2017-03-16 09:52

Szlak rowerowy z Łeby wokół Jeziora Sarbsko

Łeba, ul. Brzozowa 24

Wycieczki rowerowe są dobrym pomysłem na rozpoczęcie sezonu letniego. Opisany niżej szlak pozwoli poznać okolice Łeby w przyjemny i aktywny sposób. Rozpoczyna się z końca ul. Brzozowej, na skrzyżowaniu z ul. Dojazdową. Początkowo prowadzi przez las, w kierunku wschodnim. Po prawej stronie można podziwiać Jezioro Sarbsko, natomiast po lewej biegnie ul. Nadmorska. Na jej końcu zobaczymy oznakowanie czerwonego szlaku R-10 oraz niewielki parking. Za nim znajduje się pomost, z którego rozpościera się widok na okolicę.

Dalszą część trasy stanowi 7-kilometrowy odcinek biegnący przez las, wzdłuż brzegu jeziora. Po lewej stronie widoczne są wydmy, ponieważ jest to teren Rezerwatu Przyrody Mierzeja Sarbska. Należy mieć tu na uwadze wszystkie informacje na temat chronionej roślinności. Czerwony szlak prowadzi do miejscowości Osetnik, z której możemy dotrzeć do latarni morskiej Stilo (800 m na północ).

Następnie należy udać się na południe do miejscowości Zielonka, w której wjeżdżamy do lasu (szlak czerwony bez symbolu). Stamtąd docieramy do miejscowości Dymnica, a następnie Ulinia (gdzie napotykamy pomnik przyrody – dąb Arkadiusz). Tutaj czeka na nas asfaltowa droga do Sarbska. Czerwonym szlakiem pieszym kierujemy się w prawo na trasę do Nowęcina, która prowadzi już prosto do Łeby.

Jeśli szukasz noclegu w pobliżu, możesz skorzystać z jednej z poniższych propozycji

Dom Wypoczynkowy Rejs
~85m
cena za osobę od 60 PLN
101 miejsc
Domki Letniskowe Łeba
~146m
cena za osobę od 25 PLN
200 miejsc
Ośrodek Wczasowy Filarówka
~199m
cena za osobę od 57 PLN
140 miejsc
Camping 51 Leśny - MISTER CAMPING
~213m
cena za osobę od 17 PLN
150 miejsc
Kwatery Prywatne
~235m
cena za osobę od 35 PLN
50 miejsc
Ośrodek Wypoczynkowy Star
~238m
cena za osobę od 35 PLN
300 miejsc
więcej propozycji zakwaterowania znajdziesz kikając noclegi Łeba