Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Noclegi w okolicy Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Gdynia to miejsce stanowiące niezwykle popularny cel wakacyjnych podróży Polaków. Sporymi atutami tego miejsca są nie tylko niezwykłe warunki przyrodnicze, jak i ilość atrakcji turystycznych tego regionu. Jednym z miejsc, które są godne polecenia w Gdyni jest Gdyńskie Muzeum Motoryzacji.

Raj dla fanów samochodów...

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji to jeden z obiektów muzealnych powstały w 2007 r. z prywatnej inicjatywy właściciela zabytkowych pojazdów. Nie da się jednak ukryć, że założenie muzeum było prawdziwym strzałem w dziesiątkę - odwiedziło je już 32 tysiące zwiedzających! Można oglądać tu zabytkowe samochody, ale nie tylko. W Gdyńskim Muzeum Motoryzacji znajduje się także około 150 motocykli. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Do eksponatów cieszących się największą popularnością wśród zwiedzających należy DKM pochodzący z 1935r i Buick Master Six z roku 1925 r. Można tu znaleźć także takie zabytki jak stare modele Bentleya czy Mercedesa.

...i motocykli

W Muzeum Motoryzacji w Gdyni znajdują się również motocykle pochodzące nie tylko z Polski, ale również ze Stanów Zjednoczonych, Belgii czy Niemiec. Przy każdym eksponacie ustawione są specjalne tabliczki informacyjne, dzięki którym można poznać historię i ciekawostki na temat konkretnego modelu a także dane techniczne, poszerzające wiedzę motoryzacyjną.

Informacje dla zwiedzających

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. Za wstęp do muzeum trzeba zapłacić 7 zł. Zniżką objęte są jedynie dzieci do lat 3 - ich bilet wstępu kosztuje 3 zł. Istnieje możliwość wprowadzania grup zorganizowanych na teren obiektu.

Szczegółowe informacje na temat oferty Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji można znaleźć na stronie internetowej: http://gmm.gdynia.pl/index.html

Polecane obiekty w okolicy Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!