Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ogrodów Tematycznych Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody tematyczne Hortulus znajdują się we wsi Dobrzyca, w gminie Będzino, w województwie zachodniopomorskim. Ogrody Tematyczne Hortulus to jedno z najpiękniejszych miejsc w tej części Polski, ponieważ na obszarze ponad 4 hektarów znajduje się prawie 30 różniących się między sobą ogrodów tematycznych, które znajdują się w dosyć ciepłej strefie klimatycznej, co oznacza, iż zimy są tutaj dosyć łagodne, a jeśli chodzi o opady, to jest ich nieco więcej niż w innych regionach kraju. Stwarza to idealne warunki do wzrostu tutejszej roślinności.

Historia i ciekawostki

Ogrody Tematyczne Hortulus zostały założone w 1992 roku, jednak systematycznie są rozbudowywane, dzięki czemu turyści oraz koneserzy roślinności mogą obecnie podziwiać w tym miejscu ponad 6 tysięcy przeróżnych gatunków roślin, nie tylko tych rodzimych, ale również egzotycznych. Ogrody prezentują się bardzo ciekawie o każdej porze roku, dlatego też można je zwiedzać przez cały rok. Wiosną w ogrodzie rozkwitają narcyzy, tulipany oraz hiacynty, a drzewa zaczynają powoli wypuszczać pierwsze liście. Latem kwitną przepiękne hortensje, azalie, rododendrony oraz kwiaty rabatowe. Jesienią drzewa zaczynają powoli zrzucać swoje liście, a przed oczami ukazuje się mozaika różnego rodzaju kolorów. Jeśli chodzi natomiast o zimę, to dla roślin jest to czas odpoczynku i wyciszenia, jednak oprószone śniegiem gałęzie drzew oraz pozostałe elementy krajobrazu również mają swój urok.

Jeśli chodzi o same ogrody, to w tym przepięknym miejscu można zobaczyć nie tylko ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem, ale również kulturą innych narodów, wśród których należy wymienić ogród francuski, japoński, angielski, śródziemnomorski, a także ogród w stylu jednego z najwybitniejszych architektów, czyli Antoniego Gaudiego.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia:

  • maj, czerwiec, lipiec, sierpień, 1-16 wrzesień: poniedziałek-sobota 9:00-19:00, niedziela 10:00-18:00
  • wrzesień, 1-28 październik: poniedziałek-sobota 9:00-18:00, niedziela 10:00-18:00
  • 29-31 październik: poniedziałek-sobota 9:00-16:00, niedziela 10:00-16:00
  • listopad, grudzień: poniedziałek-sobota 9:00-16:00, niedziela nieczynne
  • styczeń-luty: poniedziałek-piątek 10:00-15:00, sobota-niedziela nieczynne

Ceny biletów: normalny 17 zł, ulgowy 13 zł, grupowy 15 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.hortulus.com.pl/ogrody/ogrody-tematyczne-hortulus

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodów Tematycznych Hortulus


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!