiego Parku Etnograficznego nie można pominąć przede wszystkim urozmaiconych na wiele sposobów zagród gospodarskich, ale także budynków wykorzystywanych w przemyśle wiejskim – takich jak folusz, kuźnia, olejarnia czy tartak. Odwiedzenie tego parku to najlepsza okazja by poszerzyć swoją wiedzę na temat nowego i małoznanego regionu Orawy.

Historia Orawy jest skomplikowana i zawiła, ponieważ region przez wiele lat, leżąc na pograniczu Polski i Słowacji, zamieszkiwany był przez dwa różne narody, między którymi często dochodziło do politycznych sporów o przyznanie praw do tego kawałka ziemi. Park ten jest tak naprawdę malowniczym muzeum położonym w tak przepięknych okolicznościach przyrody i otoczonym dużą ilością zieleni, że trudno obiekt ten uznać po prostu za muzeum – słowo „park” znacznie lepiej pasuje do tego miejsca.

W różnych zabudowach Orawskiego Parku Etnograficznego spotykać zawsze można z interesującymi wystawami w bogaty sposób ilustrującymi życie niemalże wszystkich członków tej mieszanej społeczności. Często organizowane są dodatkowe wydarzenia specjalne, dzięki czemu w przystępny sposób można dowiedzieć się znacznie więcej na temat poruszanych przez muzeum zagadnień historycznych lub kulturalnych.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia – za wyjątkiem ważnych świąt kalendarzowych muzeum jest czynne od poniedziałku do niedzieli. Od listopada do marca skansen zwiedzać możemy od 8:30 do 14:40, w kwietniu i październiku od 8:00 do 16:00, od maja do czerwca i we wrześniu od 9:00 do 17:00, a od lipca do sierpnia od 9:00 do 18:00. Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 12 zł.

Więcej informacji na temat skansenu znajdują się pod adresem www.orawa.eu

Polecane obiekty w pobliżu Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!