Dom Pielgrzyma im. bł. Jakuba Strzemię

Dom Pielgrzyma im. bł. Jakuba Strzemię
Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 784 285 099
adres
m. Kalwaria Pacławska, podkarpackie
za nocleg od
35 PLN
liczba miejsc
200

O nas

Dom Pielgrzyma bł. Jakuba Strzemię oferuje noclegi dla pielgrzymów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Naszym gościom zapewniamy także obsługę w zakresie gastronomii. Oferujemy pokoje 4-, 5-, 6- i 10-osobowe. Najwięcej jest pokoi 5-osobowych (20). Prosimy dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem i podawać zawsze dokładną liczbę osób. Przyjazd należy potwierdzić telefonicznie tydzień przed terminem noclegu. Pielgrzymów zapraszamy na śniadania i kolacje oraz posiłki zasadnicze (obiad). W zestawach piątkowych zapewniamy oczywiście dania bezmięsne. Na miejscu znajduje się bufet ze słodyczami, kawą herbatą i napojami. Do dyspozycji naszych gości jest również kawiarenka. Na miejscu znajduje się kaplica z Najświętszym Sakramentem, sale konferencyjne, jadalnia. Na terenie obiektu jest także parking i miejsce, gdzie jest możliwość rozbicia namiotu. Do dyspozycji także specjalny teren przygotowany pod ognisko. Dom Pielgrzyma znajduje się na Podkarpaciu, wśród malowniczych lasów i pagórków. Kalwaria Pacławska położona jest ok. 25 km od Przemyśla. Nasz dom leży w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Znalezienia Krzyża Świętego. Kościół nie uległ zmianom od czasu uroczystej konsekracji z 1776 r. W trakcie dwóch tragicznych pożarów nie ucierpiało wnętrze kościoła i przypisano ten fakt opiece Matki Bożej. To świątynia zbudowana na planie krzyża, w stylu barokowym. Monumentalnego charakteru dodają jej dwie boczne wieże z kopułami. W środku znajdują się piękne malowidła, figury ewangelistów i oczywiście obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej, ale także obraz Św. Kingi i bł. Jakuba Strzemię. To dzieła Jana Bogdańskiego. Przed głównym wejściem znajdują się kamienne figury Św. Franciszka i Antoniego. Obraz Matki Bożej znajdował się niegdyś w Kamieńcu Podolskim, gdzie czcili go m. in. Stefan Czarniecki, Stanisław Żółkiewski, Król Jan Kazimierz i Jan III Sobieski. Celem pielgrzymek są również tutejsze Dróżki Kalwaryjskie, pielgrzymi z najdalszych zakątków Polski przyjeżdżają do Kalwarii, aby wędrować drogami Męki Pańskiej czy podczas symbolicznego pogrzebu Najświętszej Maryi Panny.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje4 osobowe735/osoba
pokoje5 osobowe2035/osoba
pokoje6 osobowe635/osoba

Pokoje

Pokoje z łazienkami, o zróżnicowanym standardzie.

Obiekt

Do dyspozycji gości: dostęp do internetu, sala z TV.

Na terenie obiektu parking.

Na terenie obiektu także: pole namiotowe, miejsce na ognisko.

Do dyspozycji gości: dostęp do internetu, sala z TV. Na terenie obiektu parking. Na terenie obiektu także: pole namiotowe, miejsce na ognisko.

Dodatkowo kaplica z Najświętszym Sakramentem.

Imprezy i konferencje

Sala konferencyjna na 80 osób.

Wyposażenie sali: sprzęt audiowizualny.

Gastronomia

Oferujemy możliwość pełnego wyżywienia: śniadania, obiady, kolacje.

Śniadanie 12 PLN.

Obiad 21 PLN.

Kolacja 12 PLN.

Do dyspozycji gości kawiarnia.

Obiekt
parking
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Miejsca ogólnodostępne
miejsce na ognisko
Typ pomieszczeń
pokoje czteroosobowe
pokoje wieloosobowe
Oferta dla
grupy
rodziny
W pokojach
łazienka

Zadowoleni klienci o nas


Witam ;-) Byłam w Kalwarii Pacławskiej na Pielgrzymce z Kościoła i mogę powiedzieć tylko tyle, że warto tam jechać i zobaczyć to piękne miejsce. Mnie było szkoda z tamtąd odjeżdżać. Jeśli będę miała jeszcze okazję tam jechać to na pewno to cudowne miejsce odwiedzę ponownie. POZDRAWIAM

Pobliskie miejscowości

Nowosiółki Dydyńskie ~1.5 km
podobne w okolicy
usługi noclegowe w okolicy
noclegi w okolicy