Dom Pielgrzyma im. bł. Jakuba Strzemię

Dom Pielgrzyma im. bł. Jakuba Strzemię
Telefon
698 30...
adres
m. Kalwaria Pacławska, podkarpackie
za nocleg od
35 PLN
liczba miejsc
200

O nas

Dom Pielgrzyma bł. Jakuba Strzemię oferuje noclegi dla pielgrzymów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Naszym gościom zapewniamy także obsługę w zakresie gastronomii. Oferujemy pokoje 4-, 5-, 6- i 10-osobowe. Najwięcej jest pokoi 5-osobowych (20). Prosimy dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem i podawać zawsze dokładną liczbę osób. Przyjazd należy potwierdzić telefonicznie tydzień przed terminem noclegu. Pielgrzymów zapraszamy na śniadania i kolacje oraz posiłki zasadnicze (obiad). W zestawach piątkowych zapewniamy oczywiście dania bezmięsne. Na miejscu znajduje się bufet ze słodyczami, kawą herbatą i napojami. Do dyspozycji naszych gości jest również kawiarenka. Na miejscu znajduje się kaplica z Najświętszym Sakramentem, sale konferencyjne, jadalnia. Na terenie obiektu jest także parking i miejsce, gdzie jest możliwość rozbicia namiotu. Do dyspozycji także specjalny teren przygotowany pod ognisko. Dom Pielgrzyma znajduje się na Podkarpaciu, wśród malowniczych lasów i pagórków. Kalwaria Pacławska położona jest ok. 25 km od Przemyśla. Nasz dom leży w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Znalezienia Krzyża Świętego. Kościół nie uległ zmianom od czasu uroczystej konsekracji z 1776 r. W trakcie dwóch tragicznych pożarów nie ucierpiało wnętrze kościoła i przypisano ten fakt opiece Matki Bożej. To świątynia zbudowana na planie krzyża, w stylu barokowym. Monumentalnego charakteru dodają jej dwie boczne wieże z kopułami. W środku znajdują się piękne malowidła, figury ewangelistów i oczywiście obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej, ale także obraz Św. Kingi i bł. Jakuba Strzemię. To dzieła Jana Bogdańskiego. Przed głównym wejściem znajdują się kamienne figury Św. Franciszka i Antoniego. Obraz Matki Bożej znajdował się niegdyś w Kamieńcu Podolskim, gdzie czcili go m. in. Stefan Czarniecki, Stanisław Żółkiewski, Król Jan Kazimierz i Jan III Sobieski. Celem pielgrzymek są również tutejsze Dróżki Kalwaryjskie, pielgrzymi z najdalszych zakątków Polski przyjeżdżają do Kalwarii, aby wędrować drogami Męki Pańskiej czy podczas symbolicznego pogrzebu Najświętszej Maryi Panny.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje4 osobowe735/osoba
pokoje5 osobowe2035/osoba
pokoje6 osobowe635/osoba

Pokoje

Pokoje z łazienkami, o zróżnicowanym standardzie.

Obiekt

Do dyspozycji gości: dostęp do internetu, sala z TV.

Na terenie obiektu parking.

Na terenie obiektu także: pole namiotowe, miejsce na ognisko.

Do dyspozycji gości: dostęp do internetu, sala z TV. Na terenie obiektu parking. Na terenie obiektu także: pole namiotowe, miejsce na ognisko.

Dodatkowo kaplica z Najświętszym Sakramentem.

Imprezy i konferencje

Sala konferencyjna na 80 osób.

Wyposażenie sali: sprzęt audiowizualny.

Gastronomia

Oferujemy możliwość pełnego wyżywienia: śniadania, obiady, kolacje.

Śniadanie 12 PLN.

Obiad 21 PLN.

Kolacja 12 PLN.

Do dyspozycji gości kawiarnia.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje czteroosobowe
pokoje wieloosobowe
Obiekt
parking
W pokojach / domkach
łazienka
Ogólnodostępne
miejsce na ognisko
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Oferta dla
grupy
rodziny

Zadowoleni klienci o nas


Witam ;-) Byłam w Kalwarii Pacławskiej na Pielgrzymce z Kościoła i mogę powiedzieć tylko tyle, że warto tam jechać i zobaczyć to piękne miejsce. Mnie było szkoda z tamtąd odjeżdżać. Jeśli będę miała jeszcze okazję tam jechać to na pewno to cudowne miejsce odwiedzę ponownie. POZDRAWIAM

Pobliskie miejscowości

Nowosiółki Dydyńskie ~1.5 km
Przemyśl ~17.5 km
podobne w okolicy
usługi noclegowe w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Cmentarz Komunalny w Kalwarii Pacławskiej ~ 163 m
- rezerwat przyrody Kalwaria Pacławska ~ 1.11 km
- Kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Nowosiółkach Dydyńskich ~ 1.70 km
- Kościół Trójcy Przenajświętszej w Nowosiółkach Dydyńskich ~ 1.70 km
- Dom Pomocy Społecznej Nowosiółki Dydyńskie ~ 2.42 km