Internat Zespołu Szkół CKR

Internat Zespołu Szkół CKR
Telefon
698 30...
adres
ul. Niepodległości, Głubczyce, opolskie
za nocleg od
25 PLN
liczba miejsc
65

O nas

Zapraszamy uczniów na noclegi w naszym internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Zapewniamy odpowiednie warunki do nauki. Posiadamy 65 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3-osobowych. Nocleg jest w cenie od 25 zł. Na każdym piętrze znajduje się węzeł sanitarny. Uczniowie mają dostęp do internetu, mogą korzystać ze świetlicy wyposażonej w sprzęt RTV. Posiadamy stołówkę, więc każdy uczeń ma szansę na smaczny posiłek. Posiłki są w bardzo przystępnych cenach. Dzielimy je na: śniadania (3,5 zł), obiady (6 zł) i kolacje (3,5 zł). Po lekcjach zapewniamy zajęcia sportowe w hali ZS CKR. Na terenie budynku jest wykwalifikowana kadra wychowawcza.

Nasz internat ma długą historię, powstał w 1904 r., lecz był wtedy Domem dla ubogich św. Marii Sióstr Szarytek. Jego rozbudowa miała na celu utworzenie Domu Starców, lecz po zakończeniu wojny, w 1945 r. budynki zostały opustoszone. Następnie, obecny internat służył jako miejski magistrat oraz regionalne muzeum, którego zbiory przeszły w posiadanie muzeów w Raciborzu i Opolu. Technikum powstało w 1954 r., a jego uczniowie początkowo mieszkali w szkole. Szkoła zdobyła najpierw jedno piętro w budynku naprzeciwko, a generalny remont docelowego internatu przypadł na lata 70-te. Obecnie, w budynku oprócz uczniów mieszkają także badmintoniści (mieści się tu Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w Badmintonie). Przyjeżdżali tu uczniowie z Zakopanego i Nowego Sącza. W ramach „Klubu myśli politycznej”, stworzonego w 1975 r. przez kierownika internatu, odwiedzali go m. in. Kazimierz Górski i Roman Kłosowski. Od lat rozwijały się tu talenty - artyści, muzycy, tancerze. Obecnie kierownikiem internatu jest trenerka badmintona Irena Dacyk.

Internat mieści się na ul. Niepodległości, która graniczy z Parkiem Miejskim, okolica jest cicha i spokojna. Szkoła znajduje się ok 450 m od dworca PKS i ok 1 km od pływalni. W czasie wolnym warto zwiedzić Stare Miasto, Zespół Klasztoru Franciszkanów oraz fragmenty obwarowań i baszty z XIII w. 

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje1 osobowe1025/pokój
pokoje2 osobowe1050/pokój
pokoje3 osobowe775/pokój

Obiekt

Do dyspozycji gości: świetlica z TV, dostęp do internetu.

Na każdym piętrze do dyspozycji gości łazienka.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje jednoosobowe
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single
podobne w okolicy
usługi noclegowe w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Sąd Rejonowy w Prudniku z siedzibą w Głubczycach ~ 295 m
- Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" Głubczyce ~ 345 m
- Cmentarz Komunalny w Głubczycach ~ 419 m
- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach ~ 419 m
- Dworzec Autobusowy Głubczyce ~ 739 m
- Katolicki Cmentarz Komunalny w Głubczycach ~ 997 m