Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Oceaniki w Kielcach

Oceanika w Kielcach

Fokaria, akwaria i oceanaria to atrakcje zarezerwowane najczęściej dla miejscowości leżących nad morzem, ewentualnie takich, które mają własne ZOO. Tymczasem okazuje się, że w pobliżu Kielc stworzono zachwycający projekt Oceaniki – miejsca, gdzie 290 tysięcy litrów sześciennych wody skrywa fantastyczne tajemnice i niesamowite niespodzianki. Oceanika położona jest pod Kielcami w miejscowości Chrusty pod adresem ul. Laskowa 95.

Wielkoformatowe akwaria

Kielecka Oceanika to kilkanaście ogromnych akwariów liczących od 30 do 65 tysięcy litrów wody, dzięki czemu pływające w nich gatunki morskich stworzeń mogą się czuć wyjątkowo komfortowo. Akwaria zapewniają odpowiednie środowisko do funkcjonowania, dostęp światła, powietrza, pożywienia oraz kryjówek i legowisk do składania ikry. Każda z ekspozycji charakteryzuje się własnym, unikatowym biosystemem, dzięki czemu ryby współżyją ze sobą i nie dochodzi między nimi do walk o terytoria. Oceanika to ponad 500 różnorodnych gatunków ryb, które pochodzą z legalnych źródeł i posiadają odpowiednie certyfikaty. Dlatego trafiają tu wyłącznie egzemplarze z zarejestrowanych hodowli, a nie nielegalnie odławiane i często chore ryby.

Ryby z całego świata

Akwaria podzielone są tematycznie, znajdziemy tu więc ryby z dorzecza Amazonki, Nilu czy Jangcy, ale również te występujące w wodach Afryki, Morza Japońskiego, Jeziorze Malawi, na obrzeżach Wielkiej Rafy Koralowej, rzekach polskich, monsunowych, Ameryki Południowej i Północnej. Osobne akwarium mają piranie oraz ryby szelfu kontynentalnego.

Wśród konkretnych gatunków nie zabraknie dorady, żarłaczy, płaszczek, pielęgniczek, garami, jesiotrów, karpi, traszek, żółwi chińskich i bazyliszków. W Oceanice otwarta jest również specjalna wystawa prezentująca potwory z morskich głębin.

Bilety

Do Oceaniki znajdującej się na terenie wielkiego kompleksu Świętokrzyska Polana wejdziemy już za 26 zł – bilet normalny, 21zł – ulgowy i grupowy lub 70 zł – rodzinny, dwoje dorosłych i dziecko albo 65 zł – jeden dorosły i dwoje dzieci. Można również zakupić bilet do działającego tu parku miniatur – 12 zł normalny, 10 zł ulgowy.

Zwiedzanie odbywa się w grupach około 10 osób, które wyruszają co 10 minut, zaś dzienna liczba osób zwiedzających jest ograniczona. Warto kupić bilet wcześniej w formie online, aby mieć gwarancję wejścia na daną godzinę. Zwiedzanie trwa nieco ponad godzinę. Oceanika otwarta jest codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty i niedziele od 10.00-19.00. Więcej informacji można znaleźć na: http://oceanika.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Oceaniki w Kielcach


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!