Agroturystyka Pawełki - Domki nad Stawami

Widok na działkę i stawy
adres
ul. Piaskowa 4, Pawełki, śląskie
za nocleg od
35 PLN
liczba miejsc
11

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
dom letniskowy4 osobowy135/osobadrewniane,z kuchnią
dom letniskowy7 osobowy140/osobamurowane,dla osób niepełnosprawnych

Koszt wynajęcia Rybaczówki: do 3 osób 105 PLN, każda kolejna osoba dopłaca 35 PLN.
Koszt wynajęcia Domku pod Kasztanem: do 4 osób 160 PLN, każda kolejna osoba dopłaca 40 PLN.

Domki

W ofercie posiadamy dwa domki położone na jednej działce.

Domek pod Kasztanem posiada 2 sypialnie, duży pokój dzienny połączony z częścią kuchenną, łazienkę z kabiną prysznicową oraz pomieszczenie gospodarcze. Jedna sypialka posiada 2 jedynki, druga 1 jedynkę i tapczan 2-osobowy. W pokoju dziennym znajduje się rozkładana rogówka oraz tapczan. Dodatkowo na antresoli może spać 1 osoba.
Latem woda jest ogrzewana przepływowym ogrzewaczem, natomiast w chłodne dni domek i woda są ogrzewane kominkiem z płaszczem wodnym, który jednak można uruchamiać tylko po instruktażu udzielonym przez właściciela. Kuchnia wyposażona jest w elektryczny piec, dużą lodówkę, ekspres do kawy przelewowy, czajnik bezprzewodowy i wszystkie potrzebne kuchenne akcesoria. Goście mają dostęp do internetu za pomocą sieci Wi-Fi i mogą korzystać z telewizji naziemnej.

Domek drewniany Rybaczówka posiada małą sypialnię, pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz łazienkę z prysznicem. W sypialni znajduje się rozkładany tapczan oraz piętrowe łóżko, a w pokoju dziennym sofa. Aneks kuchenny posiada lodówkę, kuchenkę elektryczną, czajnik bezprzewodowy oraz konieczne naczynia kuchenne.
Woda również ogrzewana jest przepływowym podgrzewaczem.
W chłodne dni jesienno-wiosenne domek można ogrzać zwykłym kominkiem. W domku dostępna telewizja naziemna.

Przed domkami do dyspozycji gości ustawiono na stałe betonowe grille. Można również rozpalić ognisko.
Drewno do kominków dostarcza właściciel.

Obiekt

Domki położone są na ogrodzonej działce. W jej obrębie znajdują się 2 sadzawki. Bezpośrednio z tarasów domków widok na stawy hodowlane i las.

Atrakcje w obiekcie

W gospodarstwie prowadzona jest hodowla karpia oraz innych ryb słodkowodnych.
Istnieje możliwość kupienia ryb od początku listopada.
Gościom udostępniamy rower wodny oraz kajak.

Atrakcje w pobliżu

* 300 m od obiektu znajduje się Szkolne Schronisko Młodzieżowe z siłownią zewnętrzną ogólnodostępną,
* 6 km od obiektu w Kochcicach znajduje się Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny "Strzelnica" (park linowy, paintball, gokarty, strzelnica sportowa, atrakcje dla dzieci),
* 2 km w kierunku Kochcic - łowisko na Białym Ługu (wędzone i smażone ryby).

Położenie

Działka położona jest nad stawami hodowlanymi gospodarza obiektu, przy lesie.

Zapraszamy

Gwarantujemy udany wypoczynek i miłą atmosferę.

hobby

grzybobranie
Domki znajdują się na terenie Parku Krajobrazowego "Lasy nad Górną Liswartą". Najbliższy las przylega do zachodniej granicy obiektu. Grzybami najczęściej zbieranymi w tej okolicy to podgrzybki.

polowanie

rowery
W pobliskim Szkolnym Schronisku Młodzieżowym jest możliwość wypożyczenia rowerów. W okolicy przebiega mnóstwo dróg i ścieżek leśnych. Przez Pawełki biegnie ścieżka dydaktyczna "Na Brzozę", Szlak Pomników Przyrody, szlaki rowerowe. Od 2017 r. przez Pawełki wiedzie Częstochowska Droga Św. Jakuba - Jasna Góra - Góra Św. Anny.

wędkowanie

lokalizacja

blisko lasu
Obiekt znajduje się przy lesie. Jest to las mieszany, bogaty w runo leśne. Lasy to największy atut tej okolicy. Najważniejszy pomnik przyrody to stanowisko różanecznika katawbijskiego w Brzozie (4 km od obiektu). W porze kwitnienia przyciąga wielu turystów.

widok na jezioro
Z tarasów domków bezpośredni widok na stawy hodowlane. Goście mogą obserwować okoliczną przyrodę: gniazdujące na stawach kaczki, dzikie gęsi, łabędzie, ciekawe okazy innych ptaków, bogatą roślinność stawową.

udogodnienia

akceptacja zwierząt
Istnieje możliwość przyjazdu do obiektu z psem lub kotem. Ustalono dodatkową opłatę za pobyt zwierzaka w wysokości 8 zł za noc. Chęć przyjazdu ze zwierzęciem należy wcześniej zgłosić.

aneks kuchenny
Aneksy kuchenne wyposażone są w konieczne naczynia i sprzęt (lodówka, kuchenka).

grill
Przy domkach znajdują się stałe grille. Węgiel drzewny organizują sobie goście. Dodatkowo można skorzystać z miejsca na ognisko.

internet
W Domku pod Kasztanem jest dostępna sieć Wi-Fi. W Rybaczówce jakość tej sieci jest trochę gorsza.

kominek
Obydwa domki posiadają kominki w pokoju dziennym. Drewno do kominków zapewnia gospodarz. Nie jest dodatkowo płatne. W Domku pod Kasztanem nie można samodzielnie rozpalać kominka, ponieważ jest to kominek z płaszczem wodnym i wymaga wcześniejszego instruktażu gospodarza.

lodówka

łazienka
Obydwa domki posiadają łazienki wyposażone w prysznic. Ciepłą wodę uzyskuje się z elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody.

miejsce na ognisko
Na działce wyznaczono miejsce na ognisko. Zaraz obok znajduje się zadaszona altana.

przyjazny niepełnosprawnym
Domek pod Kasztanem jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada podjazd. Wewnątrz budynku nie ma progów. Kabina prysznicowa zamontowana jest na posadzce, czyli również dogodnie dla osób niepełnosprawnych.

wypożyczalnia rowerów
300 m od obiektu znajduje się Szkolne Schronisko Młodzieżowe, w którym można wypożyczyć rowery.

wyślij e-mail

Zadowoleni klienci o nas


Własnie wróciliśmy z Rybaczówki i jedno wiem na pewno... na pewno tam wrócimy !! Poranna kawa na tarasie z widokiem na staw z Łabędzią rodzinką, na okolo spokój, coś pięknego. Polecam każdemu kto chce uciec od miejskiego zgiełku. Gospodarze przemili!

Pobliskie miejscowości

Lubliniec ~8.0 km
Kochanowice ~6.5 km
podobne w okolicy
agroturystyka w okolicy
noclegi w okolicy