Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej Srebrna Góra

Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej Srebrna Góra
Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 662 589 694
adres
Górne Miasto, Srebrna Góra, dolnośląskie
za nocleg od
42 PLN
liczba miejsc
50

O nas

Twierdza wznosząca się nad Srebrną Górą to największa w Europie górka twierdza powstała w latach 1765-1777. Ówcześnie najnowocześniejsza fortyfikacja nowożytna składająca się kilku fortów oraz bastionów. Niezwykłą atrakcją jest znajdujący się w centralnym punkcie monumentalny Donjon, czyli wieża zamieszkiwana w czasie pokoju. Fort został wzniesiony jako samowystarczalny i zupełnie niezależny budynek, mieszczący na swojej powierzchni m.in. szpital, więzienie, piekarnię czy prochownie i warsztaty rzemieślnicze. Olbrzymia powierzchnia mogła pomieścić 4000-5000 żołnierzy, a połacie magazynów zapasy żywności i amunicji. Na terenie obiektu wydrążono aż 9 studni z wodą, co pozwalało również na browarnictwo oraz hodowle zwierząt.

Obecnie Twierdza Srebrna Góra udostępniona jest do zwiedzania po trasie turystycznej wyznaczonej przez przewodnika. Na samym szczycie Donjonu znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Gór Sowich czy Śnieznika. Co roku w czerwcu organizowane jest święto twierdzy, podczas którego największą atrakcją jest rekonstrukcja bitwy z 1807 roku, w której bierze udział prawie 200 żołnierzy.

W tych niezwykle atrakcyjnych historycznie oraz geograficznie okolicach znajduje się Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej oferujące całoroczną bazę noclegową, a także obsługę gastronomiczną czy atrakcyjne zajęcia sportowe. W naszym budynku, którego historia sięga 200 lat wstecz, macie Państwo możliwość skorzystania z pokoi z łazienkami mogących pomieścić 2, 3 oraz 4 osoby. Łącznie dysponujemy 50 miejscami noclegowymi. Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej to również organizator szkoleń i imprez firmowych w sali konferencyjnej wyposażonej w sprzęt audio, rzutnik, ekran, a także dostęp do Internetu WiFi. W naszym obiekcie znajdziecie Państwo również restaurację serwującą tradycyjne dania kuchni polskiej oraz zdrowe posiłki wegetariańskie. Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej korzystając z atrakcyjnego położenia ośrodka w Srebrnej Górze, w Kotlinie Kłodzkiej, jest organizatorem aktywnego spędzania czasu wolnego. Naszym gościom oferujemy pomoc przy organizacji zajęć z jogi, zajęć alpinistycznych, spacerów nordic walking czy też kursów z jazdy konnej.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
pokoje1 osobowe450-66/pokójdla niepalących
pokoje2 osobowe1294-126/pokójdla niepalących
pokoje3 osobowe4126-174/pokójdla niepalących
pokoje4 osobowe4168-232/pokójdla niepalących

Pokoje

Pokoje z łazienkami.
Uroku dodaje oryginalny wystrój wnętrz oraz stylowe połączenie czerwonego piaskowca z paloną cegłą.

Obiekt

Nasz obiekt góruje nad malowniczym miasteczkiem o magicznej nazwie Srebrna Góra, leżącym pomiędzy pasmem Gór Sowich i Bardzkich.
Budynek uwieńczony jest przestronną, 100-metrową salą z dużym tarasem, z którego rozciąga się widok na część srebrnogórskich fortyfikacji, Góry Bardzkie oraz prześwit Przedgórza Sudeckiego.
W dolnej części obiektu znajduje się przytulna jadalnia.

Imprezy i konferencje

Oferujemy organizację przyjęć okolicznościowych, bankietów i eventów.

Atrakcje w obiekcie

Do Państwa dyspozycji udostępniamy salę z minigolfem w górnej części budynku, gry planszowe oraz dwa telewizory w holu i na piętrze.

Atrakcje w pobliżu

Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno dla turystów pieszych, zmotoryzowanych, jak i tych preferujących wypoczynek na dwóch kółkach.
Ok. 200 m od budynku krzyżują się szlaki piesze, rowerowe oraz biegówkowe. Natomiast od Srebrnogórskiej Twierdzy dzieli nas odległość 1000 m.

Gastronomia

W dolnej części obiektu znajduje się przytulna jadalnia, weekendowo pełniąca funkcję restauracyjną.
Śniadania serwujemy codziennie.
Naszą specjalnością jest kuchnia tradycyjna. Do menu wprowadziliśmy również szeroki wybór dań wegetariańskich. Przygotujemy posiłki według indywidualnych zamówień i uwzględniamy przestrzegane diety (bez glutenu, bez laktozy itp.).
W sezonie wiosenno-letnio-jesiennym w weekendy prowadzimy otwarty bufet "Jesz, ile chcesz". Dokonując jednorazowej opłaty mogą Państwo częstować się wybranymi daniami obiadowymi dowolną liczbę razy.

Zapraszamy

Zajmujemy się również organizacją wypoczynku dla dzieci i młodzieży, kolonii, obozów, zimowisk oraz w okresie jesienno-wiosennym wycieczek szkolnych, zielonych szkół.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - zadowolenie gwarantowane.

podobne w okolicy
Agroturystyka  Sielska Kraina
za nocleg od 30 PLN
~8.0 km
Noclegi Na Połoninach
za nocleg od 35 PLN
~9.3 km
Gospodarstwo Agroturystyczne Wnuk Leon
za nocleg od 30 PLN
~11.0 km
ośrodki wypoczynkowe w okolicy
Dom Wypoczynkowy Wiesław
za nocleg od 30 PLN
~0.2 km
Ośrodek Wczasowy Wisła
za nocleg od 35 PLN
~16.0 km
Ośrodek Wypoczynkowy Rzeczka
za nocleg od 40 PLN
~17.0 km
noclegi w okolicy
Agroturystyka Ewa
za nocleg od 54 PLN
~11.2 km
Manhattan
za nocleg od 40 PLN
~12.5 km
Nad Sowiogórskim Potokiem
za nocleg od 25 PLN
~12.7 km
Agroturystyka U Władzia
za nocleg od 35 PLN
~12.8 km