Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Hajnówka - oferta noclegu w Hajnówce i okolice

Nocleg w Hajnówce

W samej Hajnówce znajduje się kilkanaście obiektów noclegowych. Dużą część stanowią kwatery prywatne, pokoje gościnne i zajazdy. Wiele z nich jest zlokalizowanych blisko soboru Świętej Trójcy i Hajnowskiego Domu Kultury, tuż nad rzeczką Leśną, część – w pobliżu parku. Ci, którzy szukają wyższego standardu, powinni zatrzymać się w apartamencie przy ul. Lipowej lub w Białowieży. Znacznie więcej miejsc noclegowych znajdziemy w pobliskich miejscowościach. Osoby, które chcą spędzić urlop w zgodzie z naturą, powinny wybrać agroturystykę – takie oferty znajdą w Dubinach, Lipinach, Nowobrezowie, Starym Lewkowie czy Siemianówce. Turyści, którzy chcą wypocząć w domku letniskowym, mogą się zatrzymać w miejscowościach Topiło, Długi Bród, Dubicze Cerkiewne czy Postołowo. Przez miasto przebiegają drogi wojewódzkie o numerze 685 i 689, przechodzą tędy także linie kolejowe, kursują autobusy PKS.

Hajnówka – wrota do Puszczy Białowieskiej

Miasto na Podlasiu na zachodnim brzegu Puszczy Białowieskiej, nazywane niekiedy Bramą do Puszczy. Ciekawy ośrodek miejski znany jako baza turystyczna i centrum mniejszości białoruskiej. Kolej wąskotorowa działająca na terenie Hajnówki, wybudowanym jeszcze przez Niemców podczas I wojny światowej, obecnie spełnia funkcję turystyczną i krajoznawczą. Godzinna trasa kolejki przebiega przez Las Białowieski. Hajnówka zarówno historycznie, jak i obecnie, to ważny ośrodek rolnictwa, przemysłu drzewnego oraz produkcyjnego maszyn dla leśnictwa. Znajdują się tu również zakłady wytwarzające produkty mleczarskie i spożywcze. Hajnówka leży na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 685 oraz 689, w odległości 27 km od Bielska Podlaskiego oraz 62 km od Białegostoku.

Hajnówka – domostwo żubra na Podlasiu

Puszcza Białowieska, czyli kompleks leśny, który zajmuje ponad 62 tysiące hektarów. Warto zwiedzić najlepiej zachowaną część puszczy, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Białowieski Park Narodowy. Znajdziemy tutaj najbardziej liczne stado największych ssaków Europy – żubrów. Opłaci się zagłębić w leśne szlaki: pieszo, rowerem, konno czy na nartach, by dostać się do Miejsca Mocy, Rezerwatu Ścisłego Puszczy Białowieskiej czy ścieżki Żebry Żubra. Dodatkową atrakcją na terenie tego kompleksu jest Turystyczna Kolejka Wąskotorowa, dzięki której można poznać unikalną przyrodę. W samej Hajnówce warto przejść się alejkami parku miejskiego, w którym wzniesiono amfiteatr, fontannę czy interesujące rzeźby, takie jak Niezłomni – wysoka na 12 m przedstawia robotników leśnych okresu międzywojennego. W mieście działają także muzea: Kowalstwa i Ślusarstwa, Kultury Białowieskiej czy Park Miniatur Zabytków Podlasia z najstarszym drewnianym meczetem w Polsce czy pałac carskim z Białowieży. Wyjątkowymi zabytkami w pobliżu są sobór Świętej Trójcy i kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Przed przyjazdem tutaj warto sprawdzić kalendarz – w Hajnówce odbywają się ciekawe wydarzenia, takie jak: Międzynarodowy Festiwal Hajnowski Dni Muzyki Cerkiewnej, Półmaraton Hajnowski, Dni Hajnówki z koncertami czy konkursami, m. in. Konkurs Piosenek Regionalnych Rozgłośni Radiowych „Przebojem na antenę” czy Jarmark Żubra – z możliwością poznania folkloru i bogactwa kulturowego regionu.