Agroturystyka

Telefon
698 30...
adres
m. Tabaszowa, Tęgoborze, małopolskie
liczba miejsc
10

O nas

Agroturystyka Tabaszowa to obiekt zlokalizowany w malowniczej scenerii Małopolskiej wsi na terenie Podgórza Rożnowskiego, na lewym brzegu Jeziora Rożnowskiego. Niewątpliwą atrakcją obiektu jest jego niezwykły krajobraz – monumentalność gór (najwyższe wzniesienie to Dąbrowska Góra 583 m) łączących się z jeziorem o powierzchni 16 km2 oraz o długości 22 km. Do Tabaszowej możliwy jest dojazd dzięki drodze krajowej nr 75 prowadzącej do Nowego Sącza (20 km) czy Brzeska (40 km).

Agroturystyka Tabaszowa zaprasza wszystkich chętnych odpocząć w bliskości z naturą, a także pragnących ciszy i spokoju. Nasi goście mają możliwość skorzystania z pokoju 2, 3 oraz 4- osobowego. Do państwa dyspozycji oddajemy również kuchnię z pełnym wyposażeniem (naczynia, AGD), a także łazienkę i toaletę. Nasza Agroturystyka to również baza noclegowa na polu namiotowym oraz kempingowym, z którego rozciąga się widok wprost nad Jezioro Rożnowskie.

Zalew Rożnowski jest zbiornikiem zaporowym powstałym w latach 1935-1941 na rzece Dunajec. Ukończenie budowy zapory zostało dokonane przez Niemców w czasie II wojny światowej i stanowiło wówczas największą budowlę hydrodynamiczną w kraju. Znajdująca się na jeziorze tama liczy ponad 0,5 km długości oraz prawie 50 m wysokości.

Okolice Jeziora Rożnowskiego oferują turystom masę atrakcji i rozwój wszelakich zainteresowań. Na miłośników historii czekają zabytkowe zamki i warownie powstałe, gdy Dunajec był jednym z najważniejszych szlaków handlowych prowadzącym z Polski na Węgry. Ciekawą propozycją historycznych zabytków są również budowle sakralne, a wśród nich powstały w XII w. kościół św. Świerada i Benedykta w miejscowości Tropie, wybudowany w stylu romańskim, będący obecnie jednym z najstarszych w Małopolsce. Tabaszowa i okolice Jeziora Rożnowskiego to nie tylko zabytki historyczne, ale również okolica atrakcyjna pod kątem geograficznym, dzięki bogato rozwiniętemu środowiskowi naturalnemu nad Dunajcem. 

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe1
pokoje3 osobowe1
pokoje4 osobowe1

Domki

W naszej ofercie: kemping, pole namiotowe.

Położenie

Obiekt położony jest nad Jeziorem Rożnowskim.

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Ważne informacje

Pobliskie miejscowości

Tęgoborze ~5.5 km
podobne w okolicy
agroturystyka w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Kościół Św. Mikołaja Biskupa w Tęgoborzu ~ 267 m
- Zamek w Gródku nad Dunajcem ~ 2.55 km