Schronisko PTTK Wielka Racza

Telefon
698 30...
adres
ul. Wielka Racza, Rycerka Górna, śląskie
za nocleg od
26 PLN
liczba miejsc
50

O nas

Górskie wycieczki bywają bardzo wyczerpujące, dlatego też warto postarać się o odpowiedni nocleg. Wybierając się na Wielką Raczę, warto przenocować w Schronisku PTTK "Wielka Racza", ponieważ nasi goście mogą liczyć na wygodne miejsca noclegowe w bardzo przystępnych cenach. W naszej kuchni można skosztować bardzo dobrych potraw, które przygotowywane są z najwyższą starannością z regionalnych produktów spożywczych. W naszej ofercie są nie tylko tradycyjne dania kuchni polskiej, ale również regionalne przysmaki. Przepyszne potrawy z pewnością dodadzą sił do kontynuowania górskiej wycieczki. Nasi goście mogą jednak liczyć nie tylko na nocleg oraz dobrą kuchnię, ale również na interesujące udogodnienia takie jak sauna fińska oraz wypożyczalnia rakiet śnieżnych.

Pokoje

Do dyspozycji naszych gości jest kilka świeżo wyremontowanych pokoi sześcioosobowych, siedmioosobowych, ośmioosobowych oraz dziesięcioosobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w bardzo wygodne łóżka, stolik oraz krzesła. Do dyspozycji naszych goście jest również łazienka, w której można się odświeżyć po ciężkim dniu spędzonym na zwiedzaniu okolicy. Udzielamy rabatów dla osób, które posiadają kartę dużej rodziny, a także dla przewodników, honorowych dawców krwi oraz członków PTTK.

Położenie, otoczenie, atrakcje w okolicy

Schronisko PTTK zlokalizowane jest na wysokości 1230 m n. p.m. tuż pod szczytem Wielkiej Raczy. Najbliższa okolica to przede wszystkim przepiękne lasy z bujną roślinnością z licznymi szlakami turystycznymi, dzięki którym można wybrać się na ciekawą wycieczkę krajoznawczą. Wśród ciekawych atrakcji turystycznych znajdujących się w najbliższej okolicy warto w szczególności zwrócić uwagę na Źródła Solankowe w Soli, Zespół Pałacowo-Parkowy, Pałac Lubomirskich, Park w Rajczy, ścieżkę dydaktyczną Żywieckiego Parku Krajobrazowego, Kościół św. Wawrzyńca i Kazimierza z obrazem Matki Boskiej Kazimierzowskiej, Park w Rajczy oraz liczne przydrożne kapliczki, które rozmieszczone są przy głównych szlakach pieszych.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje6 osobowe26/osoba
pokoje7 osobowe26/osoba
pokoje8 osobowe26/osoba
pokoje10 osobowe26/osoba

Opłata za pościel 8 PLN.

Dodatkowo opłata klimatyczna.

Pokoje

Niektóre pokoje z łazienkami.

Położenie

Schronisko położone na wysokości 1230 m n.p.m. pod szczytem Wielkiej Raczy.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje wieloosobowe
Ogólnodostępne
miejsce na ognisko
Oferta dla
grupy
rodziny
podobne w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Hala na Małej Raczy ~ 1.62 km
- Hala Śrubita ~ 2.59 km
- rezerwat przyrody Śrubita ~ 2.89 km