Pensjonat Agroturystyczny Dar Jury

Telefon
698 30...
adres
m. Podlesice, Kroczyce, śląskie
za nocleg od
40 PLN
liczba miejsc
30

O nas

Willa Dar Jury to położony w miejscowości Polesice obiekt noclegowy oferujący spokojny wypoczynek wszystkim zwiedzającym malownicze tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Stanowi doskonałą bazę wypadową do zamków leżących na Szlaku Orlich Gniazd, na skałki wspinaczkowe czy do odkrywania tajemniczych jaskiń zamieszkiwanych przez nietoperze. W Willi Dar Jury oferujemy pokoje 2 – 4-osobowe wraz z łazienkami, wyposażone w TV oraz Internet Wi-Fi. Na terenie obiektu również możliwość skorzystania z ogólnodostępnego aneksu kuchennego oraz romantycznej sali kominkowej. Jesteśmy również organizatorami wszelkich imprez okolicznościowych, a także szkoleń i konferencji.

Tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej to obszar leżący pomiędzy Krakowem a Częstochową, o długości ok. 100 km. Na tych malowniczych terenach Małopolski i Śląska znajduje się najmniejszy park narodowy – o powierzchni zaledwie 21 km2. Ojcowski park narodowy, bo o nim mowa, cechuje się występowaniem rzadkich gatunków roślin i zwierząt, a także licznych wąwozów, jarów o głębokości 100 m, a także ostańców, czyli skalistych wzniesień o stromych zboczach. Na terenie parku znajdują się aż 84 gatunki roślin chronionych oraz 218 gatunków zwierząt chronionych. Symbolem Ojcowskiego Parku Narodowego są nietoperze, które bardzo licznie zamieszkują tutejsze jaskinie. Wyróżnionych zostało tutaj aż 17 gatunków tych ssaków, co stanowi aż 70% wszystkich odmian wyróżnianych w Polsce. Niezwykłą atrakcją turystyczną tego terenu są jaskinie, których ilość na obszarze OPN szacowana jest na ok. 700. Najdłuższą z nich udostępnioną do zwiedzania jest Jaskinia Łokietka, w której, jak podaje legenda, ukrył się przed wojskami czeskimi na prawie 2 miesiące Król Władysław Łokietek. Długość całej jaskini wynosi 320 m, natomiast trasa turystyczna ok. 270 m. Każde z pomieszczeń udostępnionych do zwiedzania nawiązuje do tego wydarzenia swoimi nazwami. Spotkamy tutaj Sale Rycerską, Kuchnię oraz Jadalnię. Drugą jaskinią oddaną do zwiedzania jest Jaskinia Ciemna, której długość wynosi 230 m. Zwiedzanie jaskini odbywa się wyłącznie ze świecznikami, ponieważ jest ona nieoświetlona.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe100/pokój
pokoje3 osobowe135/pokój
pokoje4 osobowe160/pokój

Pokoje

Pokoje z łazienkami. W pokojach: dostęp do internetu, TV.

Obiekt

Do dyspozycji gości: kuchnia z pełnym wyposażeniem, sala kominkowa, dostęp do internetu. Na terenie obiektu: wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, garaże, parking. Na terenie obiektu także możliwość grillowania.

Gastronomia

Możliwość pełnego wyżywienia w cenie 25 PLN.

Położenie

W pobliżu: las, wyciąg narciarski.

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
Obiekt
internet
parking
parking w garażu
Ogólnodostępne
kominek
grill
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Rekreacja
wypożyczalnia rowerów
trasy rowerowe
narciarstwo
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Ważne informacje

Zadowoleni klienci o nas


Super miejsce, rodzinna atmosfera stworzona przez wlaścicieli,doskonałe położenie, miły i udany wypoczynek, szczerzę polecam, cisza i spokój..

Pobliskie miejscowości

Kroczyce ~2.6 km
podobne w okolicy
agroturystyka w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- rezerwat przyrody Góra Zborów ~ 182 m
- Zamek w Morsku ~ 1.87 km
- Ośrodek Rekreacyjny Morsko ~ 1.91 km
- Katolicki Cmentarz Komunalny w Kroczycach ~ 2.55 km
- Kościół Św. Jacka i Św. Marii Magdaleny w Kroczycach ~ 2.55 km