Chata pod Bocianem

adres
Szymanowice Dolne 3, Klimontów, świętokrzyskie
za nocleg od
70 PLN
liczba miejsc
15

O nas

Chata Pod Bocianem to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą się zrelaksować w pięknym otoczeniu, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Obiekt zlokalizowany jest we wsi Klimontów, położonej w województwie świętokrzyskim, a dokładniej ujmując w powiecie sandomierskim. Chata Pod Bocianem to niezwykle atrakcyjne gospodarstwo agroturystyczne, w którym można odpocząć zarówno aktywnie, jak i nieco leniuchując, korzystając przy tym z niezwykłego piękna otaczającej przyrody.

Chata Pod Bocianem dysponuje 4 bardzo komfortowo urządzonymi sypialniami, dopasowanymi do wymagań 2 lub 4 osób w tym rodzin z dziećmi w każdym wieku. Pokoje urządzone są komfortowo, dlatego każdy z gości będzie się czuł, jak u siebie w domu. Dodatkowo wszyscy goście mają do swojej dyspozycji dużą i doskonale wyposażoną kuchnię, w której niczego nie brakuje - starannie zadbaliśmy, aby zawierała ona wszystkie niezbędne sprzęty. Do dyspozycji wszystkich nas odwiedzających mamy jeszcze dwie łazienki z pełnym węzłem sanitarnym. Cały budynek urządzony jest w bardzo wysokim standardzie.

Dom położony jest w malowniczej dolinie rzeki Koprzywianki, tuż nad zalewem Szymanowskim. Gospodarstwo od plaży dzieli niespełna 300 metrów. Chata Pod Bocianem to doskonałe miejsce, aby odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, także dlatego że na jej terenie znajduje się: grota solna, sauna fińska oraz kort tenisowych dla miłośników aktywnego wypoczynku. Grota solna idealnie przypomina swoim mikroklimatem ten panujący nad polskim morzem, co doskonale wpływa na kondycję organizmu. Pobyt w saunie fińskiej zmobilizuje układ immunologiczny do wytężonej pracy, pobudzając tym samym intensywną produkcję przeciwciał wzmacniających organizm. Kort tenisowy sprawdzi się wspaniale w przypadku osób, które relaksują się uprawiając sport. Kort posiada nawierzchnię trawiastą oraz jest doskonale oświetlony, dzięki czemu grać można na nim ponownie już kwadrans po deszczu i to do późnego wieczora.

Okolice Szymanowic Dolnych to niezwykle ciche i spokojne miejsce, zachwycające spokojem i pięknymi krajobrazami. Klimontów to natomiast bardzo stare żydowskie miasto, pełne licznych pamiątek. We wsi znajduje się cenna historycznie i architektonicznie synagoga oraz dwa kościoły - jeden z nich został urządzony w stylu barokowym, przypominającym nieco Bazylikę Rzymską, drugi kościół to budowla utrzymana typowo w stylu renesansowym. Będąc w najbliższej okolicy nie sposób nie zobaczyć atrakcji Sandomierza: Bramy Opatowskiej, podziemnej trasy, wąwozu Królowej Marysieńki czy wybrać się na spacer w Góry Pieprzowe.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje1 osobowe70/osoba
pokoje2 osobowe70/osoba
pokoje3 osobowe70/osoba
pokoje4 osobowe70/osoba

Nocleg wraz z udostępnieniem pełnej bazy - kort tenisowy: 70 PLN od osoby.
Sauna, grota solna - dodatkowo płatna - 25 PLN od osoby.
Bezpłatny pobyt dzieci do lat 3.

wyślij e-mail