Pensjonat Warmiak

Pensjonat Warmiak
Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 600 215 170
adres
m. Purda, warmińsko-mazurskie
za nocleg od
30 PLN
liczba miejsc
20

O nas

Purda to miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim. Znajduje się jedyne 15 kilometrów od Olsztyna. W tej uroczej wiosce znajduje się pensjonat Warmiak, w którym można odpocząć w spokojnej i przyjaznej atmosferze, napawając się pięknem okolicznej przyrody. W pensjonacie można skorzystać z noclegów. Posiadamy dostęp do internetu. Gościom proponujemy także całodzienne wyżywienie. Oferujemy pyszne śniadania, obiady i kolacje. Słyniemy przede wszystkim z dań kuchni polskiej. Potrawy przygotowujemy ze świeżych produktów, pochodzących w większości z naszego gospodarstwa. Można u nas urządzić szkolenia, konferencje, sympozja czy seminaria. Organizujemy także uroczystości rodzinne, takie jak urodziny, wesela czy spotkania towarzyskie. Dysponujemy salami konferencyjno-bankietowymi: każda sala może przyjąć około 40 osób. W czasie imprez i wydarzeń oferujemy obsługę cateringową. Dla Gości mamy także inne atrakcje, w tym łowisko dla wędkarzy, w którym można złowić m.in. karasie, karpie czy pstrągi. Proponujemy również jazdę konną, a zimą kuligi. Niedaleko obiektu jest trasa kajakowa, a w okolicy wiele szlaków pieszych i rowerowych. Z tarasu w obiekcie można podglądać ptaki, takie jak żurawie, łabędzie i czaple. Pod dom podchodzą także dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, dziki i sarny. W lesie znajdującym się nieopodal zobaczymy gniazda orlika i orła bielika. Posługujemy się językiem niemieckim. W tej malowniczej miejscowości, jaką jest Purda zobaczymy piękne budowle, takie jak XIX-wieczne przydrożne kapliczki i domy. Wartym uwagi obiektem jest kościół parafialny Świętego Michała, postawiony w 1500 roku, kilkukrotnie powiększany i przebudowywany. W świątyni zobaczymy XVIII-wieczny barokowy ołtarz, XVI-wieczne kościelne ławy i rzeźbę z XVII wieku. Na uwagę zasługuje również obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem z I połowy XVII wieku i rokokowa monstrancja z wieku XVIII czy XVII-wieczny kielich. Warto także odwiedzić pobliski Olsztyn, w którym zobaczymy liczne zabytki, takie jak zamek kapituły warmińskiej w stylu gotyckim czy konkatedrę Świętego Jakuba z XIV wieku.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe1060-80/pokój

Cena noclegu 40 PLN w sezonie wysokim, 30 PLN poza sezonem.

Obiekt

Obsługa w języku niemieckim. Do dyspozycji gości dostęp do internetu.

Imprezy i konferencje

Sala konferencyjno-bankietowa na 40 osób. Doskonale organizujemy: konferencje, szkolenia, kursy, sympozja, seminaria, wesela. Dla zainteresowanych organizujemy kuligi z zaprzęgiem konnym.

Atrakcje w obiekcie

Do dyspozycji gości łowisko wędkarskie (karpie, karasie, pstrągi). Dla aktywnych jazda konna.

Atrakcje w pobliżu

Dla aktywnych: spływy kajakowe, rowerowe szlaki turystyczne, piesze szlaki turystyczne.

Gastronomia

Możliwość pełnego wyżywienia w cenie 49 PLN. Obiad 25 PLN. Kolacja 12 PLN. Śniadanie 12 PLN. Nasza specjalność to kuchnia polska. Oferujemy wyżywienie na bazie ekologicznych produktów z własnego gospodarstwa.

Zapraszamy

Jesteśmy przekonani, że nasza oferta pobytu spełni Państwa oczekiwania.

Pobliskie miejscowości

Olsztyn ~16.8 km