Hostel Żukowo

Telefon
698 30...
adres
ul. Gdyńska, Żukowo, pomorskie

O nas

Hostel Żukowo znajduje się w malowniczym rejonie Kaszub, zaledwie 20 km od interesującego Trójmiasta z mnóstwem zabytków i atrakcji. Z obiektu, zlokalizowanego na ul. Gdyńskiej 50 nie ma problemu z dotarciem do Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także z zorganizowaniem wycieczek po całych Kaszubach. W naszym pobliżu można korzystać z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Przewozów Autobusowych Gryf-PKS Gdańsk czy ZTM Gdańsk.

Nasz obiekt dysponuje różnorodnymi pokojami. Goście mogą znaleźć wygodny nocleg w pokoju jednoosobowym, dwuosobowym, dwuosobowym z możliwością dostawienia łóżka, trzyosobowym i czteroosobowym. Posiadamy także ogólnodostępną kuchnię i łazienki, z których nasi Goście mogą korzystać.

Żukowo to malownicza miejscowość nad Radunią, która daje zwiedzającym wiele możliwości do spędzania wolnego czasu. W samym mieście jest kilka zabytków, wartych odwiedzenia, w tym kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z wieku XIII, także świątynia św. Jana z początku XVII wieku czy kaplica św. Jana Nepomucena z XVIII wieku, postawiona w stylu barokowym, która miała być pamiątką śmierci 9 zakonnic. Zbrodni w 1226 roku dokonały Prusy. Ciekawym obiektem jest także most kolejowy z I połowy wieku XX czy w dalszym ciągu działająca piekarnia i młyn wodny z wieku XIII. Warto także zobaczyć wodną elektrownię na Raduni, która została uruchomiona w 1910 roku. Do Żukowa warto przyjechać, by wziąć udział w cyklicznych imprezach, które mają miejsce w tej miejscowości. Odbywa się tu wystawa haftu kaszubskiego, Żukowskie Lato Muzyczne, Festiwal Sportu, Żukowskie Biegu Przełajowe czy impreza na koniec upalnych dni - „Żegnaj Lato na Rock, Rock, Rock...”. W oddalonym zaś o kilkanaście kilometrów Trójmieście trzeba zobaczyć miejsca, obok których nie można przejść obojętnie. Jest to np. gdańska fontanna Neptuna, Żuraw, molo w Sopocie, gdyński klif, żaglowiec „Dar Pomorza” czy okręt „Błyskawica”. Trzeba także przejść Drogą Królewską w Gdańsku, zobaczyć Bramę Wyżynną czy Długi Targ, a także ratusz głównego miasta i dwór Bractwa św. Jerzego.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje1 osobowe
pokoje2 osobowe
pokoje3 osobowe
pokoje4 osobowe

Obiekt

Do dyspozycji gości: ogólnodostępne łazienki, ogólnodostępna kuchnia samoobsługowa.

Na terenie obiektu parking.

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje jednoosobowe
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
Oferta dla
rodziny
pary
single

Ważne informacje

Pobliskie miejscowości

Kartuzy ~10.9 km
podobne w okolicy
hostele w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Kościół Miłosierdzia Bożego w Żukowie ~ 590 m
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie ~ 1.23 km