Dom Pielgrzyma Bochnia

UWAGA! Aby uzyskać bezpłatny dostęp do pełnych danych teleadresowych sprawdzonych ofert ( noclegi ) pobierz naszą darmową aplikację mobilną.

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 600 215 170
adres
ul. Stasiaka, Bochnia, małopolskie
za nocleg od
20 PLN
liczba miejsc
60

O nas

Przy parafii św. Mikołaja Biskupa w Bochni znajduje się Dom Pielgrzyma „Bursa”. Jest usytuowany niedaleko centrum miasta oraz uzdrowiska (tylko 7 minut na nogach). Taka lokalizacja daje możliwość korzystania z wszystkich atrakcji Bochni oraz jego prozdrowotnych właściwości. Dzięki temu, że obiekt położony jest w zacisznej okolicy, można w nim spokojnie odpocząć i zregenerować siły. Bursa na początku służyła jako miejsce do przeprowadzania lekcji religii. W 1996 roku po gruntownym remoncie zaczęła pełnić funkcję domu noclegowego, tak potrzebnego przy bocheńskim Sanktuarium Matki Bożej. W tej chwili w „Bursie” znajduje się aż 40 miejsc noclegowych. Znajdziemy tu pokoje jednoosobowe, dwuosobowe oraz trzyosobowe z łazienkami. Ponadto obiekt dysponuje ogólnodostępnymi miejscami, które mają służyć Gościom. Posiada stołówkę i kawiarenkę, w której można zakupić pyszne obiady – w abonamencie i jednorazowo. Jest tu także sala kominkowa i sala telewizyjna oraz aula, która zbudowana została w 2003 roku. W obiekcie znajduje się również pokój lekarsko-pielęgniarski. Odpocząć można w dużym ogrodzie, przechadzając się po jego alejkach. Dla zmotoryzowanych Gości przed budynkiem jest przestronny parking na autobusy i samochody osobowe. Parking jest zamykany na noc, teren obiektu jest ogrodzony. W „Bursie” mogą się odbywać uroczystości rodzinne, przyjęcia weselne, komunie czy chrzciny do 150 osób. Bochnia to jedno z najstarszych miast w Małopolsce i kojarzona jest głównie ze względu na kopalnię soli. Jest to najstarsza kopalnia soli w naszym kraju, w której można zwiedzać piękne korytarze, znajdujące się na głębokości 300 metrów. Oprócz spaceru po kopalni i jazdy wagonikami, obejrzymy tu także prezentacje multimedialne na temat przeszłości tego miejsca i wydobywania soli. Oprócz kopalni jest tu także zabytkowa bazylika kolegiacka św. Mikołaja – gotycka budowla z barokowym i rokokowym wnętrzem. Warto także zajrzeć do dawnego klasztoru dominikanów, który jest obecnie siedzibą Muzeum im. Stanisława Fischera.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe40-60/pokój
pokoje3 osobowe60-90/pokój
pokoje4 osobowe80-120/pokój

Pokoje

W naszej ofercie: część pokoi z łazienkami. Łazienki na korytarzu.

Obiekt

Do dyspozycji gości: sala kominkowa, sala z TV. Na terenie obiektu parking.

Imprezy i konferencje

Do dyspozycji: sala konferencyjna.

Gastronomia

Do dyspozycji gości: stołówka, kawiarnia.

Zadowoleni klienci o nas


Byliśmy ponownie. 4 noclegi, przełom października i początek listopada. jak zwykle miło. Jeszcze kwiaty w oknach Czyściutko, cicho.Telewizory są w pokojach. Załoga Bursy bardzo miła. Do centrum blisko. Warto pomieszkać i cieszyć się Bochnią. Pozdrawiamy Panią szefową z załogą. Pewno znowu zawitamy. Tradycyjnie. Sapińscy.
Byliśmy znowu. Koniec lipca. Jak co roku. Wspaniałe miejsce. Miły personel, czysto, wszędzie blisko. Tam zwyczajnie, będąc w Bochni, trzeba być. Znowu pewno zawitamy. Pozdrawiamy załogę.
Świetne miejsce na nocleg. Wszedzie blisko. Poza tym w razie braku miejsc Bursa oferuje nocleg w dawnej plebanii blisko kościoła szkolnego. Też pięknie. Miło. Mieszkałem i tu i tu. Polecam turystom. Pozdrawiam załogę. Pewno znowu zawitamy. Ale uwaga, lepiej wcześniej rezerwować miejsce.