Hotel Krotosz

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 664 273 015
adres
ul. Mickiewicza, Krotoszyn, wielkopolskie
za nocleg od
45 PLN
liczba miejsc
63

O nas

Hotel Krotosz to obiekt zlokalizowany pomiędzy Dolnym Śląskiem a Wielkopolską. Nasze noclegi to możliwość zakwaterowania przy drogach prowadzących z Zielonej Góry na Warszawę i z Wrocławia do Poznania. W Krotoszynie można nas znaleźć na ul. Mickiewicza 44.

Obiekt dysponuje aż 24 pokojami, w tym 15 dwuosobowymi i 9 apartamentami. Pokoje dysponują łazienką z kabiną prysznicową, telewizorem i telefonem, a także dostępem do internetu. Pomieszczenia są utrzymane w spokojnej tonacji pastelowych kolorów. Nasza restauracja serwuje pyszne i świeże dania. Naszą specjalnością są potrawy staropolskie, a także dania europejskie. Można u ans zjeść smaczne śniadania, a także obiady i kolacje codziennie od godziny 7:00 do 22:00. Przygotujemy także różnorodne imprezy okolicznościowe – bankiety, wesela, urodziny i inne. Nasza sala pomieści aż 150 Gości.

Krotoszyn to piękne miasto w województwie wielkopolski, które warto odwiedzić. A będąc u nas, trzeba koniecznie zwiedzić zabytkowe budowle, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są wyznacznikiem historii miasta. Już sam układ ulic Krotoszyna z XIV-XV wieku wzbudza zachwyt przyjeżdżających. Ciekawy jest także miejski ratusz w rynku. Postawiony w XVII wieku, został strawiony przez pożar, w XIX wieku odbudowany w stylu neorenesansowym z barokową wieżą i małym balkonem z latarnią. Warto także obejrzeć kościół farny św. Jana Chrzciciela, postawiony w stylu późnogotyckim z bocznymi kaplicami, które zdobią renesansowe szczyty oraz z manierystycznym ołtarzem głównym, w którym zachowała się kopia „Zdjęcia z krzyża” Rubensa i rzeźba Madonny z Dzieciątkiem. Godny polecenia jest i kościół śś. Fabiana i Sebastiana, pokryty gontem i postawiony na planie greckiego krzyża. Opłaca się także zobaczyć pałac Rozdrażewskich i Gałeckich, reprezentujący styl barokowy. Obecnie budynek pełni funkcję szkoły, na pierwszym piętrze można zobaczyć zachowaną salę z podcieniami, a wokół pałacu park, najpierw nasadzony w stylu włoskim, potem krajobrazowym. Miłośnicy przyrody zobaczą tutaj także Dąbrowy Krotoszyńskie, Rezerwat Miejski Bór i Obszar Chronionego Krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
apartamenty2 osobowe9150/apartament
apartamenty3 osobowe200-300/apartament
pokoje2 osobowe15120/pokój
pokoje3 osobowe180/pokój

Pokoje

W pokojach: TV-kablowa, telefon.

Gastronomia

Liczba miejsc w lokalu: 150. Czynne od 7.00 do 22.00. Nasza specjalność to kuchnia: staropolska, europejska. Oferujemy: możliwość pełnego wyżywienia: śniadania, obiady, kolacje. W lokalu klimatyzacja.

Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Typ pomieszczeń
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
Oferta dla
grupy
pary
rodziny
single
W pokojach
łazienka
podobne w okolicy
hotele w okolicy
noclegi w okolicy