Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego

Kampinoski Park Narodowy

W województwie mazowieckim w niedalekiej odległości od Warszawy znajduje się bardzo duży teren zielony – Kampinoski Park Narodowy. Został on utworzony w 1959 roku, a w roku 2000 został wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. Jeśli będziecie w okolicy, warto wybrać się do tego wspaniałego miejsca. Od granicy Warszawy park dzieli zaledwie 10 minut drogi, a od Śródmieścia to 35 minut.

Co w parku?

Kampinoski Park Narodowy to powierzchnia ponad 385 km², która podzielona jest na obszar leśny, uprawny i wodny. Obszar ten obejmuje tereny Puszczy Kampinoskiej w pradolinie Wisły. Bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu są wydmy i całe obszary bagienne. Klimat bardzo sprzyja zróżnicowaniu roślinnemu i zwierzęcemu.

Przyjmuje się, że na terenach parku żyje ok. 16,5 tys. gatunków zwierząt. Jednak badania nadal są prowadzone, a ich stopień (określenie 4,5 gatunków) może wskazywać na to, że jeszcze wiele pracy przed naukowcami. Wiadomo, że na tych terenach spotkać można: 215 gatunków ptaków, 13 nizinnych gatunków płazów, 6 gatunków gadów. Ciekawostką może być fakt występowania aż 31 gatunków komarów. Jeśli chodzi natomiast o florę, to spotkać można na tym terenie 150 zbiorowisk roślinnych, które są tworzone przez ponad 1400 gatunków roślin.

Nauka, edukacja, rekreacja

Obszar parku jest udostępniony dla zwiedzających. Wyznaczone zostały ścieżki piesze, szlaki rowerowe, a także trasy do przejazdów konnych. Wszyscy odwiedzający wypocząć mogą na jednej z 12 polan. Warto zabrać ze sobą koszyk piknikowy i koc, by urządzić sobie ucztę na świeżym powietrzu. Na polanach znajdują się ławki, stoliki, wiaty i place zabaw dla dzieci. Pracownicy parku przygotowali specjalną ofertę edukacyjną skierowaną do różnych grup wiekowych. Warto umówić się na wybrane zajęcia i dowiedzieć się więcej o przyrodzie tego regionu.

Sąsiedztwo z Warszawą

Mieszkańcy stolicy chętnie odwiedzają tak blisko położone tereny zielone, by odpocząć, zrelaksować się w otoczeniu przyrody. Ponadto statystyki pokazują, że co trzy dni przy wiatrach wiejących z zachodu nad Warszawę nawiewa świeże powietrze z Puszczy Kampinoskiej. Właśnie dlatego otrzymała ona miano „zielonych płuc Warszawy”.

Wszystkie przydatne informacje na temat Kampinoskiego Parku Narodowego znaleźć można na stronie www.kampinoski-pn.gov.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!