Hotel Krotosz

Telefon
698 30...
adres
ul. Mickiewicza, Krotoszyn, wielkopolskie
za nocleg od
45 PLN
liczba miejsc
63

O nas

Hotel Krotosz to obiekt zlokalizowany pomiędzy Dolnym Śląskiem a Wielkopolską. Nasze noclegi to możliwość zakwaterowania przy drogach prowadzących z Zielonej Góry na Warszawę i z Wrocławia do Poznania. W Krotoszynie można nas znaleźć na ul. Mickiewicza 44.

Obiekt dysponuje aż 24 pokojami, w tym 15 dwuosobowymi i 9 apartamentami. Pokoje dysponują łazienką z kabiną prysznicową, telewizorem i telefonem, a także dostępem do internetu. Pomieszczenia są utrzymane w spokojnej tonacji pastelowych kolorów. Nasza restauracja serwuje pyszne i świeże dania. Naszą specjalnością są potrawy staropolskie, a także dania europejskie. Można u ans zjeść smaczne śniadania, a także obiady i kolacje codziennie od godziny 7:00 do 22:00. Przygotujemy także różnorodne imprezy okolicznościowe – bankiety, wesela, urodziny i inne. Nasza sala pomieści aż 150 Gości.

Krotoszyn to piękne miasto w województwie wielkopolski, które warto odwiedzić. A będąc u nas, trzeba koniecznie zwiedzić zabytkowe budowle, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są wyznacznikiem historii miasta. Już sam układ ulic Krotoszyna z XIV-XV wieku wzbudza zachwyt przyjeżdżających. Ciekawy jest także miejski ratusz w rynku. Postawiony w XVII wieku, został strawiony przez pożar, w XIX wieku odbudowany w stylu neorenesansowym z barokową wieżą i małym balkonem z latarnią. Warto także obejrzeć kościół farny św. Jana Chrzciciela, postawiony w stylu późnogotyckim z bocznymi kaplicami, które zdobią renesansowe szczyty oraz z manierystycznym ołtarzem głównym, w którym zachowała się kopia „Zdjęcia z krzyża” Rubensa i rzeźba Madonny z Dzieciątkiem. Godny polecenia jest i kościół śś. Fabiana i Sebastiana, pokryty gontem i postawiony na planie greckiego krzyża. Opłaca się także zobaczyć pałac Rozdrażewskich i Gałeckich, reprezentujący styl barokowy. Obecnie budynek pełni funkcję szkoły, na pierwszym piętrze można zobaczyć zachowaną salę z podcieniami, a wokół pałacu park, najpierw nasadzony w stylu włoskim, potem krajobrazowym. Miłośnicy przyrody zobaczą tutaj także Dąbrowy Krotoszyńskie, Rezerwat Miejski Bór i Obszar Chronionego Krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
apartamenty2 osobowe9150/apartament
apartamenty3 osobowe200-300/apartament
pokoje2 osobowe15120/pokój
pokoje3 osobowe180/pokój

Pokoje

W pokojach: TV-kablowa, telefon.

Gastronomia

Liczba miejsc w lokalu: 150. Czynne od 7.00 do 22.00. Nasza specjalność to kuchnia: staropolska, europejska. Oferujemy: możliwość pełnego wyżywienia: śniadania, obiady, kolacje. W lokalu klimatyzacja.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
W pokojach / domkach
łazienka
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single
podobne w okolicy
hotele w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie ~ 475 m
- Kościół Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie ~ 531 m
- Dworzec Autobusowy Krotoszyn ~ 607 m
- Katolicki Cmentarz Komunalny w Pile przy ul. Wojska Polskiego ~ 734 m
- Stacja Kolejowa Krotoszyn ~ 784 m
- Kościół Św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie ~ 806 m
- Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą w Krotoszynie ~ 808 m
- Szpital Zespołu ZOZ w Krotoszynie ~ 924 m
- Kościół Św. Marii Magdaleny w Krotoszynie ~ 1.09 km