Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Stanisława Noakowskiego w Ciechocinku

Muzeum Stanisława Noakowskiego w Ciechocinku

Ciechocinek jest miasteczkiem leżącym w województwie kujawsko-pomorskim na południe od Torunia i na północ od Włocławka. Mała miejscowość kojarzona jest przede wszystkim z uzdrowiskami, sanatoriami, pijalniami wód mineralnych oraz turystyką. Liczne hotele, restauracje czy warzelnia soli sprawiają, że Ciechocinek staje się idealnym sposobem spędzenia urlopu. W pobliżu znajduje się inne miasteczko, a mowa jest o Nieszawie oddalonej o 10 km na południe, która oferuje mały romans ze sztuką. Nietuzinkowe muzeum Stanisława Noakowskiego jest obowiązkową pozycją na szlaku turystycznym na Kujawach.

Intelektualna uczta

26 marca 1867 roku na świat przyszedł Stanisław Noakowski, później znany jako rysownik, architekt, historyk architektury oraz człowiek pióra. Spuścizna, jaką pozostawił po sobie zaowocowała powstaniem muzeum noszącego jego imię. Placówka jest filią Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Wystawa dzieł została umiejscowiona w domu klasycystycznym, który był zamieszkiwany przez rodzinę Noakowskich w latach 1868-1877. Cały parter poświęcony jest Stanisławowi Noakowskiemu i podzielony jest na dwie sale. Pierwsza część ma głównie charakter biograficzny, natomiast druga to prezentacja rysunków i akwareli autora. Piętro budynku poświęcone jest nauczycielowi mistrza Ludwikowi Bouchardowi. Zaprezentowane są tam obrazy olejne i akwarele oraz zaprojektowane przez Boucharda meble czy ceramika. Styl muzeum oddaje mieszczańskiego ducha z drugiej połowy XIX wieku, a klimat tam stworzony daje niezapomniane wrażenia.

Pierwsze muzeum poświęcone wybitnemu architektowi Stanisławowi Noakowskiemu powstało w 1934 roku i mieściło się w tutejszej parafii. Tam bowiem urodził się Noakowski. Swoją działalność zakończyło wraz z wybuchem II wojny światowej. Istniejące obecnie muzeum otwarto w roku 1983 i nieprzerwanie cieszy turystów do dziś.

Informacja turystyczna

Muzeum mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza 6. Otwarte jest codziennie za wyjątkiem poniedziałków. Godziny otwarcia są różne w zależności od tego czy jest to okres letni, czy zimowy. Ceny biletów to: 7 zł bilet normalny, 5 zł bilet ulgowy i 20 zł bilet rodzinny. Więcej informacji na stronie www.muzeum.woclawek.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Stanisława Noakowskiego w Ciechocinku


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!