Schronisko PTTK Andrzejówka

Schronisko PTTK Andrzejówka
Telefon
698 30...
adres
m. Rybnica Leśna, Mieroszów, dolnośląskie
za nocleg od
35 PLN
liczba miejsc
28

O nas

W centrum Gór Suchych w pobliżu Przełęczy Trzech Dolin położona jest Andrzejówka. Zlokalizowana jest na wysokości 796 m n.p.m. Schronisko znajduje się na najwyższym paśmie Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych. Takie położenie daje możliwość spokojnego wypoczynku w pięknej scenerii i przy górskim, czystym powietrzu. Dodatkowym plusem jest bliskość szlaków turystycznych i ośrodka narciarskiego. Andrzejówka jest drewnianym budynkiem z 1933 roku. To typowe górskie schronisko w Górach Kamiennych. Można tu znaleźć 28 miejsc noclegowych w pokojach czteroosobowych i pięcioosobowych. Istnieje także możliwość pełnego wyżywienia (należy jednak zgłosić to kilka dni wcześniej). Kuchnia jest czynna od godziny 8:00 do 20:00. W obiekcie działa wypożyczalnia – można tutaj skorzystać z nart, butów i snowboardu. Schronisko jest dogodnym punktem wypadowym dla miłośników białego szaleństwa. Na Przełęczy Trzech Dolin funkcjonują dwa wyciągi – Gwarek z oświetloną i ratrakowaną trasą oraz Muflon – stok także ratrakowany i oświetlony. W pobliżu znajdziemy także różnorodne trasy biegowe, choćby polany, takie jak Hala pod Klinem czy szlaki wokół Waligóry. Można tu również znaleźć ciekawe tereny do uprawniania wspinaczki, ale tylko zimą – wtedy bowiem w starym kamieniołomie na lodospadzie można uprawiać wspinaczkę lodową. Warto także udać się na szlaki piesze, by podziwiać okoliczną faunę i florę. W tym rejonie można zobaczyć jelenia, borsuka, muflona, salamandrę, lisa, czarnego i białego bociana czy kruka. Z roślin warto zwrócić uwagę na liczne storczyki, krokusy, a także widłaki czy naparstnicę purpurową. Przez te tereny przebiega wiele szlaków turystycznych – czerwony Główny Szlak Sudecki, którym wędrując, możemy zobaczyć punkt widokowy na Bukowcu i ruiny zamku. Warto także wybrać się na niebieski szlak z Sokołowskiej, by zwiedzić punkty widokowe w Garbatce czy Suchawie. Jest także zielony szlak pieszy czy żółty, którym podróżując, obejrzymy ruiny zamku Radosno czy punkt widokowy na Waligórze. Czarnym szlakiem natomiast można dojść do punktu widokowego Szpiczak.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe435/osoba
pokoje4 osobowe535/osoba

Opłata za pościel 10 PLN.

Atrakcje w pobliżu

Dla aktywnych: biegowe trasy narciarskie, wyciągi i trasy narciarskie.

Dla aktywnych: biegowe trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, szkółki narciarskie, wypożyczalnia nart, wyciągi i trasy narciarskie.

Gastronomia

Oferujemy możliwość wyżywienia, dla grup wyżywienie na wcześniejsze zamówienie.

Położenie

W pobliżu: wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Schronisko PTTK Andrzejówka położone jest na wysokości 796 m n.p.m. w pobliżu Przełęczy Trzech Dolin w centrum Gór Suchych będących najwyższym pasmem Gór Kamiennych.
W pobliżu: wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - zadowolenie gwarantowane.

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje czteroosobowe
Rekreacja
narciarstwo
Organizacja imprez
zielone szkoły
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Ważne informacje

Pobliskie miejscowości

Mieroszów ~8.0 km
podobne w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Klin ~ 1.54 km
- Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich ~ 1.83 km
- Bukowiec ~ 2.02 km
- Turzyna ~ 2.13 km
- Graniczna ~ 2.28 km
- Gomulnik ~ 2.43 km
- Waligóra ~ 2.43 km
- Zamek Radosno ~ 2.57 km
- Jeleniec ~ 2.59 km
- Zamek Rogowiec ~ 2.60 km
- Czarnek ~ 2.71 km
- Krzywucha ~ 2.84 km
- Katolicki Cmentarz Komunalny w Wałbrzychu przy ul. Podgórska ~ 2.85 km