Agroturystyka Jędrusiowa Chata

W Jędrusiowej Chacie lato jest zielone :)
adres
m. Kocień Wielki 33, wielkopolskie
za nocleg od
50 PLN
liczba miejsc
20

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
pokoje2 osobowe150-55/osobamurowane,dla niepalących
pokoje4 osobowe450-55/osobamurowane,dla niepalących

Nocleg z wyżywieniem - 89 PLN (śniadanie, obiad i kolacja).
Dzieci 2-7 lat 66 PLN.
50 PLN to cena tylko jednego zamówionego noclegu.
Opłata za psa lub inne zwierzę 5-10 PLN za dobę.
Doba pobytowa od 13.00 do 11.00 w dniu wyjazdu.
Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% wartości kosztu pobytu.
Całkowita płatność za pobyt w dniu przyjazdu.

Pokoje

Liczba pokoi w obiekcie 5.
To stary wiejski dom, każdy pokój jest inny, każdy z charakterem! Pokoje są z łazienkami, przyjazne alergikom.
Wszystkie pokoje są na parterze, 3 pokoje z tarasami. W 4 pokojach 4-osobowych są kafelki lub klinkierowa cegła, a w 1 pokoju 2-osobowym - panele.

Obiekt

Jędrusiowa Chata to duży stary wiejski dom z początku XIX w., położony w rozległym 4 ha ogrodzie, na skraju malutkiej wsi, pod lasem. Zapraszamy Gości pragnących w ciszy i spokoju odpocząć w kontakcie z przyrodą (sosnowe lasy ze 170 km tras do Nordic Walking i narciarstwa biegowego) i zwierzętami (mamy 14 koni, Zachowawczą Hodowlę Konika Polskiego, osiołka, kozy, owce - wrzosówki, świnki biegające pod lasem, króliki, drób i oczywiście psy i koty).
Do dyspozycji Gości jest sala kominkowa. Na terenie obiektu także: tarasy, możliwość grillowania, miejsce na ognisko, wędzarnia, piec chlebowy, sala do ping-ponga, boisko do siatkówki i piękny, piaszczysty maneż i lonżownik. Wykwalifikowany instruktor prowadzi jazdy konne w terenie i na maneżu i hipoterapeutyczne przechadzki po lesie (w razie niepogody jest ujeżdżalnia).

Zabiegi

Hipoterapia prowadzona przez panią Zosię - pedagoga i wykwalifikowanego terapeutę. Kameralne warunki - cisza, spokój, piękne lasy i bardzo przyjazne konie sprzyjają wypoczynkowi i postępom terapeutycznym!!!

Imprezy i konferencje

Dla zainteresowanych organizujemy: letnie obozy konne dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły, przejażdżki bryczką, kuligi z zaprzęgiem konnym.
Nasi Goście w sali kominkowej, na świeżym powietrzu mogą się szkolić i integrować.

Atrakcje w obiekcie

Dla aktywnych: jazda konna - nauka na maneżu lub wycieczki w teren pod opieką wykwalifikowanego instruktora, hipoterapia z wykwalifikowanym instruktorem, "leśne" boisko do siatkówki i badmintona, tenis stołowy, tablica do kosza, rowery, kijki do Nordic Walking.
Gospodarstwo "Jędrusiowa Chata" leży w sieci 170 km tras Nordic Walking i narciarstwa biegowego "Z kwiatka na kwiatek" - Wielkopolskiego Centrum Nordic Walking.

Atrakcje w pobliżu

Dla aktywnych: możliwość grzybobrania, wycieczki rowerowe, możliwość wędkowania, Nordic Walking.
W okolicy warto zwiedzić liczne stare (niektóre poholenderskie) drewniane kościółki, ciekawy wczesnobarokowy kościół w Wieleniu i gotycki kościól w Czarnkowie oraz liczne niezwykłe widokowo miejsca jak: dolina rzeki Bukówki, Źródlane Stawy z Doliną 12 Źródeł, piękną dolinę Noteci z możliwością przepłynięcia rzeki starym promem.

Gastronomia

Potrawy serwowane w "Jędrusiowej Chacie" znane są ze swojej smakowitości. Przygotowujemy je wykorzystując produkty pochodzące z własnego gospodarstwa oraz pochodzące z lokalnego rynku od rolników produkujących żywność metodami tradycyjnymi.
Jesteśmy przekonani, że wszyscy nasi goście , którzy poznają naszą kuchnię z przyjemnością wrócą do niej znowu odwiedzając nas kolejny raz.

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne "Jędrusiowa Chata" położone jest w ekologicznie czystym rejonie w północnej części Puszczy Noteckiej, pomiędzy Wieleniem, a Trzcianką, przy drodze nr. 180.

Atuty

Naszym atutem jest cisza i spokój. Jak zachwalają nasi goście z wielkich miast "tu wcale nie ma ludzi". Są za to piękne lasy, sarenki, dziki i ludzie którzy zawsze mówią sobie "dzień dobry". Możesz wypoczywać pijąc kawkę w ogrodzie i czytając książki lub biegać, chodzić, jeździć konno, pływać kajakiem - dla każdego coś miłego. Kocień Wielki to nie kurort :)

Zapraszamy

Organizujemy i zapraszamy na: obozy jeździeckie, zielone szkoły, biwaki.

Zapraszamy przez cały rok, zapewniając miłą i profesjonalną obsługę naszych Gości.

hobby

grzybobranie
Za płotem Jędrusiowej Chaty znajduje się sosnowy las. Najczęściej zbieramy prawdziwki, podgrzybki, kurki i koźlaki. Jest wiele sów. Przy drogach sporo jest też rydzów. Grzyby pojawiają się latem - w lipcu i sierpniu, a jesienią grzybobranie trwa często do mrozów - gąski.

jazda konna
W Jędrusiowej Chacie mamy do dyspozycji naszych Gości 14 koni. Są to konie duże i koniki polskie. Gospodyni jest instruktorem jazdy konnej i chętnie udziela lekcji oraz razem z Gośćmi spaceruje na koniach po lesie. Cena jazdy konnej to 40 zł/h. Lonża 1/2 h też kosztuje 40 zł. Mamy bardzo ładny piaszczysty maneż. Gospodyni jest także instruktorem hipoterapii i prowadzi terapię na spacerującym po lesie koniu polskiej rasy zimnokrwistej (30 zł 1/2 h).

rowery
Mamy 6 rowerów dla naszych Gości. Mamy jednak rowery tylko dla dorosłych. Goście mogą przechować swoje rowery w zamykanej świetlicy. Dookoła Jędrusiowej Chaty jest wiele kilometrów terenowych tras "michałkowych". To nazwa rajdu, który odbywa się tu co roku. Trasy są leśne i polne przez szczególnie atrakcyjne tereny. Mamy tu ponad 150 km oznakowanych tras rowerowych. W pobliżu przebiega biegnąca z zachodu na wschód Polski międzynarodowa czerwona trasa rowerowa.

spływy kajakowe
W pobliżu znajduje się niewielka bystra rzeczka Bukówka, na której wiosną i jesienią odbywają się spływy kajakowe. W odległości 20 km jest Drawa. Na Drawie można wypożyczyć kajaki i zorganizować spływ (Gospodarze ułatwiają kontakt z organizatorami spływów). Gospodarze mogą (za dodatkową opłatą) pomóc w transporcie do rzek i kajaków i osób.

wędkowanie

lokalizacja

blisko jeziora
Jezioro położone jest w odległości 3 km (polną drogą - piękny spacer). Jezioro znajduje się w sąsiedniej wsi Dzierżążno Wielkie.
Woda jest w nim czysta i corocznie badana przez Sanepid. Nad jeziorem jest wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nad jeziorem jest ładna, piaszczysta plaża i kąpielisko z pomostami.

blisko lasu
Jędrusiowa Chata leży na skraju wsi, a las wchodzi do jej ogrodu. Jest to las sosnowy, pogranicze dwóch Puszcz - Nadnoteckiej i Drawskiej. Można oczywiście zbierać i grzyby i jagody. W pobliżu są ścieżki edukacyjne (okolice Trzcianki i Wielenia). Mamy ponad 160 km tras do Nordic Walking.

położony ustronnie

wyślij e-mail

Pobliskie miejscowości

Wieleń ~9.5 km
Dębogóra ~7.8 km
Trzcianka ~17.1 km
Czarnków ~22.8 km
Krzyż Wielkopolski ~18.3 km
podobne w okolicy
agroturystyka w okolicy
noclegi w okolicy