Zajazd Raj

Telefon
698 30...
adres
m. Dobrzączka, Chęciny, świętokrzyskie
za nocleg od
60 PLN

O nas

Zajazd Raj znajduje się w Chęcinach, tuż przy słynnej wapiennej jaskini Raj w Górach Świętokrzyskich. Jest to dogodna i komfortowa lokalizacja dla wszystkich, którzy chcą się wybrać na eksplorowanie tego terenu.

Nasz obiekt oferuje pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami. Wygodny i funkcjonalny wystrój wnętrz zapewni Państwu odpowiedni standard wypoczynku. Dysponujemy zapleczem gastronomicznym, dzięki czemu można u nas zjeść smaczne i pożywne śniadania oraz urozmaicone dania główne, które zaspokoją każdego smakosza.

Główną atrakcją w okolicy naszego obiektu jest popularna wśród turystów jaskinia Raj, znajdująca się pod obszarem rezerwatu przyrodniczego. Chcąc zwiedzić jaskinię, musimy udać się do kas biletowych w pawilonie wejściowym. Tam oprócz biletów zakupimy rozgrzewającą herbatę lub kawę i dostaniemy się do niewielkiego muzeum. Wystawy tam zaprezentowane skupiają się wokół historii i geologii tego terenu, a także archeologicznych i palentologicznych znalezisk naukowców, którzy dogłębnie badali ten obszar. Długość korytarzy w jaskini to 240 metrów. Wysoka wilgotność (około 95%) oraz temperatura 9°C charakteryzuje wnętrze tuneli. Przemierzając korytarze, możemy zauważyć piękną szatę naciekową, m.in. stalaktyty, kolumny naciekowe, stalagmity, jeziorka czy perły jaskiniowe. Będziemy się przemieszczać przez Komorę Wstępną, Złomisk oraz Salę Kolumnową. To, co najbardziej zachwyca turystów, to Sala Stalaktytowa, do której dochodzi się przez mostek. Na koniec zostaje nam Sala Wysoka i trafiamy do Komory Wstępnej. Na zwiedzanie tego obiektu musimy przeznaczyć co najmniej 45 minut. Jaskinię zwiedza się z przewodnikiem. Oprócz tej atrakcji, w Chęcinach są także inne sposoby spędzania wolnego czasu. Tuż przy jaskini znajduje się czerwony szlak turystyczny, którym możemy dotrzeć do Kielc. Samo położenie miejscowości między górskimi pasmami, takimi jak Pasmo Chęcińskie i Zelejowskie stwarza wiele możliwości do górskich wojaży. Z samego miasta prowadzi szlak na Górę Zamkową, tu też znajduje się początek szlaku do Łagowa i Wiernej Rzeki. W miejscowości miłośników architektury zaciekawią ruiny zamku królewskiego, kościół św. Bartłomieja czy XIX-wieczny ratusz.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe60/osoba
pokoje3 osobowe60/osoba

Pokoje

Pokoje z łazienkami.

W pokojach: TV, radio.

Gastronomia

Oferujemy bogate menu.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
Obiekt
parking
parking strzeżony
parking w garażu
W pokojach / domkach
łazienka
Posiłki i napoje
drink bar
Organizacja imprez
imprezy integracyjne
sala konferencyjna
Forma płatności
płatność kartą płatniczą
Oferta dla
rodziny
pary
single

Zadowoleni klienci o nas


Wesele 01.10. 2011 - bardzo udane, sala z klimatem, obsługa rewelacyjna (panie Marcinie dziekujemy za ognisko:)), jedzenie tradycyjne i bardzo smaczne. Miło, uprzejmie - nic dodac, nic ujać. Serdecznie polecam!
Miałam ogromną przyjemnośc bawić sie na weselu zorganizowanym w Restauracji...Niezwykle życzliwa, sprawna,błyskawiczna obsługa, kelner Pan Marcin i Jego urocza Koleżanka odgadują myśli gości...Bezszelestnie roznoszą pyszne dania - porcje bardzo duuuże.Personel grzeczny, usmiechnięty, życzliwy.Pokoje czyste, schludne,miłe.Dziękuję serdecznie.Polecam wszystkim.
Wszystkim, którzy szukają lokalu na wesele gorąco polecam Zajazd Raj. Jedzenie bardzo dobre, duże porcje dań gorących, pyszne wędliny i przystawki, nie mówiąc o wiejskim stole, który jest po prostu rewelacyjny. Wszystko świeże i bardzo smaczne łącznie z ciastami. Obsługa miła i całą noc uśmiechnięta. Naprawdę jest super i do tego przepiękna okolica. Bajka. Polecam
podobne w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Cmentarz Katolicki w Chęcinach ~ 224 m
- Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach ~ 224 m
- Zamek w Chęcinach ~ 379 m
- Góra Zamkowa ~ 401 m
- rezerwat przyrody Góra Rzepka ~ 781 m
- rezerwat przyrody Góra Zelejowa ~ 1.99 km
- Czerwona Góra ~ 2.52 km
- Cmentarz Katolicki w Starochęcinach ~ 2.54 km
- Kościół Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. w Starochęcinach ~ 2.54 km
- rezerwat przyrody Góra Żakowa ~ 2.98 km