Dom Zdrojowy

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 600 215 170
adres
ul. Konstytucji 3 Maja, Świeradów-Zdrój, dolnośląskie
za nocleg od
75 PLN
liczba miejsc
240

O nas

Dom Zdrojowy jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszych pod względem architektury obiektem na terenie uzdrowiska. Powstał w 1899 r. w Domu Źródlanym z 1781 r. Dom Zdrojowy składa się z dwóch budynków połączonych halą spacerową – najdłuższą na Dolnym Śląsku. Na tarasach domu znajduje się tzw. Sztuczna Grota – dawna pijalnia wód mineralnych. To także miejsce, gdzie rozpoczyna się Główny Szlak Sudecki im. Orłowicza. W Domu Zdrojowym znajdują się 232 miejsca noclegowe, oferujemy je w pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych oraz w apartamentach. Wszystkie pokoje posiadają łazienki, telewizor, telefon, zestaw do kawy i herbaty. W budynku jest również dostęp do bezprzewodowego internetu. Obiekt jest przygotowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych. W Domu Zdrojowym znajduje się jadalnia, sala gimnastyczna, kawiarnia oraz pijalnia wody mineralnej. Goście mogą korzystać z basenu, mogą również zakupić pamiątki w sklepiku oraz naturalne kosmetyki. Na terenie domu jest całodobowy, monitorowany parking. W piwnicach budynku znajduje się Muzeum Zdrojowe, otwarte w 2014 r. Można tu oglądać ekspozycje dotyczące historii uzdrowiska - początków związanych z wykorzystaniem leczniczych wód. Oferujemy także bazę zabiegową oraz SPA. Zapraszamy na pobyty rekreacyjno-wypoczynkowe, pobyty dla seniorów, pakiety świąteczno-sylwestrowe, pakiety lecznicze z zabiegami (np. pobyty 10-dniowe z 12 zabiegami i wyżywieniem). Wśród zabiegów znajduje się m. in. gimnastyka, hydromasaże, inhalacje, kąpiele, krioterapia, lasery, masaże i wiele, wiele innych. Wszystkie z nich wspomagają w leczeniu dolegliwości narządów ruchu, polepszają komfort i samopoczucie, leczą m. in. bóle kręgosłupa, urazy ortopedyczne, choroby reumatologiczne i neurologiczne. Świeradów-Zdrój to malownicze miasteczko o wyjątkowym klimacie. Znajduje się w sercu gór, w pobliżu kompleksów leśnych – to wszystko wpływa na jego lecznicze właściwości. Góry Izerskie to tereny znakomite do uprawiania turystyki rowerowej, pieszej i narciarskiej.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
apartamentyosobowe100-209/osoba
pokoje1 osobowe111-146/osoba
pokoje2 osobowe83-178/osoba
pokoje3 osobowe75-110/osoba

W cenie noclegu: śniadanie, basen, sauna.

Pokoje

Pokoje z łazienkami.

W pokojach: radio, telefon, TV, bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi).

Zabiegi

Zapraszamy na: turnusy rehabilitacyjne, wczasy lecznicze.

Atrakcje w obiekcie

Dla aktywnych: basen kąpielowy kryty.

Gastronomia

Oferujemy: możliwość wyżywienia.

Zadowoleni klienci o nas


Serdeczne podziękowania Pani Irence z Zakładu Borowinowego -fasony i kąpiel borowinowa ,która wykonuje swoja pracę z pełnym zaangażowaniem ,z sercem i oddaniem dla kuracjusza .Jest pełen uśmiechu ,cierpliwości -wspaniały człowiek. Pięknie pozdrawiamy i dużo sił życzy grupa kuracjuszy z Gorzowa Wielkopolskiego
Specjalne podziękowania dla pani Irenki z Zakładu Borowinowego-fasony i kąpiel borowinowa.Pani ta zasługuje na szczególne uznanie,gdyż swoją pracę wykonuje z wielką pasją i empatią do pacjentów!Serdecznie dziękujemy za wspaniałe podejście do człowieka,również pani Malgorzacie Sosnowskiej.
podobne w okolicy
sanatoria w okolicy
noclegi w okolicy