Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Góry Kaczawskie

Noclegi w pobliżu Gór Kaczawskich

Góry Kaczawskie

Miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek po górach oraz górskiego klimatu z pewnością będą zadowoleni z pobytu w okolicy Jeleniej Góry. Szczególnie Góry Kaczawskie cieszą się tu wyjątkową popularnością wśród górskich piechurów. Leżą one w Sudetach i są niedużym pasmem górskim. Znajdują się po północno – wschodniej części Jeleniej Góry.

Różnorodne opcje wypoczynku

Przez Góry Kaczawskie przebiega mnóstwo szlaków turystycznych, a także ścieżek spacerowych i rowerowych. Jest to więc idealne miejsce na długie, piesze wędrówki czy zwiedzanie okolicy na rowerze, na podziwianie krajobrazów, spanie pod gołym niebem, odnajdywanie ciekawych okazów zwierząt i roślin. W górach znajduje się wiele jaskiń, w których mieszkają m.in nietoperze, które są prawdziwą atrakcją tego miejsca. Na terenie tego pasma górskiego przebiega rejon Parku Krajobrazowego "Chełmy".

Kraina wulkanów

Ponadto przez Góry Kaczawskie wiedzie Szlak Zamków Piastowskich i Szlak wygasłych wulkanów. Jest to więc wymarzone miejsce dla miłośników wulkanów, bo można tu znaleźć nie tylko same wulkany ale także relikty związane z procesami wulkanicznymi. Znajdują się tutaj m.in. Organy Wielisławickie, Organy Myśliborskie, Czartowska Skała, Grodziec czy Ostrzyca Proboszczowicka.

Zabytki architektury

W okolicy Gór Kaczawskich można podziwiać wiele fascynujących zabytków architektonicznych pochodzących z różnych epok. Do najpopularniejszych z nich należą: Zamek Grodziec, Zamek Świtny, Zamek Lipa, Kościół św. Jana Chrzciciela czy Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Jednym z najwyższych szczytów Gór Kaczawskich jest Łysa Góra, która leży na południowym grzbiecie Gór. Znajduje się na niej stacja narciarska, która jest sporą atrakcją dla miłośników sportów zimowych. Ośrodek narciarski nieustannie się rozwija i z roku na rok jest coraz bardziej popularny wśród narciarzy.

Polecane obiekty w pobliżu Gór Kaczawskich