Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Dobrego Pasterza i Św. Mikołaja w Ślesinie

Kościół Dobrego Pasterza i Św. Mikołaja w Ślesinie

Podróże po Polsce dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. Część z nas skupia się na malowniczym krajobrazie, inni zachwycą historią danego miejsca i jego zabytkami. Interesującym przystankiem na turystycznym szlaku jest Ślesin, a to co szczególnie urzeka w tym miejscu to Kościół Św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza.

Trochę historii

Kościół Św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie zabudowany został w roku 1907- 1910. Zajął on miejsce starszego obiektu, który zajmował te tereny. Gotycka budowla pochodząca z roku 1604 ustąpiła miejsce znacznie okazalszej, która to zajmuje istotną część ulicy Kościelnej w Ślesinie. Kościół Św. Mikołaja Biskupa i Dobrego pasterza konsekrowany został bezpośrednio po ukończeniu budowy w roku 1910. Ta neogotycka świątynia pochodząca z początków XX wieku do dziś góruje nad okolicą, zachwyca przyjezdnych i jest miejscem wyjątkowym dla okolicznych mieszkańców.

Ciekawostki

Czerwona cegła to znak rozpoznawczy wielu budowli z przełomu XIX i XX wiek. Cechą charakterystyczna dla kościoła Św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza jest pojedyncza nawa z prezbiterium. W tym miejscu warto wspomnieć również o dwóch kaplicach bocznych oraz wieży. Wyposażenie wnętrza świątyni także zasługuję na uwagę. Ołtarz to dzieło pochodzące z połowy lat 90-tych, a chwilę później wykonano zdobienia i ołtarze boczne. Najstarszym elementem w świątyni jest obraz znajdujący się na ołtarzu bocznym, który pamięta jeszcze pierwotną zabudowę kościelną i pochodzi z XVIII wieku.

Kościół świętego Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie to przykład znakomitej architektury tamtych czasów. Oprócz oczywistych walorów dla zwiedzających, ci mogą podziwiać także piękno jego witraży, a cała okolica zachęca do powrotu te rejony. Warto także wiedzieć, że to właśnie w tym miejscu odbywa się Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej, który z każdym rokiem przyciąga coraz większe grono uczestników i słuchaczy. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które z pewnością warto zobaczyć podczas naszych wycieczek po kraju.

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Dobrego Pasterza i Św. Mikołaja w Ślesinie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!