Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy Hufca ZHP Chorzów

Telefon
698 30...
adres
Kucoby, Olesno Śląskie, opolskie
za nocleg od
28 PLN
liczba miejsc
143

O nas

Kucoby koło Oleśna to istniejący już od lat 80. XX wieku ośrodek wypoczynkowy zarządzany przez hufiec ZHP Chorzów, który właśnie tutaj znalazł miejsce będące bazą letnich obozów harcerskich, a współcześnie pracuje przez cały rok, oferując w zimie gościom Kucob miejsca w budynku, a w okresie cieplejszym dodatkowo trzy zespoły domków.

Miejsca noclegowego w Kucobie W samym budynku, ogrzewanych i dostępnym przez cały rok znajduje się siedem pokoi z tapczanami i piętrowymi łóżkami, w których w sumie mieszczą się 33 miejsca noclegowe. Goście mają do swojej dyspozycji osobne sanitariaty dla kobiet i mężczyzn, jadalnię mieszczącą 50 osób, świetlicę, nastrojową salę kominkową i zaplecze kuchenne pozwalające na przygotowanie posiłków. W ośrodku znajdują się także domki wypoczynkowe, udostępniane w ciepłym okresie roku, jak schronisko młodzieżowe – czyli dwa drewniane budynki z łazienkami, w których mieści się po 16 osób, domki – pawilony – w typie barakowozów na 24 miejsca noclegowe oraz 10 domków z siedmioma miejscami noclegowymi oraz osobnymi ubikacjami i łazienkami. W ośrodku można także wybudować osobne obozowisko namiotowe w ciepłym okresie.

Okoliczne atrakcje Ośrodek wypoczynkowy Kucoby położony jest w gminie Olesno, znajdującej się w województwie opolskim. W najbliższym sąsiedztwie mieszczą się dwie wsie: Borki Wielkie i Kucoby. Ta pierwsza jest najstarszą miejscowością w okolicy, z murowanym kościołem ojców franciszkanów, którzy zostali sprowadzeni tutaj na początku XX wieku, w 1905 roku. W 1911 roku dzięki ich staraniom postawiony został nowy kościół pw. św. Franciszka z Asyżu, w którym można zobaczyć tryptyk ołtarzowy pochodzący z XV wieku. Poza tym w miejscowości znajduje się drewniany kościół cmentarny, będący znacznie starszym zabytkiem, z 1697 roku, do którego w 1789 roku dobudowano wieżę. Z kolei we wsi Kucoby można skorzystać z atrakcji oferowanych przez wyjątkowo malownicze ukształtowanie terenu wokół niej: zróżnicowanych lasów, łąk, pól i zbiorników wodnych, w tym rzeki Prąd.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe128-40/pokój
pokoje3 osobowe536-54/pokój
pokoje4 osobowe141-65/pokój
pokoje7 osobowe168-110/pokój

Pokoje

Łazienki na korytarzu.

Obiekt

Do dyspozycji gości: sala kominkowa, świetlica. Na terenie obiektu także możliwość grillowania. Na terenie obiektu: wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Atrakcje w obiekcie

Dla aktywnych: boisko do siatkówki, boisko do koszykówki.

Gastronomia

Do dyspozycji gości stołówka. Liczba miejsc w lokalu: 350.

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
pokoje wieloosobowe
Ogólnodostępne
kominek
grill
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Ważne informacje

Pobliskie miejscowości

Borki Wielkie ~4.6 km
podobne w okolicy
noclegi w okolicy