Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Białowieża - oferta noclegu w Białowieży i okolice

Noclegi w Białowieży

Spośród całego asortymentu bazy noclegowej Białowieży turyści mają w czym wybierać, aż 43% stanowią agroturystyki, które zapewniają przytulne pokoje w stylowych domach i komfortowe warunki pobytu przez cały rok. Rozmieszczenie kwater występuje w większości wzdłuż dwóch głównych ulic (Gen. Aleksandra Waszkiewicza i Olgi Gabiec). Noclegi w północnej części wsi (domki i kwatery tuż przy granicy Białowieskiego Parku Narodowego), pozwolą odpoczywać wśród cichych i klimatycznych terenów sąsiadujących z rezerwatem Puszczy Białowieskiej. 450 m na południe od ul. Żubrowej, znajduje się Park Pałacowy (Muzeum Przyrodniczo-Leśne), w obrębie którego można wynająć pokoje gościnne z widokiem na cały zabytkowy kompleks. Za malowniczą Narewką (ul. Zastawa - 5 km od Rezerwatu Pokazowego Żubrów) znajdują się ośrodki złożone z domków (zbudowane na wzór mini wiosek), wymarzone dla rodzin i wycieczek (miejsca biesiadne, basen, place zabaw). Domy gościnne to miejsca otoczone spokojem i domową atmosferą, gdzie skosztujemy regionalnych potraw (dziczyzna). Na ul. Parkowej, Kolejowej i Waszkiewicza, znajdziemy najdroższe kwatery (maksymalnie do 280 zł), lecz urok zabudowy wzorowanej na XIX-wieczne polskie dworki i klimat serca puszczy sprawia, że są warte swojej ceny. Nocując w Białowieży, mamy możliwość podróżowania Szlakiem Dębów Królewskich (Stara Białowieża 6 km od centrum, czyli Urzędu Gminy) oraz zabytkową ciuchcią po Puszczy Białowieskiej (przystanek ul. Teremiski 4 - 7 km od centrum).

Informacje o Białowieży

Rezerwat Żubrów wraz z najliczniejszą na świecie wolno żyjącą populacją żubrów to symbol tej dużej wsi na Podlasiu. Białowieża - położona na pograniczu Polski i Białorusi – jest siedzibą Białowieskiego Parku Narodowego leżącego w Puszczy Białowieskiej. Obszary parku będące pod ścisłą ochroną wpisano w 1979 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Najpopularniejszym punktem wycieczki do Białowieży jest bez wątpienia Rezerwat Pokazowy Żubrów. Obok tych atrakcji przyrodniczych w Białowieży jest też wiele tras turystycznych (pieszych, rowerowych, kajakowych i konnych). Wśród zabytków z panowania carów jest brama pałacowa wraz z parkiem pałacowym i droga „Carski Trakt” przy szlaku rowerowym. Stoi tu także Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1895 r. Białowieża znajduje się w pobliżu drogi nr 689, w odległości 22 km od Hanówki i 82 km od Białegostoku. Przejście graniczne z Białorusią leży 7 km od Białowieży.

Weekend w mieście żubra

Trudno wyobrazić sobie wycieczkę do Białowieży bez odwiedzenia Puszczy Białowieskiej i Białowieskiego Parku Narodowego. To jeden z najstarszych w Europie i drugi w Polsce park narodowy, utworzony w 1932 r. Puszcza Białowieska jest lasem naturalnym zamieszkanym przez unikatowe gatunki fauny i flory. Symbolem parku jest żubr będący niewątpliwą atrakcją dla przyjeżdżających turystów. Najczęściej odwiedzanymi obiektami są Rezerwat Pokazowy Żubrów oraz Muzeum BPN i Obszar Ochrony Ścisłej BPN, których odwiedzenie wymaga opieki uprawnionego przewodnika. Popularną atrakcją jest organizowane w małych grupach fotosafari. Wizyta w białoruskiej części puszczy jest możliwa dzięki przejściu granicznemu Grudki – Piererow przeznaczonemu dla ruchu pieszego i rowerowego. Dla chętnych organizowane są także wycieczki autokarowe oraz imprezy integracyjne w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej. Turyści mogą spróbować tradycyjnych białoruskich blinów oraz zabawy przy ognisku. Region Puszczy Białowieskiej to także szeroki wybór szlaków turystycznych rowerowych. Trasa Hajnówka-Topiło-Hajnówka to trasa prowadząca przez malownicze doliny rzek: Chwiszczej i Leśnej oraz cztery rezerwaty. Trasa Dubicze Cerkiewne-Topiło-Białowieża to okazja do kąpieli w zalewie Bachmaty w Dubiczach Cerkiewnych czy odwiedzenia „Miejsca Mocy”. Trasa wokół Białowieży i Polany Białowieskiej pozwala zwiedzić zabytki i budownictwo najbliższych okolic. Rowerem można także zwiedzić Szlaki Narewkowskie, Białowieski Szlak Transgraniczny, „Krainę Otwartych Okiennic”, „Do Puszczy Ladzkiej” czy „Szlak bocianich gniazd” i Podlaski Szlak Bociani. Wycieczka do Hajnówki to możliwość skorzystania z licznych tras Nordic Walking czy parku wodnego. Znajdujący się w Hajnówce sobór to parafialna cerkiew św. Trójcy – jedna z największych świątyń w Polsce. Niedaleko Hajnówki, w oddalonym o 9 km Orzeszkowie mieści się bajkowa chatka Baby Jagi udostępniana do rodzinnych wycieczek. Na trasie do Białowieży leży Krynoczka – cudowne źródło mające według prawosławnych moc uzdrawiania. Nieco dalej ok. 50 km od Białowieży leży serce polskiego prawosławia – góra Grabarka. Najciekawszym zabytkiem w centrum Białowieży jest brama pałacowa będąca pozostałością po pałacu carskim, gdzie obecnie jest prywatna galeria. Park pałacowy zaprojektowany w stylu angielskim znajduje się u podnóża pałacowego wzgórza w dolinie rzeki Narewki. W miejscu dawnego pałacu wybudowano budynek Białowieskiego Parku Narodowego. W miejscu zabytkowego dworca carskiego znajduje się Restauracja Carska. Wart odwiedzenia jest także utworzony w 1938 r. skansen z zabytkowym wiatrakiem koźlakiem oraz kaplicą św. Aleksandra Newskiego. Ciekawą opcją jest spływ kajakowy rzeką Narewką (trasa ok. 2.5 godz.) oraz przejażdżki drezyną po Puszczy Białowieskiej. Większe grupy mogą skorzystać z transportu Białowieskim Expressem czyli kolejką składającą się z lokomotywy i zadaszonego wagonika.