Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliźu Zagrody Guciów w Zwierzyńcu

Zagroda Guciów w Zwierzyńcu

W Zwierzynieckiej Zagrodzie Guciów kryje się cała gama przeróżnych atrakcji: od lokalnego muzeum o charakterze etnograficznym, po sale weselne i miejsca spotkań. To połączenie placówki kulturalnej z gospodą, sklepikiem z pamiątkami, salami na wynajem pod konferencje czy imprezy integracyjne. A wszystko to w atmosferze uroczego Roztocza, znanego z przepięknych krajobrazów.

Jedyne takie miejsce

Ponad 20 lat tradycji i doświadczenia, tysiące odwiedzających z całego świata, nie tylko z Polski czy Europy, doskonale przygotowana oferta turystyczna, rozrywkowa, rekreacyjna i noclegowa. To właśnie przesądziło o wielkim sukcesie tej z pozoru niewielkiej inicjatywy mieszkańców Zwierzyńca. Zagroda Guciów powstała pierwotnie jako oddział Muzeum Etnograficznego w Małopolsce, ale z biegiem czasu zaczęła funkcjonować jako osobny i całkowicie prywatny byt. Dzięki temu rozwinęła się w niej sfera nie tylko turystyczna, ale również rekreacyjna.

Obecnie w Zagrodzie Guciów można wynająć pokoje na nocleg, zamówić salę konferencyjną – a dokładniej przeprowadzić konferencję w popularnej „Stodole”, wynająć salę na wesele i inne uroczystości lub wziąć udział w tematycznych warsztatach. Oferta kierowana jest do dorosłych i do dzieci, do osób indywidualnych i do zorganizowanych grup turystów.

Szeroka oferta i mnóstwo atrakcji

W znajdującym się w Zagrodzie Guciów niewielkim muzeum dostępne są ekspozycje naturalne i przyrodnicze: wystawy meteorytów, rzadkich kamieni, skamieniałości. Fantastycznie zachowane ślady dinozaurów sprzed milionów lat uzupełniają muzealną kolekcję. Oprócz tego Zagroda Guciów to też... Obora Bimbrownika, czyli specyficzny i jedyny w Polsce escape room, który znajduje się na wsi.

W Sklepie Kolonialnym można się zaopatrzyć w regionalne przysmaki i wyroby kuchni lokalnej – dżemy, powidła, kiełbasy, wyroby mięsne, bimber, nalewki, sery, grzyby w zależności od pory roku. Atrakcją są również przeróżne pokazy: wypieku chleba na drożdżach lub zakwasie, wyrób masła, ogniska, grille, pieczenie wiejskich podpłomyków, przejażdżki saniami w zimę i furami w lato, spotkania z ludową muzyką czy kameralne koncerty i spotkania autorskie.

Informacje dla turystów

Cena biletu za wejście do muzeum to 12 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dziecko. Koszt pozostałych atrakcji ustalany jest indywidualnie po przyjeździe na miejsce lub podczas rezerwacji telefonicznej. Dane kontaktowe można znaleźć pod adresem: https://www.guciow.pl

Polecane obiekty w pobliźu Zagrody Guciów w Zwierzyńcu


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!