Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Motoryzacji Topacz we Wrocławiu

Muzeum Motoryzacji Topacz we Wrocławiu

Dla fanów czterech kółek nie lada gratką może być wizyta w podwrocławskim Muzeum Motoryzacji Topacz, które posiada już ponad 200 różnorodnych eksponatów związanych z tą dziedziną. Z tego bogatego zbioru ponad 130 obiektów to samochody. Siedziba muzeum mieści się we wsi Ślęzy i wykorzystuje pomieszczenia pobliskiego zamkowego hotelu.

Raj dla miłośników motoryzacji

Pomysł narodził się wedle stałego standardu: z miłości do motoryzacji, samochodów, motocykli i wszystkiego, co jest z nimi związane. Pierwsze eksponaty zakupowano ze środków prywatnych lub otrzymywano od innych fanów czterech kółek. Muzeum Motoryzacji Topacz jest jednostką prywatną, utrzymywaną i fundowaną z prywatnych pieniędzy, dlatego nie podlega żadnej wojewódzkiej instytucji kulturalnej.

Prezentuje na swoich ekspozycjach takie perełki jak samochody przedwojenne w tym Mercedesy, Rolls Royce'y, Buicki, Fiaty i Fordy. Nie brakuje też marek zagranicznych jak Bentley'e, Maserati, Alfy Romeo czy Jaguary, ale na szczególną uwagę zasługują pojazdy polskiej produkcji. Wśród nich są natomiast motocykle Sokół, Podkowa i Junak, a także MOJ i Perkun. Warte uwagi są motocykle Harley-Davidson i samochody produkowane w czasach PRL – Warszawy, Syreny, Fiaty 126.

Wystawy

Ekspozycje podzielone są na cztery działy, a każda z ekspozycji jest dokładnie i ciekawie opisana

  • samochody ogółem,
  • samochody polskie,
  • motocykle,
  • pojazdy amerykańskie.

Muzeum Motoryzacji Topacz prowadzi dodatkowo inne usługi, nie tylko wystawiennicze. Oferuje między innymi wynajem pokoi w hotelu zamkowym, sal konferencyjnych, a także samych zabytkowych pojazdów, np. na uroczystości ślubne czy wieczory kawalerskie albo panieńskie. Można je też wynająć na zwiedzanie Wrocławia. Oferta muzeum obejmuje też lekcje poglądowe o eksponowanych samochodach, a sama placówka jest głównym organizatorem Zlotu Motoclassic, który od 2012 roku gości we Wrocławiu.

Bilety i godziny otwarcia

Muzeum Motoryzacji otwarte jest przez cały rok (także w okresach świątecznych), od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00, natomiast w soboty i niedziele 10:00-18:00. Bilety wstępu kosztują: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy. Dzieci do 7 lat wchodzą bezpłatnie. Informacje o wystawach można znaleźć na: http://muzeum.topacz.pl

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Motoryzacji Topacz we Wrocławiu


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!