Noclegi Sandomierz - oferta noclegu w Sandomierzu i okolice
Znaleziono ofert noclegowych Sandomierza: 106
 • Karczma Jandura
  Trześń
  ceny od 60 PLN za nocleg
 • Hotel Grodzki
  Sandomierz
  ceny od 60 PLN za nocleg
 • Kemping Nr 201 PFCC Browarny
  Sandomierz
  liczba opinii: 3
 • Dom Wycieczkowy Zacisze
  Sandomierz
  ceny od 50 PLN za nocleg
 • Rezydencja Sandomierska
  Lenarczyce
  ceny od 67 PLN za nocleg
  liczba opinii: 1
 • Hotel Pałac Czyżów Szlachecki
  Czyżów Szlachecki
  ceny od 45 PLN za nocleg
  liczba opinii: 1
 • Hotel Dwór Dwikozy
  Dwikozy
  ceny od 125 PLN za nocleg
  liczba opinii: 5
 • Flisak - Hotel & Restauracja
  Sandomierz
  ceny od 75 PLN za nocleg
 • Hotel AGRO
  Sandomierz
  ceny od 40 PLN za nocleg
 • Rezydencja Staromiejska
  Sandomierz
  ceny od 72 PLN za nocleg
  liczba opinii: 1
 • Willa Halina
  Sandomierz
  ceny od 120 PLN za nocleg
  liczba opinii: 6
 • Obiekt Noclegowy Oscar
  Sandomierz
  ceny od 50 PLN za nocleg
 • Willa Pod Bramą
  Sandomierz
  ceny od 55 PLN za nocleg
 • Rezydencja Bakamus
  Sandomierz
  ceny od 195 PLN za nocleg
  liczba opinii: 2
 • Pensjonat Anna
  Sandomierz
  ceny od 41 PLN za nocleg
 • Apartamenty Furta Dominikańska
  Sandomierz
  ceny od 100 PLN za nocleg
 • Aparthotel
  Sandomierz
  ceny od 80 PLN za nocleg
  liczba opinii: 4
 • Agroturystyka Pod Kasztanem
  Obrazów
  ceny od 25 PLN za nocleg
 • Ośrodek Architektury i Humanistyki
  Sandomierz
 • Tanie Spanie Żmuda
  Sandomierz
  ceny od 50 PLN za nocleg
  liczba opinii: 6
 • Pokoje Gościnne Kalina
  Sandomierz
  ceny od 45 PLN za nocleg
 • Dworek Ojca Mateusza
  Sandomierz
  ceny od 73 PLN za nocleg
  liczba opinii: 9
 • Noclegi Dobry Sen
  Samborzec
  ceny od 40 PLN za nocleg
 • Noclegi Jutrzenka
  Sandomierz
  ceny od 30 PLN za nocleg
 • Agroturystyka Zawisełcze
  Zawisełcze
  ceny od 45 PLN za nocleg
 • U Dorotki
  Sandomierz
  ceny od 50 PLN za nocleg
 • Gościniec Rokitek
  Sandomierz
  ceny od 40 PLN za nocleg
 • Motel ** Restauracja przy stacji paliw BP
  Sandomierz
  ceny od 55 PLN za nocleg
 • Pokoje Gościnne Bazarex
  Sandomierz
  ceny od 40 PLN za nocleg
 • Gospodarstwo Agroturystyczne na Pogodnej
  Sandomierz
  ceny od 25 PLN za nocleg
 • Kwatery Prywatne Czyżewskiego
  Sandomierz
  ceny od 40 PLN za nocleg
  liczba opinii: 1
 • Agroturystyka Agnieszki
  Sandomierz
  ceny od 35 PLN za nocleg
 • Noclegi Na Leszka Czarnego
  Sandomierz
  ceny od 40 PLN za nocleg
 • Apartamenty Na Opatowskiej
  Sandomierz
  ceny od 33 PLN za nocleg
 • Kwatera Prywatna Mały Domek
  Sandomierz
  ceny od 40 PLN za nocleg

[2017-03-29 08:01]

Port Kultury
Sandomierz, ul. Portowa 24

Lwowskie Trio fortepianowe to formacja, która powstała w 1999 r. z inicjatywy lwowskiej pianistki Natalii Rewakowicz. 2 kwietnia zagra swój koncert w sandomierskim Porcie Kultury. W swoich utworach zespół posiada repertuar klasyczny (Chopin, Beethoven, Schubert, Mendelssohn), a także muzykę ukraińską. W skład zespołu, oprócz założycielki, wchodzi Kateryna Poteriajewa (skrzypce) oraz Olga Szutko (wiolonczela). W programie występu usłyszeć będzie można trio fortepianowe d-moll Mendelssohna oraz trio a-moll Wasyla Barwińskiego (kompozytora ukraińskiego). To doskonała okazja dla miłośników klasyki w kameralnym stylu.

Wstęp: 20 zł – bilet do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Sandomierz Rynek 20 lub przed koncertem

Parking: na ulicy

www.esceka.pl/wydarzenia-1/w/lwowskie-trio-fortepianowe

Kontakt: informacja@sandomierz.travel / 15 644 61 05

[2017-03-28 08:02] Znak produktów ziemi sandomierskiej

Sandomierz

Nie od dziś wiadomo, że ziemia sandomierska oferuje bogactwo produktów roślinnych. Uprawia się tam przede wszystkim winogrona, jabłka, morele, śliwki, wiśnie, gruszki, truskawki, czarne porzeczki, pomidory, kapustę, marchew, cebulę i wiele innych. Wszystkie produkty są naturalne (bez konserwantów), smaczne oraz bogate w walory odżywcze. Produkty te są wyjątkowe z uwagi na wytwarzanie ich w świetnych warunkach klimatyczno-glebowych, jakie panują na tym terenie. Pyszne warzywa i owoce można zakupić na obszarze Sandomierza i jego okolicy. Rozpozć je można dzięki znakowi: „Wyśmienity produkt ziemi sandomierskiej”. Znak opracowała Świętokrzyska Izba Rolnicza w celu promocji regionalnych produktów. Rolnicy korzystający ze znaku objęci są specjalnym nadzorem i kontrolami.

Znak produktów ziemi sandomierskiej:

www.sir-kielce.pl/images/stories/piknik_zboowy/LOGO_due.jpg

[2017-03-27 10:44] Przez Sandomierz do miejsc świętych – szlak św. Jakuba

Kościół Św. Jakuba
Sandomierz, ul. Staromiejska 3

Szlak Św. Jakuba jest uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej rozbudowanych tras pielgrzymkowych w Europie. Celem jest Katedra w Santiago de Compostela w Hiszpanii. W sieć tych szlaków wpisuje się „Małopolska Droga Św. Jakuba” otwarta w 2009 r. w Kotuszowie przez bp diecezji sandomierskiej. Nawiązuje ona do traktu, który w średniowieczu prowadził doliną Wisły z Sandomierza do Krakowa. Odcinek ten jest jedną z odnóg Via Regia (drogi królewskiej).

Najważniejsze znaczenie na trasie mają kościoły Św. Jakuba i ich ulokowanie (12 kościołów między Sandomierzem a Krakowem). To one wyznaczają szlak (symbol żółtej muszli). Położone są od Sandomierza (kościół na ul. Staromiejskiej) poprzez: Kotuszów, Szczaworyż, Probołowice, Pałecznicę, Niegardów, Więcławice Stare, Sankę, Palczowice, Racibórz. Długość Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza do Krakowa wynosi 192 km a do Santiago de Compostela 3 242 km (przez Pragę).

Doskonała okazja dla wszystkich, którzy w okresie Wielkiego Postu poszukują miejsca do refleksyjnej pielgrzymki - szlak św. Jakuba słynie z wyjątkowej atmosfery i siły jaką daje przebywającym szlaki ze znakiem muszli.

Mapka:

www.sandomierz.pl/assets/sandomierz/media/files/397b04d0-bb08-42d9-8de5-f5222123f754/malopolska-droga-sw-jakuba.jpg

[2017-03-26 09:04] Rowerowy szlak przez sandomierskie winnice

Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego
Sandomierz, ul. Zamkowa

Sandomierz to region znany z uprawy winorośli już od XIII w. Warunki geograficzne i klimat sprawiły, że wytwarzanie wysokogatunkowego wina możliwe jest tutaj do dziś. Poza tym, winnice zrzeszają wielu gospodarzy, a także przyciągają turystów. Ulokowanie winnic stanowi swego rodzaju ścieżkę turystyczną, która rozciąga się na długości ok. 60 km. Szlak rozpoczyna się z Bulwaru Piłsudskiego i ul. Zamkowej. Później należy kierować się w lewo, w ul. Staromiejską (Park Piszczele będzie po naszej prawej stronie).

Pierwszy przystanek to Winnica Św. Jakuba (ul. Staromiejska 3, Wzgórze Świętojakubskie). Powstała w 2012 r., jest ona łatwo dostępna dla turystów, z uwagi na położenie blisko centrum. Są w niej organizowane m.in. pokazy jak pielęgnować winorośl. Powierzchnia winnicy wynosi 10 a.

Druga winnica – Złota nad Jarem – zlokalizowana jest przy trasie Sandomierz-Kraków (m. Złota 161, 5 km od centrum Sandomierza). Na powierzchni 81 a zobaczymy ok. 2400 krzewów, dzięki którym od 2014 r. wprowadza się wina na rynek. Można zwiedzić winnicę, zapoznać się z uprawą, a także odpocząć w altance.

Trzeci przystanek to winnica Faliszowice, w miejscowości o tej samej nazwie (Faliszowice 52, gm. Samborzec). Obecnie zajmuje się sprzedażą owoców i sadzonek winorośli, można tu także zaczerpnąć rady w temacie uprawy krzewów.

Kolejna winnica znajduje się we wsi Daromin (15 km od Sandomierza), gm. Wilczyce. Można zwiedzić teren gospodarstwa, a także skosztować trunków (to szczególnie popularne jest wśród grup zorganizowanych - jednak wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu).

Ostatnia winnica, którą w okolicy Sandomierza można zobaczyć, to Winnica Sandomierska – Góry Wysokie. Zlokalizowana jest w dolinie rzeki Opatówki (Góry Wysokie 136), jest największa z opisanych dotychczas (pow. 1 ha), lecz cały czas się rozrasta. Właściciele tego gospodarstwa kontynuują rodzinne tradycje. Można tutaj posłuchać nie tylko o historii winiarstwa, ale także uprawie, pielęgnacji krzewów oraz gatunkach produkowanego wina.

Odwiedzenie winnic sandomierskich będzie na pewno ciekawym doświadczeniem dla turystów, którzy zdecydują się na przyjazd do miasta, gdzie bogata historia i tradycja winiarska pielęgnowana jest od wielu lat.

 

[2017-03-25 08:56]

-
Inkubator Przetwórczy
Dwikozy, ul. Staromiejska 28 A

Inkubator Przetwórczy to inicjatywa prowadzona przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu. Jej celem jest zapewnienie dostępu do maszyn potrzebnych do przetwórstwa owoców i warzyw. Z oferty może skorzystać każdy właściciel produktów roślinnych. Obok Inkubatora powołano Centrum Produktu Lokalnego, które prowadzi działalność edukacyjną w dziedzinie przetwórstwa spożywczego. Siedziba tej instytucji mieści się w Dwikozach, ok. 7 km od centrum Sandomierza.

26 marca Inkubator Przetwórczy organizuje dni otwarte. W programie zaplanowane jest zwiedzanie obiektu i prezentacja sprzętów przetwórczych (od godz. 14:00). Ponadto, odbędą się warsztaty - „Ciśniemy moc” - o zdrowym stylu życia oraz wartości produktów spożywczych (od godz. 15:00). Dla uczestników przewidziano wiele niespodzianek.

Wstęp wolny

Parking: na ulicy

dobresandomierskie.pl

[2017-03-24 07:34] Szlak Cystersów w Sandomierzu

Szlak Cystersów
Sandomierz, ul. Krakowska

Szlak Cystersów to kolejna propozycja na rowerową wycieczkę w okolice Sandomierza. Jej celem jest dotarcie do Klasztoru Cystersów w Koprzywnicy, budowli z XII w. (obecnie jest to pocysterski Kościół Parafialny pw. Św. Floriana, należy do Europejskiego Szlaku Cystersów).

Startujemy z okolicy Bulwaru J. Piłsudskiego (z ul. Krakowskiej) i kierujemy się w lewo na drogę Green Velo – Wschodni Szlak Rowerowy. Miejscowości, które mijamy na trasie to: Zawisełcze, Koćmierzów, Ostrołęka, Skotniki, na mecie oczywiście Koprzywnica (ul. Krakowska 125). Trasa jest dosyć prosta, praktycznie w całości przebiega równolegle do drogi nr 79 (Sandomierz-Kraków), jej długość to ok. 40 km.

Klasztor Cystersów, który jest celem podróży, to piękny zabytek architektury romańskiej, z elementami stylu gotyckiego. Obecnie nie jest używany, gdyż zachowała jedynie jego wschodnia część. Możemy zobaczyć kapitularz klasztorny oraz sklepienie krzyżowe. Kościół pocysterski jest natomiast w stanie nienaruszonym, możemy więc podziwiać jego piękny ołtarz główny (w sumie są 4), prezbiterium, gotyckie polichromie, ambonę oraz nagrobki i epitafia.

[2017-03-23 07:26] Zbrojownia rycerska w Sandomierzu

Piwnice Kamienicy Konwikt Boboli
Sandomierz, Rynek 5

Zbrojownia rycerska w Sandomierzu to miejsce, gdzie można spotkać się z historią – zobaczyć rycerskie zbroje i przymierzyć je, a także wziąć do ręki miecz lub kuszę. Warto przypomnieć o tej atrakcji, ponieważ od połowy kwietnia rozpoczyna się otwarcie sezonu dla zbrojowni, wtedy czynna jest dla turystów codziennie. Rezerwacja grup zorganizowanych/wycieczek jest wymagana - należy więc pomyśleć o tym nieco wcześniej.

Wizyta w zbrojowni może być świetną lekcją historii - rycerz opowiada z pasją o wszystkich rekwizytach. Można usłyszeć także ciekawe legendy. Zobaczymy tam m.in. takie rodzaje broni: piki, włócznie, halabardy, miecze, topory, a nawet armaty. Jednym z pomieszczeń jest katownia - gdzie można spotkać pręgierz oraz dyby. Więcej tajemniczych eksponatów z pewnością zaciekawi nas na miejscu.

Zwiedzanie zbrojowni trwa 30 minut. Rezerwacje terminu nie dotyczą osób indywidualnych, o ile nie jest to wizyta poza sezonem (od listopada do połowy kwietnia). Poza sezonem należy umówić się wcześniej.

Godziny otwarcia w sezonie - codziennie: 10:00-16:00

Wstęp: 7 zł N, 5 zł U

Parking: na ulicy

Filmik o zbrojowni można zobaczyć tutaj:

www.youtube.com/watch?v=JBJzUGOr0mQ

Kontakt: 792 467 802