Noclegi Sandomierz - oferta noclegu w Sandomierzu i okolice

znaleziono obiektów: 108

[2017-04-19 07:03]

Zamek Królewski
Sandomierz, ul. Zamkowa 12

Szachy, czyli pierwotnie „czaturanga”, mają dla Sandomierza duże znaczenie. Archeolodzy dokonali na tych ziemiach odkrycia kompletu figur szachowych z XII w., będącego jednym z najstarszych w Europie. Ten fakt zainspirował do organizowania w Sandomierzu corocznego konkursu szachowego. Składa się on z 9 rund i odbywa w 4 grupach wiekowych A-D (od seniorów do juniorów ur. przed 2010 r.). W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy dokonają zgłoszenia oraz wpłacą wpisowe. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe. Oprócz tego każdy będzie mógł spędzić miło czas i nawiązać sportowe kontakty z miłośnikami szachów z całej Polski.

Wstęp: 5 – 40 zł (w zależności od grupy)

Parking: na terenie Bulwaru im. Marszałka Piłsudskiego (bezpłatny na hasło „szachy”)

Kontakt: zgłoszenia 607736734 / mbysiewicz@poczta.onet.pl lub

www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6111/registration_form.html?l=pl

[2017-04-18 08:01] Nie-Bo – koncert rozpoczynający sezon turystyczny

Sandomierz, Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego

Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają na koncert zespołu Nie-Bo, który odbędzie się 23 kwietnia. Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących inauguracji sezonu turystycznego w mieście. Zespół Nie-Bo tworzy Robert i Żaneta Lubera, a także: Wojciech Famielec (gitara basowa) i Józef Rusinowski (perkusja). Doświadczenie muzyczne Roberta Lubery jest imponujące, rozpoczął swoją działalność już w latach 80-tych i od tamtej pory współpracował z zespołami Sagittarius i The End, a także z Robertem Gawlińskim (Wilki), Arturem Gadowskim (Ira), Krzysztofem Zalewskim czy Eweliną Flintą. Koncert na sandomierskim bulwarze będzie świetnym rozpoczęciem sezonu w bluesowo-rockowym klimacie i pięknej nadwiślańskiej scenerii.

Wstęp wolny

Parking: przy bulwarze

www.esceka.pl/wydarzenia-1/w/koncert-zespou-nie-undefined-bo-robert-aneta-lubera

facebook.com/Nie-Bo-303756506305422

[2017-04-17 08:09] Piknik Animacyjny – znajdź przepis na kulturę

Sandomierz, Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego

Rodzinny Piknik Animacyjny organizowany jest w Sandomierzu po raz trzeci i towarzyszy inauguracji sezonu turystycznego w mieście. Piknik jest pomysłem Sandomierskiego Centrum Kultury. Wydarzenie składa się z dwóch części, od godz. 14:00 rozpoczną się warsztaty animacyjne oraz dyskusje na temat kultury w Sandomierzu. Zaplanowano różne zajęcia i pokazy animacji dla dzieci (poprowadzi je grupa animatorów Stacyjkowo). Dodatkowo, na każdego będą czekać małe przekąski oraz napoje. Kolejna część wydarzenia to koncerty: o godz. 15:00 zagra zespół Nie-Bo (Robert i Żaneta Lubera), a o 17:00 - Lorein. Muzyka z pewnością umili czas spędzony podczas pikniku. Można spodziewać się wielu kulturalnych ciekawostek oraz atrakcji dla całej rodziny.

Wstęp wolny

Parking: przy bulwarze

www.esceka.pl/wydarzenia-1/w/iii-piknik-animacyjny

Kontakt: 15 832 29 64 / 600393413 / ms@esceka.pl

[2017-04-16 08:05] Rozpoczęcie sezonu – inauguracja na sandomierskim rynku

Sandomierz, Rynek 1

Od 23 kwietnia rozpoczyna się sezon turystyczny w Sandomierzu. Przypieczętowany będzie pokazem najbardziej charakterystycznych dla regionu atrakcji oraz mnóstwem dobrej zabawy. Na oficjalnym otwarciu sezonu przewidziano: od godz. 10:00 – zmiany wart wojsk zaciężnych Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i wjazd do miasta króla. Symboliczny przemarsz Władysława Jagiełły i królowej Elżbiety zakończy się na Bulwarze im. M. Piłsudskiego. Tam odbędzie się Turniej Rycerski (prezentacja artylerii, wojska, turniej konny). O godz. 14:00 rozpocznie się rodzinny piknik organizowany przez Sandomierskie Centrum Kultury (zabawy, warsztaty), a o 15:00 przewidziano koncerty zespołu Lorein oraz Nie-Bo. Gdyby warunki pogodowe nie pozwalały na świętowanie, piknik zostanie przeniesiony do namiotu przy bulwarze.

Wstęp wolny

Parking: na ulicy

www.esceka.pl/wydarzenia-1/w/inauguracja-sezonu-turystycznego-w-sandomierzu

Kontakt: 15 832-29-64 / 600 393 413/ ms@esceka.pl

[2017-04-15 08:20]

Stadion Miejski
Sandomierz, ul. Koseły 3a

Biegam Bo Lubię to akcja zorganizowana w 2010 r., która ma na celu dotarcie do jak największej grupy ludzi i kształtowanie w nich zamiłowania do biegania. Założona została przez trenerów z całej Polski, którzy w rożnych miastach promują radość ze sportu. 3 kwietnia zawitali do Sandomierza, by zaszczepić postawę sportową nie tylko u młodych ludzi (współpraca z Fundacją Wychowanie przez Sport oraz SportGeneracja), ale w każdym, kto chce przez bieganie praktykować swoje zdrowe nawyki. Można tu skorzystać z rad profesjonalistów w dziedzinie lekkoatletyki. Zajęcia są bezpłatne, składają się na nie ćwiczenia rozruchowe, biegi (skipy, bieg tyłem), a nawet zabawa w berka. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 20:00 na Stadionie Miejskim. Świetna atmosfera i doskonały rozruch po Świętach gwarantowane.

Wstęp wolny

Parking: na posesji

biegambolubie.com.pl

www.mosir.sandomierz.pl/wydarzenia/272-biegam-bo-lubie

 

[2017-04-14 08:11]

Lapidarium pod Ratuszem
Sandomierz, Rynek 1

Sandomierskie Spotkania z Kulturą to cykl spotkań organizowanych przez Niezależną Inicjatywę Kulturalną oraz Sandomierskie Centrum Kultury. Wszystkie wydarzenia wspierane przez te instytucje mają na celu wzbogacanie życia kulturalnego w Sandomierzu oraz promowanie wielu zainteresowań, m.in. podróżniczych.

Na 20 kwietnia zaplanowane jest kolejne spotkanie. Tym razem będziemy mieli okazję poznać Amerykę Południową. Swoje relacje z ekspedycji w Andy przedstawi Agnieszka Krzystek. Poznamy tradycje i kulturę kraju Inków, do którego zalicza się: Peru, Ekwador, Boliwię, Chile i Argentynę. Z pewnością nie zabraknie ciekawych historii, a relacja z dalekiej podróży na półkulę południową przybliży nam bogactwo tego kontynentu.

Wstęp wolny

Parking: na ulicy

facebook.com/Niezale%C5%BCna-Inicjatywa-Kulturalna-162439724136085/?ref=page_internal

[2017-04-13 07:07] Wielkanocna ucieczka, czyli 3-dniowy rajd po Sandomierzu

Sandomierz, ul. Rynek 1

Polskie Bezdroża – to inicjatywa, która promuje turystykę na czterech kółkach. W najbliższym czasie organizuje trzydniową wycieczkę, która poprowadzi po najpiękniejszych miejscach w Sandomierzu. Rozpocznie się w sobotę 15 kwietnia, a zakończy w poniedziałek (śniadanie i pożegnanie). Zaplanowano zwiedzanie starówki i podziemnych korytarzy z przewodnikiem, a także okoliczne przejażdżki wśród sandomierskich krajobrazów – wąwozów i winnic. Po zwiedzaniu będzie okazja do skorzystania ze strefy wellness (basen, jacuzzi), a dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawach i przygotowywaniu świątecznych ozdób. To ciekawa propozycja na spędzenie Świąt Wielkanocnych w rodzinnym gronie, poznając nowe osoby i piękne miasto Sandomierz.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie polskiebezdroza.pl

Wstęp: wolny – dzieci 0-3 lat

470 zł – 3-12 lat

760 zł – pow. 12 lat

Parking: na ulicy

polskiebezdroza.pl/wielkanoc-2017.html

www.facebook.com/events/625695517631992

Kontakt: 726 555 468 / kontakt@polskiebezdroza.plnoclegi oferta dnia w Sandomierzu

noclegi ostatnio dodane w Sandomierzu