Sanatorium Chrobry

Zakład Przyrodoleczniczy Feniks
Telefon
698 30...
za nocleg od
40 PLN
liczba miejsc
450
adres
ul. Bankowa, Kamień Pomorski, zachodniopomorskie

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje1 osobowe850-170/osoba
pokoje2 osobowe1740-160/osoba
pokoje3 osobowe640-160/osoba

W cenie noclegu śniadanie. Dodatkowe informacje: ceny zależne od rodzaju pokoju, ceny zależne od terminu pobytu (sezonu).
Pobyty lecznicze:
* pokój 1-osobowy 148-170 PLN,
* miejsce w pokoju 2-osobowym 138-160 PLN,
Opłata obejmuje koszty: zakwaterowania, całodziennego wyżywienia (3 posiłki), trzech zabiegów leczniczych dziennie, udzielanych w dni zabiegowe od poniedziałku do soboty oraz opiekę lekarsko-pielęgniarską.

Pokoje

Pokoje o zróżnicowanym standardzie, część pokoi z łazienkami.
Dla gości komercyjnych przygotowaliśmy pokoje 1 i 2-osobowe o podwyższonym standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym, TV i telefonem.

Obiekt

Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry mieści się w budynku o trzech kondygnacjach. W obiekcie: winda, gabinety lekarsko-pielęgniarskie. Na terenie obiektu parking zamykany.

Zapraszamy także do naszych innych obiektów:
* Sanatorium Uzdrowiskowe DĄBRÓWKA
* Dom Uzdrowiskowy GRYF
* Szpital Uzdrowiskowy MIESZKO
* Zakład Przyrodoleczniczy FENIKS

Zabiegi

Ponad pięćdziesięcioletnia praktyka w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji oraz wydobywane niezwykle cenne surowce naturalne: solanka i borowina, zadecydowały o tym, że kamieńskie uzdrowisko stało się jedną z najwyżej cenionych baz zabiegowych w Polsce.
Uzdrowisko Kamień Pomorski słynie z leczenia chorób narządu ruchu, neurologicznych i schorzeń układu krążenia. Specjalnością uzdrowiska jest także wczesna rehabilitacja kardiologiczna po zawale mięśnia sercowego. Ponadto (w ramach pobytów komercyjnych) prowadzona jest tutaj rehabilitacja kobiet po mastektomii.
Na potrzeby naszych Gości stworzyliśmy szeroki wachlarz profesjonalnych zabiegów leczniczych, a także upiększających i pielęgnujących urodę: zabiegi borowinowe, kąpiele, inhalacje, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, wodolecznictwo, masaże, gimnastyka lecznicza i basen rehabilitacyjny.
Do realizacji zabiegów balneologicznych, oferowanych w Uzdrowisku Kamień Pomorski, wykorzystujemy nasze największe bogactwo: naturalne surowce lecznicze. Wysoki poziom naszej oferty zapewnia także wykwalifikowana kadra pracownicza.
W celu podniesienia jakości oferowanych usług oraz poszerzenia ich wachlarza, Uzdrowisko zakupiło urządzenia do rehabilitacji i reedukacji chodu. Należą do nich Ekso GT - przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do rehabilitacji pacjentów z niedowładem kończyn dolnych oraz system Lokomat Pro v.6 do terapii chodu i reedukacji motorycznej. Są to nowoczesne urządzenia, za pomocą których w profesjonalny sposób przywraca się sprawność i umiejętność chodu pacjentom, np. po przebytych udarach mózgowych, po urazach rdzenia kręgowego, chorym na stwardnienie rozsiane, z porażeniem mózgowym itp.
EKSO GT to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z niedowładem kończyn dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, ruchy są wykonywane za pomocą silników, co wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu można np.:
- umożliwić ludziom po porażeniu całkowitym, z minimalną sprawnością przedramion, wykonywanie ruchów wstawania i chodzenia,
- ponownie nauczyć pacjenta prawidłowych wzorców chodu,
wspomagać odpowiednie stawianie stóp na ziemi.
Lokomat Pro v.6 to zautomatyzowana orteza kończyn dolnych, która umożliwia trening na bieżni z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego wzorca chodu w warunkach dynamicznego odciążenia. Wspomaga naukę i reedukację chodu oraz rehabilitację. Regularne treningi motoryki z wykorzystaniem urządzenia Lokomat pozwalają zapobiegać utrwalaniu patologicznych wzorców chodu w przypadku terapii schorzeń neurologicznych. Dzięki unikalnej konstrukcji pacjent jest w stanie wykonać precyzyjnie maksymalną ilość zalecanych cykli chodu. Urządzenie Lokomat Pro v.6 składa się z: bieżni treningowej, zintegrowanej z systemem dynamicznego odciążenia, współpracujących z nimi w pełni zrobotyzowanych ortez oraz systemu sterującego urządzeniem.
Zastosowanie terapeutyczne Lokomat Pro 6: paraplegia (wynikła z urazu rdzenia kręgowego), urazy mózgu, endoprotezy, rdzeniowy zanik mięśni, osłabienie mięśni wynikające z braku ruchu, pacjenci z hemiplegią, udary, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe, choroba Parkinsona.

Atrakcje w obiekcie

Dla zainteresowanych organizujemy wycieczki turystyczno-krajoznawcze w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy, a także poza rejonem Kamienia Pomorskiego, np. zwiedzanie Wyspy Wolin, Świnoujścia, Kołobrzegu. Istnieje możliwość uczestniczenia w rejsach statkiem po Zalewie Kamieńskim oraz po Bałtyku, a także w wycieczkach do Niemiec i Skandynawii.
Zapraszamy również do Kawiarenki Uzdrowiskowej, znajdującej sie w obiekcie.

Atrakcje w pobliżu

Kilkadziesiąt metrów od Sanatorium Uzdrowiskowego "Chrobry" znajduje się kryty basen solankowy i sala gimnastyczna.

Gastronomia

Śniadanie 12 PLN.

Obiad 18 PLN.

Kolacja 12 PLN.

Możliwość pełnego wyżywienia w cenie 42 PLN.

Do dyspozycji gości kawiarnia.

Położenie

Miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona niezwykle malowniczo nad Zalewem Kamieńskim, w odległości 8 km od Bałtyku.

Zapraszamy

Organizujemy i zapraszamy na: pobyty sanatoryjno-rekreacyjne, turnusy rehabilitacyjne, wczasy profilaktyczno-lecznicze.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje jednoosobowe
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
Obiekt
rehabilitacja
internet
parking
W pokojach / domkach
łazienka
Ogólnodostępne
kominek
ogród
leżaki
Wyposażenie łazienek
pralka
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
drink bar
Rekreacja
basen
basen kryty
trasy rowerowe
spływy kajakowe
sporty wodne
wędkowanie
jazda konna
grzybobranie
polowanie
Lokalizacja
położony ustronnie
Języki
angielski
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Video

Zadowoleni klienci o nas


Dołączam się do wszystkich pozytywnych opinii. W okresie pandemii .Czuliśmy się bezpiecznie, o co dbał cały personel zarówno medyczny jak i pozostały. Na szczególne wyróżnienie zasługuję personel kuchenny. Przez całe 21 dni nie powtórzył się żaden posiłek. Trzeba nadmienić ,że menu było bardzo urozmaicone , z różnorodną ilością wędlin ,pasztetów i serów. Na duży szacunek i uznanie zasługuję personel recepcji, medyczny, panie pokojowe przecudownie dbały o czystość pokoi i całego obiektu. Pobyt w Kamieniu Pomorskim w Sanatorium Chrobry ,w trudnym czasie pandemii udany. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Pokój 124
Co prawda mija połowa pobytu w sanatorium „Chrobry” w Kamieniu Pomorskim ale warto pochwalić pracę i zaangażowanie personelu. Pani Ania z fizykoterapii od samego rana uwija się z pacjentami, aby nie było opóźnień. Panie z zabiegów borowinowych, czy kąpieli wodnych, Pani Lidia masażystka to wszystko osoby, które w okresie pandemii prowadzą w sposób miły i bezpieczny zabiegi. Personel medyczny z lekarzem, pielęgniarkami i oddziałową życzliwy i przestrzegający zasad cowidowych. Panie sprzątające również, a piszemy tylko o osobach z którymi mamy kontakt. Cieszymy się, że możemy tutaj spędzić 3 tygodnie jako kuracjusze.
Polecam Sanatorium Chrobry. Przez trzy tygodnie bardzo dobre różnorodne jedzenie w stołówce na terenie obiektu. Ponadto co najważniejsze zabiegi i wykwalifikowana kadra która zawsze jest uśmiechnięta, służy pomocą i jest bardzo uprzejma. Zabiegi na wysokim poziomie nie można złego słowa powiedzieć. Dziękuję bardzo przemilym panią od prądów, borowiny, kąpieli kwaso- weglowej i masażu. Jesteście wspaniale!!! Pokoje czyste i zadbane o co dbają Panie pokojowe. W recepcji przemile Panie również służą pomocą. Prowadzący lekarz bardzo dobrze dobral zabiegi do posiadanych schorzeń. Obsługa pań pielęgniarek również bez zastrzeżeń. Ogólnie oceniam pobyt jako bardzo udany. Samo miasteczko ładne i blisko do morza ok. 7 kilometrów. Dziękuję i pozdrawiam cała załogę Sanatorium Chrobry.
Wspaniały pobyt pod każdym względem. Cudowna obsługa. A panie w kuchni to już najwyższy poziom, uwzględniły taki przypadek jak ja " 5 razy bez" i nawet gotowały zupę specjalnie dla mnie. Jestem im dozgonnie wdzięczna. Zabiegi spełnły moje oczekiwania, najbardziej lubiłam gimnastykę w basenie solankowym z p. Dorotą i z p. Kubą oraz okłady z borowiny z p. Ulą. Gorąco polecam!
Byłyśmy w "Chrobrym" od 12.11. do 3.12.2019r. Jesteśmy bardzo zadowolone z pobytu. Super zabiegi i super pyszne posiłki (najpyszniejsze zupy jakie jadłyśmy). Personel bardzo miły, pomocny i życzliwy. Było nam bardzo dobrze. Pozdrawiamy obsługę stolika nr 9 i pokoju 229 B. Bardzo dziękujemy za wszystko i serdecznie pozdrawiamy.
Bylismy z mężem w "Chrobrym" i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wspaniała obsługa pań rehabilitantek (pani Ania od prądów, pani Agnieszka od kąpieli kwasowo-węglowych) pani sprzataczce pokój 113 oraz panie kucharki (stolik 5). Polecam to sanatorium. W każdą niedzielę wycieczka minn.do Berlina.
Bardzo udany wypoczynek. byliśmy z żoną trzeci raz ,ale tu było najfajniej. Szczególnie dobre zupy. Personel sympatyczny.Dobra opieka lekarska Pan doktor Marek Wilczewski. Skuteczne zabiegi.
Trzy tygodnie prawdziwego wypoczynku. Cały personel przesympatyczny i przyjaźnie nastawiony do kuracjuszy. Począwszy od Pani Kierownik , Pań z recepcji, wszystkich Pań z gabinetów zabiegowych, Pań dbających o pokoje, Pań z kuchni i roznoszących posiłki.Jedzenie urozmaicone i wystarczające ilości.Oprócz skutecznych zabiegów świetnie zorganizowane wycieczki i inne atrakcje.Naprawdę można podreperować zdrowie i zresetować siły. Zapomniałam dodać, że przemiły Pan doktor Marek Wilczewski doskonale dobrał zabiegi. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
warunki mieszkaniowe średnie , stary budynek ale czysto codziennie dokładnie sprzątane. Zabiegi na dobrym poziomie rehabilitanci fizjoterapeuci b.mili .szczególnie p.Ania od zabiegów elektr. Jedzenie , zwł. obiady b smaczne. Ogólnie pobyt udany bez zastrzeżeń.Zajmowałam pokój nr 308A
pobyt bardzo udany, jesteśmy wypoczęci, bardzo zadowoleni z zabiegów, pokój czyściutki, co 2 dzień wysprzątany, posiłki smaczne, personel miły, Pani Doktor przemiła osoba dbająca o zdrowie kuracjuszy, Panie z recepcji mile, pomocne, uśmiechnięte, pogoda dopisała, żal wyjeżdżać kuracjusze z Łodzi z pokoju 212
Do mojego komentarza zabrakło nr. pokoju, w którym przebywamy - 315, oraz okresu naszego tutaj pobytu, jesteśmy od 09.05.2018 - 30.05.2018 i już zaczynamy być smutni, że będziemy musieli wyjechać. Jeszcze raz chcę podziękować kierownictwu Sanatorium " CHROBRY ", za wszystko to, co nam tutaj zaoferowano... Baterie naładowane i co nam zostało - wyjazd do domu...!
Jestem z żoną w sanatorium "Chrobry" i muszę to napisać już teraz, kiedy jesteśmy jeszcze na leczeniu sanatoryjnym - w "Chrobrym" . Jesteśmy bardzo zadowoleni tu z pobytu, gdyż dopisuje nam bez przerwy piękna pogoda, ale szczególnie z otoczenia w budynku. Kierownictwo, jak i osoby które nam uprzyjemniają tutejszy pobyt są bardzo zatroskane tym, byśmy tutaj byli w pełni zadowoleni z pobytu. Wyżywienie jest bardzo dobre, okolice przepiękne... Czego jeszcze można oczekiwać..? Zdrowia by nam dopisywało i tym się zajmują panie i panowie od : fizykoterapii, masażu, gimnastyki, borowiny, basenu solankowego, czy bardzo dobry zabieg w grocie solnej.. Jest fajnie i polecam tym którzy po nas przyjadą...! Nie zawiedziecie się.....
Bardzo jestem zadowolona z pobytu,cały personel jest bardzo miły,zabiegi bardzo dobre,pokoje czyste dwa razy w tygodniu sprzątane,ze stołówki też jestem zadowolona,cóż można jeszcze żądać.Jedzenie podadzą,posprzątają.Lepiej być nie może.Dziwię się tym kuracjuszom,którzy narzekają,ale ja myślę,że narzekają Ci co mają gorzej w domu.Chodzi się na zabiegi i się odpoczywa,aż żal było odjeżdżać.Park koło sanatorium piękny,miło posiedzieć i odpocząć.Wróciłam do domu wypoczęta,zadowolona,dużo lepiej się czuję za co DZIĘKUJĘ.
Pokój 304 Krystyna i Janek byliśmy bardzo zadowoleni,wielkie podziękowanie dla całego personelu.Było naprawdę fajnie a to nie pierwszy nasz pobyt sanatoryjny.
Potwierdzamy, że "tragiczne warunki" w Chrobrym to kompletne bzdury. Byliśmy pierwszy raz w sanatorium i spędziliśmy 21 super dni w super towarzystwie, wszystko było super! Dziękujemy za przemile spędzony czas.Pozdrawiamy cały personel.
Czytając niektóre opinie o sanatorium "Chrobry" przeraziły mnie. Piszą niektórzy że pobyt w Kamieniu Pomorskim to tragedia. To kompletna bzdura!!!!!!!!!!!!!. Byłam i spędziłam 21 cudownych dni . Wszystko było super! Zabiegi rewelacja, wyżywienie bardzo smaczne, towarzystwo super, wieczorki taneczne super, Pani Joanna z kawiarni przemiła, cały personel wraz z Kierowniczą p.Zdzisią super nie było się do czego przyczepić. Jak najbardziej polecam tam pobyt, a mam skalę porównania bo to mój drugi pobyt w sanatorium, a pierwszy to Arka Medical Spa w Kołobrzegu na Sułkowskiego 11. Obydwa sanatoria wspominam jak najlepiej nic nie umiejszając "Chrobremu"
pobyt w senatorium wspominamy dobrze obsługa bardzo miła wspaniałe zabiegi bardzo miła pani dr.Gadomska oraz pani Joanna KO . można by tylko lepiej kawiarnie wykorzystać
My z mężem jesteśmy zadowoleni z pobytu w sanatorium Chrobry.Posiłki zbliżone do domowych,personel miły.Pani doktór która nas przyjmowała bardzo dobrze dobierała zabiegi żeby jak najbardziej pomogły w leczeniu naszych schorzeń.Pomimo naszych obaw że turnus jest w zimie ,teraz wiemy że nie warto było się martwić.Polecamy to sanatorium.Pozdrawiamy cały personel oraz panią doktór.
Zdecydowanie bardzo pozytywne wrażenia z pobytu w ,, Chrobrym,, - świetna baza zabiegowa z przemiłą obsługą, lekarze punktualni i mili, pielęgniarki także. A jedzenie? Rewelacja!!! Dużo surówek, porcje całkiem konkretne, dwa rodzaje pieczywa. Niewiele potraw powtórzono w menu. Pokoje zadbane, a Panie sprzątające zawsze uśmiechnięte i przyjaźnie nastawione do kuracjuszy. To już nie ten ,,Chrobry,, , o którym przeczytałam w postach z poprzednich lat.
Zabiegi w sanatorium Chrobry w szpitalu Mieszko oraz w Domu Zdrojowym.Bardzo miła kadra a szczególnie pani Teresa, która pracowała jak mrówka podając inhalacje solankowe oraz serdeczne pozdrowienia dla młodego masażysty,który super masował w budynku przy basenie co nie którzy z Chrobrego mogliby się uczyć od niego. Jedzenie bardzo dobre. Dyskoteki 6 x w tygodniu.Super towarzystwo,polecam.
wspaniały personel medyczny zabiegi super
Dla mnie to był pierwszy wyjazd do sanatorium. Pobyt w Chrobrym spełnił moje oczekiwania. Opieka , zabiegi i warunki socjalne były OK. Pogoda była dobra to i na okoliczne spacery miło się chodziło. Jedynie stołówkowe posiłki były mało urozmaicone. Jednak tęsknię za tym miejscem. Pozdrawiam i polecam.
Witam Byłam w 2012 roku w sanatorium chrobry. Mój pobyt wspominam do tej pory. zabiegi super, osoby wykonujące zabiegi również superrrrrr. Teren przepięknie położony. jak się da to pojadę jeszcze raz. pozdrawiam gorąco
bylam bardzo zadowolona z pobytu w sanat. chrobry .przemila obsluga calego personelu ,zabiegi na wysokim poziomie oraz szacunek do lek.siecichowski ,bardzo dobre podejcie do pacjenta pozdrawiam m.b.
Świetne, profesjonalnie wykonywane zabiegi. Bardzo miły personel medyczny, w szczególności dr Siecikowski. Również panie wykonujące zabiegi rehabilitacyjne bardzo skrupulatne, profesjonalne i przy tym sympatyczne. Z zabiegów dla mnie najlepszy był basen solankowy. Ogólnie pobyt zaliczam do udanych. Polecam i pozdrawiam kadrę :-)
Pobyt miło wspominam , ponieważ mieszkałam ze wspaniałymi kuracjuszkami. Jestem zadowolona z zabiegów oraz sympatycznego personelu. Polecam!
WSPANIALA PANI ANIA MASARZ SUCHY,DR.SIECICHOWSKI KLASA.BOROWINA MIOD,KAPIELE KLASA.PANI MILENA KOLANKA REWELACJA,INCHALACJE SLUZBOWO,BASEN JEDNA LENIWA MALO INICJATYWY,RECEPCJA SUPER , A WOGULE BYLO DOBRZE LUDZIE FAINI A SIOSTRY ZMORAGA REWELACYJNE.POZDRAWIAM.
Chrobry w Kamieniu Pomorskim to bardzo dobre sanatorium ze wspaniałą organizacją i profesjonalną kadrą. Na wyróżnienie zasługuje lekarz Arkadiusz Siecikowski,panie pielęgniarki,masażystka pani Ania oraz panie z krioterapii i gimnastyki grupowej.Serdeczny stosunek personelu medycznego i administracyjno-obsługowego sprawił,ze pobyt w tym sanatorium dostarczył wielu chwil godnych zapamiętania.Gdy będę miała okazję, z wielką przyjemnością tu wrócę
Chrobry to najładniejszy obiekt sanatoryjny w Kamieniu położony wśród zieleni,cicho,spokojnie. Przemiły lekarz p.Arkadiusz Siecichowski, bardzo sympatyczne pielęgniarki oraz kierowniczka obiektu, większość rehabilitantek również, a najsympatyczniejsze to p.Lidka -masażystka oraz p.Beatka -z borowiny w Chrobrym.Nie przypadła mi do gustu gburowata rehabilitantka obsługująca laser .Zabiegi wykonywane dokładnie i solidnie.Można zregenerować swoje kości , i znakomicie wypocząć .Polecam
Bardzo ładna lokalizacja, dobre i syte posiłki, obsługa miła i kompetentna :) Zabiegi bardzo przyjemne, a zwłaszcza basen solankowy (!). Polecam osobom młodym i starszym :) Dodatkowym atutem jest sam budynek uzdrowiska, którego wnętrze jest stylizowane na dworek (jednak ze względu na brak funduszy ta stylizacja nie jest taka jaka powinna być). Serdecznie polecam to uzdrowisko każdemu kto chce porządnie wypocząć! :) Sama chętnie tam wrócę gdy będę mieć okazję :)

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Sąd Rejonowy w Świnoujściu z siedzibą w Kamieniu Pomorskim ~ 109 m
- Dworzec Autobusowy Kamień Pomorski ~ 386 m
- Kościół Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim ~ 424 m
- Szpital Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim ~ 469 m